Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németországba, v. Ausztriába...

Németországba, v. Ausztriába diákként, nyáron:milyen formában lenne ideális számomra?

Figyelt kérdés

nyáron 1 vagy 2 hónapra szeretnék kimenni nyelvgyakorlás céljából.gondolkozom szervezett nyelvtanfolyamon,(bár ezek elég drágának tűnnek) vagy akár diákmunkán is(végülis azzal is gyakorolhatok)...


akár több magyarral összefogva.de szeretném viszonylag olcsón megúszni,mivel diák vagyok(fősulis)

-au-pair munkák kizárva,arra nem nagyon érzem magam alkalmasnak...


szóval ha 1-2 magyar is jönne velem az nem lenne gond,de meglennék nélkülük is...


azért érdekel a dolog, mert régen erős középszinten voltam a nyelvből,de most egy ideje nem használom a nyelvet (csak itthon magamtól néha)és felfrissíteném a tudásom...ezért gondoltam hogy 1-2 hónap is jót tenne...


remélem nagyjából érthető volt mit is zseretnék. szóval bármilyen egoldás érdekelne:-)előre is köszönöm ha vki tud okosat ajánlani...


2009. ápr. 16. 19:07
 1/7 A kérdező kommentje:

#megoldás

#szeretnék

2009. ápr. 16. 19:08
 2/7 A kérdező kommentje:
20/L vagyok amúgy:)
2009. ápr. 16. 19:09
 3/7 A kérdező kommentje:
diákmunkás oldalakat néztem de ott Ausztria,Németország elvétve van,nyelvtanfolyamok drágák:(( ha vmi eu-s diákoknak kedvező opció(szervezett dolog) lenne az volna a legjobb:)
2009. ápr. 16. 19:17
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ilyesmit nem nagyon tudok, amit még is az pedig inkább az angolra hasal rá, de azért írok róla, hátha érdekel. Én 19 vagyok, és imádok utazni, de mivel hasonló cipőben járok mint te, nincs túl sok pénzem rá. Tavaly felfedeztem egy számomra "megváltást" hozó szervezetet... A neve Service Civil International (SCI Hungary). Lényege, hogy a világ minden pontjára önkéntes táborokat szervez, általában 2 hétre csak, de össze lehet kapcsolni kettőt-hármat is ha ügyes vagy, vagy akár hosszútávú önkéntesnek is jelentkezhetsz. Egy országból csak egy embert fogadnak, így a csapat teljes mértékben nemzetközi, rá vagy kényszerítve hogy idegen nyelven beszélj, ami szerintem tanulás céljából nagyon jó. Megismersz más kultúrákat, együtt dolgoztok, nevettek.

Az útiköltségen kívül mindent a fogadók állnak (szállás, kaja, kirándulások), természetesen ennek ára van, cserében napi 4-5 órát dolgozni kell.

Én tavaly Svédországban voltam 2,5 hétig, és életre szóló élményt nyújtott. Fizikai munkát végeztünk, de nem olyan megterhelő és komoly, mint amilyennek hangzik, ha valamit nem bírsz, nem kell, semmi sem kötelező, meg kell beszélni hogy te a munka melyik részét végeznéd szívesebben. Ha elfáradsz leülhetsz, senki nem szól érte! :) Persze munka közben is megy a beszélgetés, hülyülés, nevetés.

Idén Csehországba megyek gyerek táboroztatni (20 ezer forintból 2,5 hétre), kíváncsian várom. :)

Ha tudsz egy kicsit angolul, szerintem tökéletes mint élménynek, mint nyelvtanulásnak szintén, hisz több nemzet kerül össze, én is fejleszthettem francia tudásomat a francia táborozó társammal :)

2009. ápr. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi a tippet!igen ezt a rendszert(önkéntesség)ismerem(jövőre a hasonló elven működő EVS-el megyek majd Spanyolországba fél évre),illetve ismerem az utilapu.org nevű oldalt ami szintén ezzel foglalkozik..de 1-2 hónaposat nehezen találni.főleg német nyelvűt.de nagyon köszi az ötletet feltétlen utánanézek.ha lesz kérdésem,lehet h.1 picit zargatni is foglak:)
2009. ápr. 25. 18:15
 6/7 A kérdező kommentje:
jah közben megtaláltam az álatad javasolt szervezetet,és rájöttem h.ez az utilapu.org-al egyenlő:)))ezek szerint jó úton keresgéltem csak még nem találtam meg a megfelelő helyet,alkalmat.)amúgy a kiutazás megszervezése,a helyszínre való megérkezés nem túl bonyolult ugye?..20 vagyok de még magamtól sosem utaztam külföldre:(szóval nincs tapasztalatom--
2009. ápr. 25. 18:19
 7/7 A kérdező kommentje:
#általad
2009. ápr. 25. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!