Kezdőoldal » Utazás » Európa » Miért nem osszák meg a külföld...

Miért nem osszák meg a külföldön dolgozó emberek egymással a tapasztalataikat?

Figyelt kérdés

Egyszer tettem ide egy kérdést:Van itt olyan 30év körüli pár,akik szeretnének Angliában dolgozni,és van külföldi munkatapasztalatuk?Senkit nem érdekelt semmi,nem akartak kapcsolatba lépni sem velem.Volt,aki tanácsokat adott,hogy nyelvtudás...meg minden,hát gondolom,csak tisztában vagyok a dolgokkal,nem először csinálom.

Nekem ez kicsit furcsa,mert miért hiszik az emberek,hogy csak egyedül jó boldogulni.Persze,de azért nem jobb pl.együtt bérelni lakást 3-4embernek,ha már kint vagyunk?És nem jobb egy kis társaságot kialakítani,hogy informálódjunk?


2009. ápr. 10. 07:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert mindenki más más okból megy külföldre dolgozni, más munkát végez, és mások a feltételei. ès hiába mondanám el én az én tapasztalataimat, más tuti mást tapasztat, pláne, hogy más személyiség és másképp éli át a dolgokat.


èn dolgoztam egy évet amwrikában egy évet angliában és már két éve németországban élek.


rengeteg magyarral találkoztam, és mindenkinek más sztorija volt. van aki örömmel él kint, van aki szenvedésként fogja fel. Van aki beilleszkedik van aki soha.


Aztán az emberek nem szeretnek más emberek gondját a nyakukba venni. Pláne ha ök is nehezen élnek kint, akkor meg még nehezbb. De volt olyan ismerösöm aki segített az unokatesójának kihozta, és nála lakott, de az unokatesó nem tudott angolul és még szakmai tapasztalata sem volt semmiben sem, takarítás, mosogatást nem vállalt el és haza menni sem akart. a végén ott maradt a barátnöm nyakán hónapokig, mire a család szólitotta fel otthonrol hogy menjen haza és na barátnömön élösködjön.


Az én tapasztalatom, hogy erös nyelvtudás kell, és szakmai tapasztalat valamiben. nyelvtudás nélkül még mosogatónak sem vesznek fel. Szakmai tudás nélkül max kisegítö munkát kapsz. Ha van nyelvtudás és megfelelö szakmai tapasztalat akkorsem könnyü, de akkor már ellehet kezdeni és szép lassan feljebb mászni.

2009. ápr. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Igaza van az előttem írónak..Mindenkinek más tapasztalata van...Én Angliában élek,és bizony úgy tapasztalom,hogy a magyarok csak szóbeli segítséget adnak(de nem mindegyik)de az irigység az erősebb....A párom amikor kijött 6 magyarral lakott egy házban....Nagyon kínlódott,mert volt aki nem volt tekintettel a másikra,hogy ő éjszakás volt,és pihenne..és volt 1-2 ember aki soha nem vett ennivalót,hanem ami a hűtőben volt azt ette meg...ha szóltak neki,hogy mindenki saját ennivalóját egye akkor egyszerűen lepergett róla,és továbbra is ette a másokét.Ez elég kellemetlen hisz a legtöbben azért mennek ki,hogy pénz gyűjtsenek,és nem azért hogy másokat etessenek...Most 2-en lakunk egy nagy házban,és a rossz tapasztalat miatt inkább nem is hirdetjük,hogy van még üres szobánk....Nem beszélve arról,hogy mindenki más egyéniség...van aki szimpatikus van aki nem...néha a saját rokonoddal sem tudsz együtt élni,akkor bizony nehéz egy "idegennel"..Ami a legjobban sértett,egy magyar lány aki mesélte,hogy amikor kijött alig beszélt angolul de sikerült a mekibe menni dolgozni...most 5 évvel később még mindig ott van de már menedzserként...Ez a lány teljesen kiakasztott,hogy panaszkodott,hogy jönnek magyarok akik a mekiben próbálnak munkát keresni,és nem segít nekik(pedig megtehetné) mert nem tudnak angolul,és lenézi őket...Sajnos sok ilyen van....ha valaki kint akar boldogulni jobban jár ha egyedül vagy tényleg nagyon jó ismerős által próbálkozik...
2009. ápr. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
67%
Jól mondjátok! A magyar már csak ilyen "segítőkész"! Hát nehogy már a másik ember előrébb jusson!!!
2009. ápr. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%

Az elsö válaszoló vagyok.


