Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogy lehetne a legkönnyebben...

Hogy lehetne a legkönnyebben eljutni a Loch Ness-i tóhoz?

Figyelt kérdés
Ti hogy szerveznétek meg egy Edinburgh-i kitérővel?
2011. júl. 4. 10:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Honnan és mivel mész?

Ez mondjuk alapkérdés. :)

Edinburgh amúgy nincs épp a szomszédságban Loch Nessel, szóval elég nagy kitérő. Ha Mo-ról mész, akkor érkezz Edinburghba, tölts el ott 1-2 napot, aztán onnan vonatozz vagy buszozz át Loch Nesshez. Esetleg bérelj kocsit és azzal járd körül a környéket. A kérdés ugye az is, hogy mekkora a kereted.

2011. júl. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

:) Köszi

Bécsből Edinburgh-ba, eddig stimm. Innen a vonatot néztem (nézném), mert szeretek menetközben sörözni...

Ezek szerint el lehet jutni vonattal is, ugye?

Ez most a központi problémám...

Néztem még repülőjáratot Inverness-be, onnan már tényleg nincs messze.

A keretemről meg háááát annyit, hogy jó lenne minél olcsóbban, amolyan majdnemhátizsákos módon.

2011. júl. 5. 08:41
 3/11 anonim ***** válasza:

Mi ugyan kocsival voltunk többször is, mert én szeretek több helyre is eljutni könnyen, de tuti lehet vonattal is menni. Mondjuk a tó körül konkrétan nincs sín, de Invernessbe tuti van Edinburghból. Használd ezt az oldalt: [link]

De találtam neked egy ilyet is, igaz ezt nem ismerem: [link]


Bushoz ezt használd:

[link]

vagy mgé találtam ezt is:


Mi mindig sátrazunk. Nagyon jó kempingek vannak Skóciában. Tiszták, kultúráltak és nevetségesen olcsók. Invernessben is van egy pár, meg a környékén. De kismillió van bármerre. Meg Youth Hostles is. Azok is olcsók.


Amúgy én imádom Skóciát, voltam már többször is. Nekem a Highland a kedvencem és szerintem a legjobb hely letáborozni Inverness, mert onnan viszonylag könnyen elérhető egy csomó minden. (Legalábbis kocsival)

Nem tudom szeretsz e túrázni, de ha igen, akkor mindenképp menj el valamerre a hegyekbe, mert Skóciában azt tilos kihagyni.

2011. júl. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, sokat segítettél :)

Igen, mi is sátrasok vagyunk, szeretnék Európában mindenhova eljutni :)

Akkor Inverness néz be szerintem.

2011. júl. 5. 14:13
 5/11 anonim ***** válasza:

Ja még egy dolog eszembe jutott. Ha nyáron mentek, akkor számítsatok rá, hogy midges lesz mindenhol. Utálatos kis jószágok.

[link]

2011. júl. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Szuper vagy!

Eddig jutottam:

Pozsony-London repcsi, London-Edinburgh vonat, Edinburgh-Inverness vonat, majd ugyanez vissza, 2-3 nap pihikkel minden városban.

Néztem kempingeket minden városban :)


Kocsit könnyen lehet bérelni? Mennyibe kerülhet?

Köszi előre is!

2011. júl. 6. 15:34
 7/11 anonim ***** válasza:

Hu... kocsibérlésben nincs nagy tapasztalatom, mert nekem sajátom van és azt használom, de itt rengeteg cég foglalkozik ezzel. Vannak összehasonlító oldalak is, ahol megnézheted, hogy hol lenne a legolcsóbb: [link]


London és Edunburgh között nézz repülőjegyet is, mert gyorsabban odaérsz és nem feltétlenül drágább. Én lehet, hogy inkább repülnék.


Ha viszont kocsit béreltek, akkor én lehet, hogy útba ejteném Ben Nevist is. Ez lent van Fort William után (a Loch Ness alatt) viszont gyönyörű.


Ha kocsival lesztek, akkor Inverness környékén ajánlom azt a kempinget, ahol legutóbb voltunk: [link]

De tényleg csak ha kocsit béreltek, mert kicsit kiesik a városból.


Ja és még valami! Nem tudom mikorra tervezitek az utazást, de ha az Edinbugh fesztivál idejére, akkor érdemes már most lefoglalni még a sátorhelyet is. Mi, amikor előszőr mentünk Skóciába jól megszívtuk, mert pont a fesztiválra értünk fel, cska nem tudtunk róla. És nagyon sokáig tartott mire szállást találtunk és azt is jóóóóóval a városon kívül messze.

2011. júl. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hú köszi, rengeteget segítettél :)

Igen, Bécsből el lehet jutni Edinburghba, Londoni átszállással. Azért gondoltam mégis a vonatot Londonból, mert onnan legalább látunk valamit, ahogy néztem az általad küldött linkeket, pár ezerrel olcsóbb is, illetve időben sem sokkal több. De leginkább a látvány miatt választanánk.


Kocsit max Inverness környékén bérelnénk, amúgy marad a vonat.

Ezt a kempinget is néztem, a fesztiválra meg figyelek, köszi :)

2011. júl. 7. 10:00
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát, hogy őszinte legyek elég hosszú út vonattal felmenni Londonból és fárasztó is. Nincs arányban a látvánnyal az, hogy mire odaérsz ott lesz kevesebb energiád. A vonatok elég gyorsan mennek, annyit nem lehet látni. De ez csak egy tipp. :)


Ha kocsit béreltek Invernessnél, akkor azt is megcsinálhatjátok, hogy az egyik nap lementek a Ben Nevishez. Kocsival kb másfél órás út és egy jó darabon végig a Loch Ness mellett megy. A Loch Ness kb amúgy ennyi is, sok extra nincsen körülötte. Illetve a keleti oldalán van egy vízesés, ami elég szép. Foyers Falls


Mindegy... bármerre is mentek gyönyörű lesz! :)

2011. júl. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Már csak egy dolog nem tiszta...

Európában jellemzően a kempingekben fő + sátor alapjén határozzák meg az árakat, ezen viszont nem igazodok el.

Jól sejtem, hogy olyan 14 font körül lehet két ember egy sátorral egy éjszakára?

2011. júl. 7. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!