Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogy juthatnék el Szarajevóból...

Hogy juthatnék el Szarajevóból a horvát tengerre?

Figyelt kérdés
Pécsről Szarajevóba megy vonat rendesen. Viszont onnan nem tudom hogy juthatnék el a tengerre. Régebben volt vonat Plocéba, de erről nem volt friss információja a vasúti infós néninek. A DB-bahn nem tudott okosat mondani, google maps nem segít. Kifogytam az ötletekből. Busz is megfelel, különjárattal már mentem a Neretva völgyében (amit szívesen újra megnéznék). Aki tud bármit segíteni, megköszönöm :)
2011. aug. 10. 11:27
 1/5 A kérdező kommentje:
Ó, és ami fontos: autó kilőve. Talán kiderült a kérdésemből, de azért leírom, hogy egyértelmű legyen.
2011. aug. 10. 11:36
 2/5 anonim válasza:
menj száz métert majd fordulj jobbra
2011. aug. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Fityuka válasza:
stoppal
2011. aug. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szarajevóból naponta jár busz Stockholmon és Berlinen kívül sok horvátországi városba. Bárki megmondja hol van a buszpályaudvar, ha nem ismered a nyelvet akkor azt kérded, hogy "gdje busz-terminala", esetleg rákérdezhetsz az utcanévre: Put zivota 8 szám. Ha beszéled a nyelvet, itt a telefonszám is: 00.387.33.21.31.00

Kellemes utazást.

2011. aug. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Van napi 2 vonat Ploce-be, de igen nehéz infót nyerni, mert a német vasúti menetrend nem ad infót, a bosnyák vasúti weboldal, bár tud angolul, de a bosnyák "elvira" 'under construction', ezért csak az indulási jegyzék van fent.

[link]

Ez a honlapjuk, itt bányászgattam.

Amúgy ott a fizetőeszköz a bosnyák márka=azonos értékű a német márkával, ami ca. fél eurót ér. (ca. 1,95 márka körül van egy euró).

Érdekesség: A honlapjukon az online jegyrendelés és az elvira csak építés alatt van, de letölthető a vasúti magazinjuk, amelyek a régi vonatuk (Ganz hernyó, ami a közelmúltig Vác felé járt) felújításáról van benne cikk.

Van rajta tarifatáblázat, Plocebe (Horvátország) egy jegy egy útra 23,5 Bosnyák Márka (12 Euró egy jegy.), retúrba 37,50 Bosnyák Márka (BAM), azaz ca. 19 Euró. (Két hónapig érvényes a retúrjegy.)

[link] zfbhenx/index.php?option=com_content&task=view&id=56&Itemid=91

Közben csak sikerült ráakadnom a menetrendre, 2 vonatpár van benne. A budapesti vonat késő este érkezik be, az meg csak reggel indul el, így valahol éjszakázni kell, hacsak nincs éjszakai busz. (Stoppolni éjjel nem volna célszerű.)

Viszont onnan már 4 óra alatt lent van a vonat a tengernél.

2011. aug. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!