Két féle magyar van külföldön. Az egyik aki azért megy ki hogy pénztkeresen´,otthon hagyja a családját mindenét, és egy meghatározott idöre külföldre megy pénzt keresni. Ez minden centet sajnál, ezek akik még a szemetet is össze szedik, bolhapiacra járnak, és egy centért az anyjukat is eladnák.

Aztán van a másik típus aki külföldre megy férjhez, ritabban nösül meg. Ezek egyböl beilleszkednek az adott társadalomba, szinte ugyan úgy élik az életüket mint otthon, ök nem készülnek haza és nem a mindenáron pénzszerzés a céljuk inkább hogy beilleszkedjenek az adott társadalomba.ilyenek még azok akik valami magasabb állás küldött ki külföldre.

2009. ápr. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%

Szia, kicsit nezzel korul ebben az utazas reszben, nagyon sokan kerdeztek mar korabban Angliaval kapcsolatban, vannak hasznos valaszok.

Mire lennel amugy kivancsi?

Angliban elunk, szeretunk kint, van egy kiskoru gyermekunk is aki itt jar az iskolaba, nem fogunk mar visszamenni Magyarorszagra. Par eve jottunk ki, mar megszoktunk, es sokkal jobban erezzuk magunkat mint otthon. Van tobb hasznos infoval teli oldal, nezd meg oket londonimagyarok.hu

euvonal.hu

iranylondon.hu

2009. ápr. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

A magyarok nagyrészt pénzt keresni mennek ki külföldre,és azért nem mindenkire jellemző ez a fukarság,és rosszindulat,amit fentebb írt valaki.

Én 7-8 éve járom a "világot",szinte mindig új országba,környékre,és eddig bárkinek,ha tudtam,segítettem.Viszonzást még soha nem kaptam,és ezt nagyon furcsállom...

Nem akarok férjhez menni külföldön,mert szeretem a párom,és ő is jönne velem.

Igen,Angliát néztük ki magunknak,de senkit nem ismerünk ott,információ is csak annyi áll a rendelkezésemre,amiket mostanság a neten olvasok.Valahogy jobb lenne egy olyan emberkétől informálódni,aki kint van,s ismerős különféle területeken.

De alapjában véve nem kellene senkinek sem elfelejteni,honnan jött.

A magyarok sajnos nagyon rosszindulatúak,találkoztam marokkóiakkal,indiaiakkal,lengyelekkel,hollandokkal,törökökkel,jugókkal,németekkel/mind csoportban dolgozott,vagy élt/s levontam a következtetést,hogy minden nép segíti a saját népcsoportját.Mindegyik.

Sokkal több segítséget,kedvességet kaptam én tőlük,mint a magyar társaimtól,és ez eléggé fájó pont...pl.mikor apukám nagyon beteg lett,és én még azt sem tudtam,anno,hogy jöjjek hirtelen haza az egyik kinti munkahelyemről,rep.jegyet se tudtam még,hogy kell venni,autóm se volt,akkor a magyar főnököm annyit mondott:oké,megértem,hogy haza kell menned-elengedlek haza.De nem kérdezte,hogy,s mivel kerülök 2000km-ről Magyarországra.

A török főbérlőm pedig annyit mondott/ő jól beszélt angolul-én szinte semmit sem értettem/,hogy azonnal szerzek neked rep.jegyet,és kiviszlek a 60km-re lévő rep.térre,pakolj,2óra múlva jövök,pakolj.A rep.jegyet elintézte,hogy látogatóban voltam kint nála/így nem lett drága/és 4óra múlva már itthon lehettem a kórházban.Nem fogadott el pénzt sem.

Emberek,mekkora különbséggel,ugye?

