Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ezt tényleg meg lehet csinálni...

Ezt tényleg meg lehet csinálni Angliában?

Figyelt kérdés

Hallottam ,hogy sokan csinálják azt ,hogy kimennek mondjuk Londonba és végzettség nélkül beállnak pincérkedni.

Ezt azért nem tudom elhinni mert akkor minek mennének ki olyan sokan takarítani meg mekibe dolgozni?

Most akkor hogy is van ez?


2011. szept. 4. 16:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A kulcs a nyelvtudás. Senkit nem érdekel, ki voltál Magyarországon. Nullaként kezded. Lehet ilyen vagy olyan nyelvvizsgád, kevés az esélye, hogy érteni fogod őket gond nélkül ( az indiai, a feketék... akcentusa nem egyszerű az első hónapokban ). És addig kapod a sz_r melókat. Én 8 éven át tanítottam Mo.-on és Londonban más sz_rának a súrolásával kezdtem. A büszkeségemet alaposan bedobozoltam és jó mélyre eldugtam. ezért cserébe hetente többet kerestem, mint pedagógusként 1 hónapban. Ilyen világban élünk.
2011. szept. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Még valami: nagyon pozitív referenciák nélkül egyetlen jó állást sem fogsz kapni.
2011. szept. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg a jó kommunikáció a lényeg.

Bár pincérként elvárják hogy legyen némi fogalmad róla.

Ha van gyakorlatod,és tudsz angolul akkor tudsz dolgozni akár pincérként is.

2011. szept. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
És ha itthon megtanulom a fogalmakat esetleg szerzek egy kis gyakorlatot ,majd ott beírok egy hamis referenciát? Meg lehetne ezt csinálni? Tegyük fel ,hogy az angolom tökéletes..
2011. szept. 4. 18:11
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem igazán ellenőrzik a magyar referenciákat,de nem árt óvatosnak lenni.Ugyanis ha azt írod,hogy a Hiltonban voltál pincér azt le fogják ellenőrizni.

A lényeg hogy ha van végzettséged akkor azt mindenképpen írd bele a CV-be.Ha van gyakorlatod akkor azt is említsd meg.A nyelvtudás a legfontosabb.

Az meg nagyon gyorsan kiderül,hogy bár a CV szerint gyakorlott pincér vagy,mégsem dolgoztál 1 napot sem pincérként..Nem árt otthon legalább valahol eltölteni pár hónapot ebben a munkában,hogy legyen némi fogalmad róla.

2011. szept. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Még annyit hadd kérdezzek ,hogy ha referenciát hamisítok abba mit írjak? Vegyek egy random éttermet és írjak magamról pozitív dolgokat? Elfogadják a magyar referenciákat?

2011. szept. 4. 19:01
 7/13 anonim ***** válasza:

megint én vagyok.

A magyar referenciát ha csak nem olyan éttermekről van szó ami a világon ismert(PL: Hilton,Gellért,Arany Bika szálló stb) nem fogják leellenőrizni,de nem is fogják elfogadni.Mint írtam nem fogják leellenőrizni,de néha előfordul hogy az itteni étterem mégis kéri a leellenőrzést.Ilyenkor bizony utána néznek.(ritkán de előfordul)Onnan tudom,hogy itt kint egy munkaközvetítő irodában dolgozom,és éppen a múlt héten voltak olyan munkáim,hogy ellenőrizzek le pár külföldi referenciát.(mérlegképes könyvelőt kerestek,és egy olasz nő jelentkezett,hogy otthon Olaszországban ő itt és itt dolgozott mint vezető mérlegképes könyvelő.A cégnek tetszett de kérték a hivatalos referencia ellenőrzést.Sajnos kiderült,hogy nem volt igaz amit leírt)

A referenciát amúgy sem te írod,hanem a cég.Vagyis angol nyelven ellátva aláírással,cég pecsétjével,és pár sor amit rólad írnak.

Telefonszámmal és email címmel.

2011. szept. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Akkor honnan lehet ilyen hamis referenciát szerezni?

Vagy csak simán beleírom a CV-be ,hogy dolgoztam bizonyos éttermekben és odairok pár random éttermet? Vagy egy étteremmel irassak referenciát? Bár gondolom ezt nem nagyon lehet megcsinálni.

2011. szept. 4. 19:48
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyet kell értsek az előző hozzászólóval. Nekem egyetlen olyan ismerősöm sincs, akinek/akitől elfogadták volna a magyar referenciát. Mi azt tapasztaltuk, hogy felsőbbrendűnek tartják magukat. Így ha egy angol cég ad referenciát, az számít és annak értéke van.
2011. szept. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom,hogy mások hogy csinálnak hamis referenciát,gondolom megvannak az eszközeik hozzá.

Én azt tanácsolom neked,hogy ahol eddig dolgoztál onnan kérj referenciát.Nem baj ha nem vendéglátóiparban voltál eddig.De azok legyenek hitelesek.

Majd az önéletrajzodba írd bele,hogy dolgoztál X.étteremben,(ha fiatal vagy akkor bele írhatod,hogy nyári munkán dolgoztál Balatonon X.Y.nevű étteremben stb..

Bár nincs referenciád,de a leírtak alapján van némi gyakorlatod.

A hiteles referencia meg azért kell,mert ha el is olvassák ott már képben vannak hogy milyen munkaerő vagy.Ha meg ne adj isten ellenőrzés van,azt vissza nézhetik.

2011. szept. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!