Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik országban/városban a...

Melyik országban/városban a legjobbak az élhetési lehetőségek? (Csak Európa)

Figyelt kérdés
Mindenképpen külföldön fogok élni, csak azt nem tudom eldönteni, hol. Mindig London volt a cél, de egyre jobban kezdem úgy érezni, hogy nem jó hely.. mindenképp valami nagyobb városban akarok élni, tehát nem akarok valahova kiköltözni valami faluba.. viszont London iszonyú drága, és ugye valamikor kéne családot alapítani, stb, de London olyan drága, hogy nem tudom elképzelni hogyan vehetnék ott valaha is házat, stb. Még nagyon magas fizetéssel sem tűnik reálisnak, ahogy elnézem egy átalágos háznak is nagyon durva fizetés kéne..egyszerűen lehetetlen normálisan megélni, én pedig nem szándékozok húsz emberrel egy kis lakáson osztozni 30 éves koromig.. És nem csak a nagyvárosokkal van így, hanem minden hellyel ami közel van egy nagyvároshoz.. melyek azok a helyek Európában ahol reálisak az ingatlanárak/megélhetési árak a fizetésekhez viszonyítva? Mert kezdem úgy érezni, hogy ilyen hely sehol nincs.
2011. szept. 8. 20:21
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%

Nyugat Európára ez a jellemző, hogy nagyon magasak az ingatlan árak! Itt nem divat lakást venni, mert mindenki bérli! Ez a saját lakást akarok mánia okozza nagyon sok magyar család vesztét!(devizahitel)


Én Londonban lakom és egy jobb környéken bérlek lakást, teljesen átlagos a fizetésem, van élettársam és kellemesen megélünk. Minden évben kétszer nyaralunk, minden olyanra amire kell, bőven tellik. Én magam is egy szoba bérléssel kezdtem, de 6 hónap után, mikor jobb állást kaptam, béreltem egy garzont. Azóta az élettársammal élünk egy 1,5 szobás lakásban.

2011. szept. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:

Hát igen, épp ez a problémám. Nem szeretnék egy 1,5 szobás (vagy akár 3 szobás) LAKÁSBAN élni, főleg nem bérelni. Én családi házat akarok kerttel, autóval stb. Szerintem ez nem akkora kívánság, ez tök átlagos dolog, mégis olyan elérhetetlennek tűnik.


most pl ha Londonról beszélünk.. ott kb 400-500.000 fontnál kezdődik egy átlagos családi ház, arra meg kinek van pénze? még az se tud házat venni akinek valami nagyon menő top munkája van.

2011. szept. 8. 20:36
 3/41 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj! El kell döntened, hogy mi a fontosabb!


A saját ház kerttel? vagy egy jobb élet egy lakásban?


Ha az első, akkor ne gyere nyugatra, mert itt az ilyen típusú házak nagyon drágák! Nem véletlen mondják azt, hogy Nyugat Európában és a tengerentúlon csak a tehetősebbek vesznek lakást! Mert nyugaton olcsóbb bérelni, mint megvenni!

2011. szept. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
nekem a jó élet = ház kerttel. Ha lakásban élek az már a nem jó kategóriába tartozik.
2011. szept. 8. 20:42
 5/41 anonim ***** válasza:
62%

Hát ha családi házat szeretnél,kerttel,kocsival akkor legolcsóbban éppen Magyarországon veszed meg.

Londonban tényleg drága az élet.Éltem ott én is.Ahogy te is,én sem voltam hajlandó egy lakásban nyolcad magammal élni.

Én vidéki városkában élek,és ott meglehetősen olcsóbb a megélhetés.Ha annyira vágynék Londonra akkor kocsiba ülök és felmegyek.

De tény és való,hogy 150.000-500.000 fontos kertes házakat még az angolok is kemény hitellel veszik meg.(tudom ,mert éppen a hetekben vett az egyik angol kollégám magának lakást hitellel.)

A kertesház szinte egész Európában drága,főleg ha fővárosokban gondolkodol.

2011. szept. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
nem feltétlenül fővárosokban, csak nagyvárosokban. tehát olyan 600.000+ fő. én olyan kertvárosi életre gondoltam, tehát nem 10 szobás, 6 fürdős villára medencével meg tenisz pályával. mert nyilván nem az az életcélom, hogy életem végéig egy lakásban éljek három gyerekkel, stb. lehet, hogy valaki így is boldogan elélgedél, akinek nem nagyok az igényei, de én ennél azért többre vágyom. a lakásbérlés a legnagyobb rémálmom, nekem az olyan ideiglenes egyetemista dolog. nem is értem hogy elégedhet meg valaki ennyivel.
2011. szept. 8. 20:55
 7/41 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos így van! Ha ilyen vágyaid vannak akkor csak Magyarországon tudod megvalósítani! Kimész dolgozni valahova mondjuk 8-10 évre és minden fillért félreraksz, majd otthon veszel kertes házat! De ahhoz, hogy minden megspórolj most sok mindenről le kell mondanod, és akkor sikerülhet!(Annak nem való a külföldi élet aki legalább az első 6-8 hónapban nem tud lejjebb adni az igényeiből! Nekem a bátyám, kukás volt három hónapig, holott diplomája van! Az első időkben sok a lemondás! Csak akkor lehetsz sikeres!)
2011. szept. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
amúgy Londont csak példaként hoztam fél, nyitott vagyok én bármelyik északi/nyugati országra. nem kifejezetten Londonra gondolok.
2011. szept. 8. 20:56
 9/41 A kérdező kommentje:
jaj ne mondd nekem, hogy ezt csak magyarországon tudom megvalósítani, van azért pár ország európában, és mindenhol vannak családi házak, nem hinném hogy európa egész lakossága másfél szobás lakásban él. azért túlozni sem kéne.
2011. szept. 8. 20:58
 10/41 anonim ***** válasza:
78%

"a lakásbérlés a legnagyobb rémálmom, nekem az olyan ideiglenes egyetemista dolog. nem is értem hogy elégedhet meg valaki ennyivel."


Látod, itt a probléma! A sajátos magyar hozzáállás, mentalitás! Mindenáron ragaszkodik a saját lakáshoz, ezért felelőtlenül vesz fel hitelt, majd pedig az államhoz segítségért! A bérelt lakás pedig semmivel nem rosszabb, mint a saját, legalábbis nyugaton, mert itt rugalmasabbak a szabályok bérlés ügyben. Nyugat-Európában az embereknek csupán 25-30 %-a saját lakás! A tengerentúlon pedig 10-15%! A saját lakás, ház tipikusan szocializmusból maradt csökevény! (Mert akkor mindenkinek volt háza.)

2011. szept. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!