Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen lehetőségek vannak...

Milyen lehetőségek vannak Angliába családostól kimenni élni?

Figyelt kérdés
Apa,Anya,2éves gyerek....Milyen tapasztalata van azoknak akik már kint vannak?A nyelvet csak az anya beszéli alapfokon...
2011. júl. 2. 09:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
nyelv nélkül semmi esélye, inkább ne induljon el.
2011. júl. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak az egyikőtök beszél és ő is csak alapfokon, akkor nem javaslom, hogy kividd a családod, mert nem fogtok tudni megélni, mert alap angollal csak "aljamunkát" kap, abból pedig családot eltartani nem lehet. Valamelyikőtök jöjjön ki egy kb. 6-8 hónapra és kezdje el az életét, tanuljon nyelvet, mert jobb angoltudással el tud helyezkedni a saját szakmájában is, és ha már van egy kis tapasztalata, jobb nyelvtudása, akkor menjen vele az egész család!
2011. júl. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 2. 09:46
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Ne higgy nekik. Nekem van kint egy család ismerősöm. Senki nem beszéli az angolt. Mégis remekül megélnek. Semmi gond nincs az elhelyezkedéssel. Havi 200-at megkeresik úgy, hogy angol tudás az nulla.Szállodában dolgoznak. Esetleg csak az alapokat tudják. Köszönöm,igen,nem, számok, színek, stb. szavakat.
2011. júl. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, h a családismerős mikor jött ki, mert egy páréve még könnyebb volt minden. Én jó angollal jó végzettséggel egyedülállóként is alig kaptam munkát. Örültem, h addig fenn tudtam tartani magam. Az aki meg otthon van Mo-on ne reklámozza, h milyen jó élet van odakint, mert dögnehéz.
2011. júl. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

ANgliát az elmúlt években elárasztották a kelet-európaiak.A legtöbb szakmában nyomják lefelé a béreket. Sok helyen most csak a felét tudod keresni mint amit kaptál volna 10éve.

És nyelv nélkül nem talász szállást..nem tudod intézni a papirokat...

2011. júl. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
tavaly előtt mentek ki.nem is olyan régen.
2011. júl. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

2009-en? Ahhoz képest azért már hanyatlott idekint a gazdaság. Ahogy írtam, aki pár éve jött ki annak még szerencséje volt. Ne te mondd meg, h mi van itt, mert mi tudjuk.

Egyébként meg honnan tudod, h nem szépítik egy kicsit a helyzetet? Én sem kötöm mindenkinek az orrára, h takarítok, meg, h csak félállás.

Próbálkozni mindig lehet, de én egy 2 éves kisgyerekkel nem mennék el a semmibe. Jöjjön ki a férj, szezzen munkát, tanuljon és fél év múlva lehet próbálkozni.

Úgy könnyebb kijönni, h már előre lefixálja valaki az állásinterjúkat.

2011. júl. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ki lehet jönni családostul, csak akkor azt mond meg nekem kedves kérdező, hogy hogyan fogsz magatoknak szállást intézni, és a 2 éves gyerekednek hogy intézed el az óvodát, illetve hogy intézel egy sima bankszámlanyitást? Segélyre pedig ne is számítsatok, az angolok nemrég szigorítottak, és mindenféle segély legalább 1 év munkaviszony után jár csak a külföldieknek. Nektek az lenne a megoldás, ha valamelyikőtök kijönne, bérelne egy olcsóbb szobát, elvállalna mindent ami adódik, mert itt Angliában, de főleg Londonban csak az nem dolgozik, aki nem is akar. Persze ha olyan állást akarsz ami a szakmádba vág, akkor ahhoz jó angoltudás kell és sokkal több idő. Én 3,5 hónap alatt találtam a saját szakmámban állást (szoftverfejlesztő/tesztelő vagyok.) Én elég sok kezdőtőkével rendelkeztem, mikor kijöttem, de amíg nem találtam meg a mostani állásom, addig részmunkaidőben dolgoztam a McDonaldsban, és voltam egy szállodában londíner, mert nem akartam teljesen kímeríteni a keretem. Mostanra már nem kollégiumszerűen lakom több emberrel, hanem ki tudok fizetni egy kis garzonlakást.
2011. júl. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is azokhoz csatlakozom, akik azt javasolják, hogy ne... de legalábbis csak nagyon óvatosan. Egyikőtök jöjjön, és kőkeményen kezdjetek el mindketten nyelvet tanulni. Kemény világ van itt, ahogy mások is írják és nagyon meg kell dolgozni a jobb létért. Egy családot minimálbérből nem lehet eltartani!


Annak pedig, aki otthonról reklámozta Angliát (ez a kifejezést tetszett :) ), meg azt üzenem, hogy nekem volt olyan ismerősöm, aki olyanokat hazudott az otthoniaknak, hogy nem kell semmit sem csinálnia mert a két gyerek után egyből kapott egy 3 szobás házat és havi 1000 fontot. HAHAHA A szomorú, hogy ezt tényleg be is kajázzák otthon. Azt meg egyáltalán nem értem, hogy annak, aki itt van miért kell ezt hazudnia. Az illető amúgy eléggé bebukta, hogy kijött, nem az az álomvilág várt rá, amire számított. De hát ugye ezt otthon ciki beismerni.

Mindenesetre szomorú, de főleg az, hogy az ilyenekre tömegekben jönnek ki a vakmerők és eszetlenkednek.

2011. júl. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!