2009. ápr. 12. 20:11
 7/18 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló,kösziii,ezeken informálódgatok több-kevesebb sikerrel.
2009. ápr. 12. 20:15
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van kérdező abban,hogy mi magyarok nem tartunk össze,és én is ezt fájlalom nagyon...Mi is Angliában élünk a párommal,és a saját tapasztalatom is azt igazolja,hogy más nemzetiségűek valahogy jobban segítik egymást..,Én a páromon kívül senkit nem ismertem,és nekem is jól jött volna egy kis segítség(nem anyagi segítségre gondolok itt hisz pénzt soha nem kértem senkitől és nem is kérnék),de semmilyen segítséget nem kaptam.....ettől függetlenül,én ha valaki kér nagyon szívesen és örömmel segítek mert tudom milyen nehéz a kezdet.Nagy nehézség árán és segítség nélkül végre saját lakást bérlünk,és teljesen beilleszkedtünk,most már tudjuk,hogy hova érdemes menni ha olcsón szeretnénk ennivalót venni,és mivel tudtunk autót venni,tudjuk,hogy mit érdemes itt kint megnézni..Azt hogy a válság miatt most egy kicsit megint nehéz hát ez van..de segítség nélkül ezt is átvészeljük..sajnos bennem van,hogy fölösleges kérni segítséget senki nem segítene.. De néha azt veszem észre magamon,hogy irigykedek a Brazil barátaimra meg a Lengyel ismerősömre mert ők ahol tudják segítik egymást...A segítség alatt azt értem,hogy a Patrik a lengyel ismerős kijött,és 2 hétre befogadták idegen lengyelek(csak azért mert egy hazájuk van)és segítetek neki szobát keresni...A brazil kis barátnőm alig beszél angolul,és 5 hónappal ezelőtt jött ki..rögtön segítettek neki abban hogy legyen munkája...Mi nem segítjük így egymást pedig sok ember boldogulna,és jobb jövője lenne ha hasonló segítséget kapna...de ha valaki kérné,hogy :"segítsetek hogy munkát kapjak,kevés angol tudással" a válasz az lenne,hogy KI SE GYERE HA NEM TUDSZ ANGOLUL...meg hogy én is magam szereztem a melót,keress magadnak te is....(gondolom azért vannak olyan magyarok akik tényleg segítőkészek....csak hát kevesen,és ezért minden tiszteletem nekik)de sokszor az is nagy segítség ha valaki elmondja,hogy mi kell egy új élet kezdéshez..milyen iratok,hogy lehet lakást bérelni,hogy lehet munkát keresni STB....és mivel most őszinte voltam,és a tapasztalatomat írtam le le lehet pontozni..de ha végig gondoljátok akkor belátjátok,hogy sajnos igazam van...De remélem vannak még olyan magyarok vagy egyre többen lesznek akik SEGÍTENI FOGNAK...
2009. ápr. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Ha azokkal az oldalakkal vegeztel mar, kivesezted oket, akkor meg nezd meg az utazas.com (forumba menjel)oldalt is, ott is talalsz infokat!

Amugy amire szukseged van, utlevel, penz, talpraesettseg, nyelvtudas, es a jeg hatan is megelni tudas!:) Ha ezek megvannak, nincs mitol felnetek.

2009. ápr. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Vannak olyan emberek, akik nem tudnak másokkal együtt élni vagy sosem költöznének össze idegenekkel. Az informálódás tényleg fontos lenne, de ettől, hogy valakinek sikerül jó munkát kapni, másnak nem biztos, hogy lesz ugyanahhoz kedve vagy tehetsége, szóval ez sem mérvadó. Nem valószínű, hogy azért nem kaptál a volt kérdésedre választ, mert nem akart senki sem segíteni, de nem hiszem, hogy millió olyan ember van, aki Angliában keres épp munkát 30 év körüli párként. Miért kellene kapcsolatba lépniük veled? Ha te akarsz valamit, akkor nem neked kellene velük felvenni a kapcsolatot? Ha akarok valakitől valamit kérdezni én hívom, nem ő engem...
2009. ápr. 14. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!