Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen papírok kellenek a...

Milyen papírok kellenek a Törökországba való beutazáshoz (a vízumon kívül), illetve kell-e valamilyen védőoltás/ gyógyszer, amit feltétlen be kéne szerezni, vagy bármiféle egyéb egészségügyi dolog, amire nem árt odafigyelni?

Figyelt kérdés
Van arra lehetőség, hogy a vízumot a határon igényeljük?
2011. aug. 14. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, határvízum van Törökországban. Természetesen ha akarod, a követségen is meg tudod igényelni, de belépéskor a határon is megkapod.
2011. aug. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb, ha a határon /reptéren/ megveszed. 15 euró.

Más nem kell, sem gyógyszer, sem oltás, de arra figyeljetek, hogy a csapvíz a legtöbb helyen fogyasztásra nem ajánlott. Palackozott vizet igyatok.

2011. aug. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, vízumot egyszerűen megveszed a határon.

Ezt a vizes dolgot énis hallottam, de aztán amikor törökországban voltam megismerkedtem egy török fiatalokból álló társasággal, akik ugye a csapvízből készítettek limonádét, és azt ittuk, és semmi bajom nem lett tőle. Isztambulban és Izmirben szerintem teljesen jó ivóvíz folyik a csapból, a többi várost nem tudom...

2011. aug. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nyilván legyen útleveled és személyigazolványod. A vízumot tök hülyeség otthon megigényelni, mert egyrészt drágább, másrészt a határon két pillanat alatt belenyomják az útleveledbe és kész. Repülőtéren is kb 5 perccel tart tovább az egész kijutási tortúra, szóval szerintem fölösleges előre igényelni.


Paranoiásoknak, illetve hosszabb kinttartózkodás esetén ajánlják a hepatitis A és B oltás meglétét, még parásabbaknak a hastífuszt is. Én a B-t már megkaptam anno általános iskolában, az A-t beadattam, amikor huzamosabb időre mentem ki Törökországba.

Gyógyszereket mindenképpen vigyél magaddal. A legtöbb gyógyszer kinti megfelelőjét persze meg lehet kapni, de jobb ha van nálad a jól megszokott dolgokból. Pl. fájdalom és lázcsillapító, hasmenésre, hányásra való gyógyszer mindenképpen!! Egy vitaminkúrát is elkezdhetsz mielőtt elindulsz, sosem árt. :)


Az ivóvizet én nem ajánlom ott sem, ahol elvileg iható. Én délen jártam anno, ott senki nem ivott csapvizet, aki megtehette hogy ásványvízen éljen, de azt mondták nem olyan vészes, így iható. Európai gyomornak azért lehet nem tesz jót és inkább legyél elővigyázatos, mint hogy a wc-n töltsd a nyaralást. Legyen nálad kézfertőtlenítő, az sosem árt, de azért szerencsére turista központokban elég tisztán vannak tartva a helyek.

A gyümölcsöket, zöldségeket is meg lehet enni az ellenjavallatok ellenére, sőt ajánlom is, iszonyatosan szép és finom gyümölcseik, zöldségeik vannak. Alaposan meg kell mosni (parásak szerint ásványvízben, én ezt sosem tartottam be) és meg kell hámozni ha lehet.

Ha fogékony vagy betegségekre ezt érdemes betartani.


Ezenkívül vigyél több fürdőruhát, a tengerpart szeles lehet és vizes fürdőruhában nagyon gyorsan felfázik az ember (tapasztalat). Jó ha van csere!


Utasbiztosítást is mindenképpen köss! A legtöbb társaság európai árú biztosítást ajánl, tehát nem kell felárat fizetni, nem olyan drága és jó ha van!


Azt hiszem hirtelen ennyi jutott eszembe. Ja, persze napszemüveged mindenképpen legyen, mert az ember szeme olykor kifolyik nélküle, nomeg jó erős naptejed és bármikor kimész kend be magad, mert sokszor úgy fúj a szél a nap mellé, hogy nem érzed, de szépen lassan ropogósra sülsz.

2011. aug. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A vízről annyit, hogy lehet belőle limonádét csinálni, nem azt mondom, hogy mérgező, de nagy mennyiségben nem ajánlott a fogyasztása. Nem véletlen, hogy ennyi teát isznak, hiszen, ahhoz fel kell forralni.


Mellesleg itt Izmirben, mi ballonos vizet szoktunk rendelni, a csapvizet csak teához, kávéhoz, mosogatáshoz, tésztafőzéshez, stb. használunk. A teafőzőt érdemes megnézni, iszonyat kemény a víz. Havonta vízkőtlenítem.

2011. aug. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én Bodrum környékén éltem fél évig, ott minden héten járt a vizes autó és mint mondtam a helyiek 99%-a is "ásványvízen" élt. A pontos megnevezését nem tudom a dolognak, de 20 l-es flakonokban hozták mindig a vizet, avagy jobb helyeken úgy használják (olyan géppel) mint mondjuk amilyenek nálunk gyógyszertárakban vannak.

Anno pár helyit megkérdeztem, azt mondták ha muszáj megisszák, de ha nem akkor inkább nem, ergo ők is arra esküsznek, hogy kis mennyiség nem árt.

Megmosni mindent abban mosnak meg, nyilván abban mosogatnak, fürdenek, mosnak fogat, olykor abból főznek, de ennyi nem árt.

Én anno sok helyen azt olvastam, hogy néhány helyen a hepatitis A és B is megtalálható a csapvízben, ezért pláne óvatosnak kell lenni.

2011. aug. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2011. aug. 15. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!