Kezdőoldal » Utazás » Európa » Görögország-Paralia ki járt már?

Görögország-Paralia ki járt már?

Figyelt kérdés

Volt valaki már Paralian? Milyen volt? Vélemények és tapasztalatok érdekelnének!

Köszönöm!


2011. jún. 26. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Én voltam már Paralián [5 napos kirándulás] [2009], és a mellette lévő faluban pedig nyaraltam 1x. [Olympic Beach - 10 nap] [2010]

Egy kis üdülőfalu, semmi extra. Mondjuk nekem tetszett, nincsenek nagy igényeim. Pihenésnek megteszi, jó a kaja, és jó kirándulásokra lehet onnan menni. Paralia pörgősebb, mint OB, vannak diszkók is. Amúgy taverna, bolt, apartman és hotel egymás hegyén-hátán, más nincs is Paralián.

Állandó lakosa is elég kevés van.

Paralia végén van LIDL is, nekem ez tetszett, elég nagy választék van.

A fánkok, amiket a parton árulnak [loukomades] [vannak magyar árusok is] nagyon finik. Az üzletekben is össze lehet futni 1-2 magyarral. [pl az egyik helyen, ahol ezüst ékszereket árulnak, meg az egyik boltban. ez a 2 tuti]

Nekem a kirándulások közül leginkább Skiathos és az Olympos hegy tetszett, szerintem kihagyhatatlanok!! :)

Skiathos felé még delfint is láttunk. :D

Amúgy a tengerpart homokos, és szerintem Paralia legvégén, a kikötő előtti résznél a legjobb fürdeni, mert ott a legtisztább a víz, és ott vannak legkevesebben.

A gyros a POPAJban a legjobb. [a templommal szemben lévő utcában van, asszem]

A gyros ára 1.80-2.50 euro között ingadozik, a Popajban úgy emlékszem tavaly 2.20 volt.


Kérdezz nyugodtan bármit, szivesen válaszolok!! :)

2011. jún. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

jajj köszönöm sokat segítettél ezzel. Mi még nem voltunk szeptember 9.én indulunk 10nap buszos utazással...

szerinted szeptemberbe milyen az idő? és hány fokos a tenger?

Azt olvastam van egy Mc Donalds is ezt csak végszükség esetére fontos...:D a Lidl-ről hallottam hogy van ott biztos fogunk vésárolni!

szerinted mennyi költőpénzt érdemes Vinni?

2011. jún. 26. 21:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Fú, én Paralián áprilisban, Olympic Beachen pedig júliusban voltam, tehát szeptemberben nem tudom milyen idő van, és hány fokos a víz, csak azt tudom megmondani, hogy júliusban nagyon jó idő volt 32-34 fok minden nap [közben itthon az eső esett], a víz is langyos volt, nem kellett fokozatosan belemenni, hogy megszokd a vizet.

Áprilisban viszont nem volt túl meleg, fürdeni nem is fürdöttünk, csak egyszer belementünk derékig a vízbe, de hideg volt. :S És azért napközben is néha kellett pulcsi, de szeptemberben szerintem egész jó idő lehet még.

McDonalds valóban van, csak már be van zárva. Már 2009ben sem volt nyitva. De ez szerintem nem gond, annyi finom görög kaja van, hogy biztos nem fogsz hamburger és sültkrumpli után vágyódni, bár ha igen, akkor megsúgom, hogy pl a Popajban lehet hamburgert, sajtburgert, hot-dogot, és sültkrumplit venni. :D

Mi költőpénzt mindig annyit viszünk, hogy jól eltudjunk lenni belőle, nyaralás alatt nem vonunk meg semmit magunktól.

Mi 500 euró/fő-t vittünk, és hidd el nem maradt belőle. :D De mi tényleg eléggé költekeztünk, szerintem 300 euró/fő-vel is elég jól ellehet menni.

De ez attól is függ, hogy minden nap étteremben akartok-e enni, mennyit szeretnétek vásárolni, mennyi embernek visztek szuvenírt [mi pl az egész rokonságnak vittünk], és hogy hány fakultatívra szeretnétek elmenni.


Továbbra is állok rendelkezésedre. :)

2011. jún. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm most igazából nincs is más! örülök hogy megosztottad a tapasztalataid velem! sokat segített és most már mégjobban várom a szeptembert mint eddig! :))))

kellemes nyarat neked! :)

2011. jún. 28. 16:09
 5/6 anonim válasza:

Sziasztok!


Kedves kérdésre szívélyesen válaszoló válaszoló. :)

Jövőhéten indulunk ki.

Azt lehet tudni hogy a kempingekben hogyan számolják a díjat?Arra gondolok hogy fő per éj és sátorhely.?

Az emberek mennyire közvetlenek,lányok szépek?

Igazából jó volna olyan helyen járkálni ahol nem turistákból áll a város hanem helyiekkel van tele,mégis csak magamba szívnék egy kis görög kultúrát.

S így a turisták között nem lehet megállapítani pl. hogy milyen szépek az adott ország lányai. :)

Még az érdekelne hogy milyen esély van látni a tengeri élővilágot?

2013. aug. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajna még nem..

Böngészek, hátha rajtatok keresztül, könnyebb a választás, hova is lenne érdemesebb...

2018. febr. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!