Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kárpátalján a Munkács és...

Kárpátalján a Munkács és Lemberg közötti - E471 (M06) -uton haladva, hol jelölnéd meg a Trianon előtti határt?

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 12:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Térkép után ítélve Nyizsnie Szinovidne és Rozshirke falvak között feleúton.
2011. aug. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A jelölt utvonalat a google térképen többször átnéztem, de a két helységet nem találta.Tudnál adni térképrészletet?
2011. aug. 16. 17:41
 3/11 anonim ***** válasza:

Úgy írom, ahogy a térképen látszik - néha cirill, néha angol átírással van. Kiindulás Munkácsból a E471-es úton:

6 km-re jön Kol'chyno falu, újabb 4 km-re jön Chynadijovo, 10 km-re Suskovo. Újabb 8 km után északnak fordul az út (Svaliava falu közelében). Innen 35 km-re útkereszteződés: balra (nyugat) Zsdenijevo, jobbra Verkni Vorota. Onnan újabb 19 km. a határ. A vereckei hágó (Oltárkő) az úttól 6 km-re van délkelet felé, egy Verb'yazh nevű falutól 1 km-re.

Én soha nem voltam Kárpátalján, mindezeket a Google Earth ingyen letölthető programmal néztem ki. Az egérrel bárhova oda lehet közelíteni, úthálózat berajzolva, nevekkel, be-be vannak szúrva fényképek is (a pontos helyre), így a vereckei hágóról is (ennek a pontos koordinátája: 48 fok 49'09.92" N (északi szélesség) és 23 fok 09'49.86" E (keleti hosszúság). Magassága 802 m.

2011. aug. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A legelső beírásom téves, elnéztem a sok cirill betű miatt. Az a pont már a trianoni határ után-ra esik.
2011. aug. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a preciz választ.A határkövet elhelyezem, ha beengedik Csap-nál.Majd kimérem pontosan!

"Onnan ujabb 19 km a határ" Ezt a távolságot mire alapozod?

2011. aug. 17. 22:17
 6/11 anonim ***** válasza:

A Google Earth-ben van egy Eszközök menű (fenn, balról a 4-ik) - abban pedig egy Vonalzó almenü. Ha arra kattintsz, megnyílik egy kis ablak, amiben kiírja a távolságot - ezért egyszer kell kattintani a kiindulási pontra, másodszor az érkezési pontra. Ez sajnos légvonalban mér, a kanyargós úton igyekeztem szakaszonként mérni és összeadni őket.

Onnan tudtam, hogy hol a határ, hogy az út mellé van biggyesztve egy ukrán fénykép Vereckij Pereval címmel. Ugyanott van egy másik féntkép, az úttól kissé jobbra, ami a vereckei hágó-i emlékművet (Oltárkő) jelzi.


Szerintem ez a mérés a legnagyobb jóindulattal sem nevezhető pontosnak. Egy határ méterre pontos kell legyen, lásd pl. a szlovák-ukrán határon Nagyselmenc falu esetét - ott egy métert sem hibázhatott, mert különben átmegy egy házon...

Ha nem sértenélek meg, hadd adjak néhány tanácsot.

- egy régi határnak nyoma kell legyen, vagy régi határkő formájában, vagy valami hídláb-féleség, amiről kinéz, hogy határőr-bódé-t tarthatott.

- Adva van a megoldás: Munkács magyarlakta város, a nagy munkanélküliség miatt sok a helyismerettel rendelkező, de lézengő fiatal. Egy lityi szilvapálinkáért centi-pontosan megmutatják Neked a határt és még el is kalauzolnak az emlékművekhez is.

- Éppen most mondja a Duna tv. hogy Kárpátalján felerősödtek az ukrán nacionalista hőbörgések. Jó lesz vigyázni, sose legyél egyedül. Legyen kéznél töltött mobiltelefon, szükség esetén hívd ezt (másolom):

Magyar nyelvű készenléti telefon bajbajutott magyar, illetve EGT állampolgárok ügyében (Beregszászi konzulátus):

+380-67-312-57-84 (Magyarországról)

8-067-312-57-84 (Ukrajnából)

(magyar mobiltelefonnal gondolom az első számot kell hívni).

2011. aug. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

10:14

Köszönöm az ujabb részletes válaszodat és a tanácsokat.

Megitélésem szerint jártas vagy a Google Earth haszlálatában.

Letöltöttem és próbáltam volna a nyomod után menni, viszont a vonalzó almenünél véletlenül a mentést nyomtam meg. Az addigi sárga vonal átváltott pirosra, amit nem tudok kitörölni, rajta maradt a képen.(Lásd melléklet)

Adott a kérdés: miként tudom letörölni ezt a vonalat.

Segitő válaszodat várom, akár a privimre is.

[link]

2011. aug. 18. 14:47
 8/11 anonim ***** válasza:

Utánad csináltam mindent, Mentés-re nekem is piros lett a vonal és megnyílt egy második ablakocska is Google Earth - Új útvonal néven.

(Ez arra szolgál, hogy az ember két pont között több utat is lemér, majd a változatokat ebben az ablakban összehasonlítja - ha ez nem lenne, amíg a harmadik utat mérné, elfelejtené az első adatait).

Amikor ezt az újabb ablakot bezárom, a piros vonal is eltűnik örökre.

Próbáld meg újra, újraindítás után működnie kell. Ha nem, installáld újra.

2011. aug. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Amikor ez a piros vonal ott maradt, akkor az uj utvonal ablakba nem irtam semmit, csak leokéztam

Most előhivtam az oldalt - amit elküldtem - a vonalzó sárgáját vigighuzmam, majd mentettem, mint előzőleg.Az uj utvonal ablakban most sem irtam semmit, csak leokéztam.A piros vonal mardt.

Vagyis nem sikerült!!!

Néhány lépést megadnál a sikerért?

2011. aug. 18. 16:13
 10/11 anonim ***** válasza:

A következő hibák törtántek:

- a vonalzó almenünél ne a Mentést nyomd meg, hanem a tőle jobbra fekvő "Ürítés" gombot, vagy egyszerűen zárd be a jobb felső sarokban levő (x) - szel.

- Ha már megnyomtad a Mentés gombot és feljött a második ki ablak (Google Earth - Új útvonal néven) - ott ne az OK gombot nyomd meg, mert az azt jelenti, hogy: Rendben az új útvonal - mármint rögzítési szempontból. Ott is a jobb felső sarokban levő (x) -et nyomd, azaz Bocs, nem kell !!


A piros vonalat így lehet eltüntetni: A képernyő bal okdalán, felül van egy lista a Helységek címmel (nálam a Grand Canyon-nal kezdi és Hamburggal folytatja. Ott lefelé görgetsz, az utolsó előtti a "Vonal mérése" - van neki három piros pöttye. Ott vedd ki a pipát.

Sok szerencsét.


Amikor ez a piros vonal ott maradt, akkor az uj utvonal ablakba nem irtam semmit, csak leokéztam

Most előhivtam az oldalt - amit elküldtem - a vonalzó sárgáját vigighuzmam, majd mentettem, mint előzőleg.Az uj utvonal ablakban most sem irtam semmit, csak leokéztam.A piros vonal mardt.

Vagyis nem sikerült!!!

Néhány lépést megadnál a sikerért?

2011. aug. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!