Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik skandináv országot...

Melyik skandináv országot válasszam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy ideje gondolkozom a kivándorláson,és alapvetően a skandináv országok felé orientálódnék,viszont nem igazán tudom,hogy mi lehet a különbség,mert alapvetően azért jól élnek ezekben az országokban az emberek,a hideg is kb. egyforma lehet,szóval igazából tanácsot szeretnék kérni,főleg olyanoktól,akik megfordultak ezekben az országokban hosszabb-rövidebb ideig,hogy melyik miért jobb vagy rosszabb.


Köszönöm a segítséget.


2011. júl. 15. 21:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz skandináv ország alatt?

Ha csak Norvégiát és Svédországot akkor én inkább Norvégiát ajánlom. Nagyon szép ország! Bár kicsit drága.

Ha az összes északi országra gondoltál, akkor én Dániát választanám. EU ország, annyira nem hideg, autóval is haza lehet menni, (legalábbis könnyebb), jó a bevándorlási politikájuk, finom ételeik vannak. Finnország, Svédország mostanában nagyon bevándorló ellenes lett. Finnül beszélek az nem nehéz nyelv, de szerintem a svéd egyszerűbb, főleg ha beszélsz németül vagy/és angolul.

Jártam mind az 5 országban Izland nagyon szép, de ott kicsit nehézkes megélni, sok izlandiank két munkája van, hogy megéljen. Az izlandi nyelv az azt mondják nagyon nehéz. (Meg szerintem kicsit bosszantó olyan nyelvet tanulni, amit kb. 300 000 beszélnek csak).

Hideg az van, de pl. Dánia, Norvégia, Izlandon hatással van az óceán/tenger így azok annyira nem hidegek télen, mint pl. Finnország vagy Svédország.

2011. júl. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,alapvetően hasznos volt.Természetesen ezekre az országokra gondoltam,kivéve Izland,ott azért a válság gondolom a mai napig meghagyta a nyomát,meg ahogy te is mondtad,egy pár százezres ország annyira nem vonzó.Igazából három ország van,ami kimagaslóan tetszik,Dánia,Svédország,Norvégia.Norvégiánál pl. szerintem az előny,hogy nem egy eu-s ország,főleg ezekben az időkben.Svédország is tetszik,bár van ismerősöm,aki nemrég ment oda,és ők olyanokat meséltek,hogy nagyon nehéz boldogulni,főleg ha mondjuk Stockholmba megy az ember,mert baromi drága hely,viszont úgy kezdődött,hogy beíratták őt svéd nyelvtanfolyamra,ami annyira nem rossz dolog.Dániát pedig annyira nem ismerem,tudom,hogy ott is magas az életszínvonal,szép ország,de utána fogok nézni. :)
2011. júl. 15. 23:46
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mivel csak kirándulni mennél igazán nem lényeg hogy az embereknek milyen a megélhetése stb. Én csak Svédországban voltam, így természetesen elfogultságból ezt ajánlanám. Engem teljesen elvarázsolt az ország, az emberek mentalitása, vendégszeretete. Nagyon pozitív élményeim maradtak az útról!


Ha ezt az élményt figyelmen kívül hagyom, akkor én sem tudnék dönteni, de eltökélt célom, hogy egyszer végig járom az összes skandináv országot. :) Hiába nézegetek képeket, olvasok infókat, nézem az anyagiakat, egyszerűen én sem tudnék dönteni, hogy hova menjek először! Bocsi, hogy nem tudtam segíteni, de nem tudtam megállni, hogy ne írjak.

2011. júl. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Semmi gond,alapvetően minden értelmes hsz. hasznos. :) Amúgy nem csak kirándulni mennék,dolgozni,letelepedni,szóval ilyen szempontból érdekel a dolog elsősorban. :)
2011. júl. 15. 23:57
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én Svédországot választanám. Engem valahogy mindig is vonzott az a hely.
2011. júl. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én Dániát választanám, mert itt élek. Jól érzem magam.
2011. júl. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 KaTriinn ***** válasza:
100%
Mihez képest drága Norvégia? Egy magyar fizuhoz képest? Én itt élek Norvégiában és amit keresek havonta az elég, bőven elég!!!!!!! Gyönyörű hely, fantasztikus emberekkel, sok lehetőséggel! A nyelv egyszerű, persze ezt csak te tudod, hogy milyen gyorsan tanulsz. A Dánok nagyon orrból beszélnek és alig lehet érteni mit mondanak. A svéd és norvég jobban hasonlít, de szerintem a norvég a legjobb. Itt a legjobb a fizetés is és MINDEN!
2011. júl. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Én Dániában éltem és dolgoztam 10 hónapot. Nagyon megszerettem az országot, az életfelfogást, meg mindent. Erősen gondolkodom rajta, hogy visszamegyek, mert itthon teljesen kilátástalan az élet, a jövő.

Dániát ajánlom neked 100%-an, mert ott a kezdetektől tudsz boldogulni az angollal, mert a dánok 60 év alatt folyékonyan beszélnek angolul (a filmeket, sorozatokat nem szinkronizálják, csak feliratozzák). De az tény, hogy orrhangból beszélnek, és a szavak végét elharapják, és van pár olyan hang, amit én speciel ki se tudtam mondani. Svédországban is jártam, de ott az idő sokkal hidegebb, az emberek barátságtalanabbak és nem beszélnek angolul!!! Mikor letévedtem, nem tudtak útba igazítani, elmagyarázni, hogy jutok vissza a vonatállomásra. Szóval Dánia!

A tömegközlekedés is szuper a fővároson belül, bár a távolsági vonatoknál nekem fura volt, hogy mondjuk az eisbjergi vonat első-második kocsija megy csak el a végcélig, a többi vagont út közben lekapcsolják. Ebből lett is bajom :)

Az ételekkel én nagyon nehezen barátkoztam meg, főzni meg nem tudok. Levest nem nagyon esznek, és a kenyeret nem sózzák, hanem a vajba tesznek csak (ha nutellás kenyeret akarsz enni, először meg kell vajaznod :D). Mindenük a hal, meg a krumpli. Süti szinten elég gyér a felhozatal.

Illetve az is fura volt nekem, hogy nagyobb multikat, mint tesco, aldi nem nagyon találtam (csak lidl); ott a føtex, fakta, netto a divat, de ezek legfeljebb este 8-9ig vannak nyitva. A Seveneleven az egyetlen éjjel-nappali üzletük, de itt minden nagyon drága, és péksütin, kekszen és sörön kívül mást nem tudsz venni (magazint meg zónásjegyet).

Ja, meg rengeteg a bicajos az utakon, a fővárosban nincs olyan út, ahol ne lenne bicajút is. Illetve futóból is rengeteg van nemcsak a parkokban, hanem a járdán is (a futóknak még nem csináltak külön utat).


Szóval én mindenképp Dániát ajánlom személyes tapasztalatok alapján. És ha nagy sörözős vagy, akkor meg pláne! :)

2011. dec. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!