Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliában milyen az időjárás?

Angliában milyen az időjárás?

Figyelt kérdés

Megnéztem az ilyen jellegű kérdésekre a választ, de egyik sem volt túl konkrét, engem kifejezetten az érdekelne, hogy heti lebontásban hányszor süt a nap, ha esik az eső, akkor mennyit, hogyan (mármint hogy mi van gyakrabban: szemerkélő csendes eső vagy zivatar-vihar) és hogy nyáron és télen milyen a hőmérséklet.

Elsősorban azok válaszát várom, akik ott élnek huzamosabb ideje (vagy éltek).


2011. aug. 11. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:
2011. aug. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ahj :D
2011. aug. 11. 21:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs jó idő.Hosszú nadrág,pulóver vagy kardigán mindig kell.Általában 10-17 fok között szokott lenni.Nem árt ha van esernyőd vagy esőkabátod mert rendszeresen esik az eső..

Ez az időjárás volt jellemző egész nyárra..

2011. aug. 12. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
2011. aug. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2011. aug. 12. 16:09
 6/7 anonim válasza:
szívesen :)
2011. aug. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én Manchesterben éltem egy darabig. Az eléggé északon van és anglia egyik legesősebb része. Angliában ha esik az általában szitáló vagy szemerkélő esőt jelent, nyáron nagyon ritkán vannak záporok. Általában úgy 10perc-1 óra esőt követ 5-15 perc napsütés, utána megint eső.

Télen sincs túlzottan hideg, fagypont alá elég ritkán megy a hőmérséklet, akkor is inkább csak éjszaka. Állítólag volt egy olyan hét, amikor esett a hó, de arról pont lemaradtam, mert akkor itthon voltam. Januárban végén és februárban már simán előfordul (gyakran), hogy 10 fok is van napközben, de nyáron se nagyon megy 15 fok fölé a hőmérséklet (dél angliában viszont igen), egyszer-kétszer eléri a 20 fokot és az ott hőségnek számít. Hőingadozás amúgy nemnagyon van, tehát olyan, hogy hirtelen 10 fokot melegedne vagy hűlne az elképzelhetetlen. Max 3 fokot változik mondjuk egyik napról a másikra, és már az is mindenkit megvisel, mivel megszokod az egyenletes hőmérsékletet, megérzed...

Szél az gyakran van viszont és elég komoly.

Viszont sokat elárul az időjárásról, hogy a manchesteri születésű kolléganőmnek még életében nem volt télikabátja...

2011. aug. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!