Kezdőoldal » Utazás » Európa » Miért van az, hogy akárhány...

Miért van az, hogy akárhány várost megnézek Európában, mindenhol hidegebb van, mint Budapesten?

Figyelt kérdés

Google-ba ha beírom, hogy (város) weather, akkor kiadja a párnapos előrejelzést. És én akármikor rámegyek, szinte mindig Budapest a legmelegebb!

Jelenleg:

Budapest csütörtök - 37°C

Madrid csütörtök - 31°C

Róma csütörtök - 36°C

Nápoly csütörtök - 33°C

Hogy lehet, hogy Budapesten melegebb van szinte mindig, mint a mediterrán nagyvárosokban??? Ezek szerint a Földközi-térségben nincs is olyan elviselhetetlen hőség, mint itthon? Magyarországnak nagyon rossz az időjárása, nyáron meg lehet pusztulni, télen meg meg lehet fagyni...


2011. aug. 24. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

"Magyarországnak nagyon rossz az időjárása" ????

Drága csillag, javaslom neked a téli Svédországot, ahol fél évig töksötét van és -40 fok. Vagy Kenyát, ahol 8 hónapig sivatag és 50 fok, 4 hónapig folyamatosan szakadó eső és párás 40 fok. Esetleg az USA partvidékét, ahol hurrikánok vannak. Talán utána picit másképp látnád.

2011. aug. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Egyrészt: én sem voltam egy nagy földrajzos, de azt azért illene tudni, hogy mi a különbség a mediterrán és a kontinentális éghajlat között. Pont ez amit leírtál. (tudod a tenger nyáron hűt télen fűt)

Ez az akármikor megnézem pedig érvényes kb az elmúlt 1-2 hétre, de pl júliusban én akármikor megnéztem itt volt a leghidegebb...

Ha nem tetszik, akkor vannak olyan városok európában, ahol szinte nincs hőingadozás. Én éltem ilyen helyen, és élvezem, hogy itt van meleg nyár és hideg tél. Baromi unalmas tud lenni, amikor télen 5-10 fok között, nyáron pedig 10-15 fok között van a hőmérséklet, szinte nincsenek évszakok, de úgy hozzászokik a szervezeted az állandó hőmérséklethez, hogyha véletlenül 3 fokot melegszik, akkor azt hiszed, hogy itt a vég...

Persze a panaszkodásra mindig lehet okot találni, ha nincs miért, akkor az időjárás az egy nagyo jó választás, addig se más embereket szidsz...

2011. aug. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Madridot aztán nagyon hűti a tenger, de tényleg.:) Főleg hogy vagy 400 km-re van tőle...

Egyébként meg én nem azt mondtam, hogy London időjárása a jó, de pl. Nizza sokkal elviselhetőbb, mint Budapest.

2011. aug. 24. 20:08
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ugye Magyarország a Kárpát-medencében fekszik, és Budapestet is hegyek határolják, tehát megreked a meleg, és ezért lesz kis hazánk az ami jobban fel fog melegedni a klímaváltozás hatására, mint az összes többi ország Európában. (+1fokkal mint a többi)
2011. aug. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Rómában lehet, hogy 1 fokkal hidegebbet mutat a hőmérő, de olyan párás az a 36 fok a tenger közelsége miatt, hogy 40 felttinek érzed, és szakad rólad a víz mintha vödörrel nyakon öntöttek volna.
2011. aug. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja.. és Madridot ne most nézd amikor itt szélsőségesen meleg van, nézd meg egy hét múlva, akkor tuti melegebb lesz ott.
2011. aug. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
És Firenze?
2011. aug. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!