Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ki utazott már repülővel?...

Ki utazott már repülővel? Mire kell számítani? Mi hogy történik?

Figyelt kérdés

Annyit tudunk, hogy 2 órával előtte be kell jelentkezni s be kell menni ilyen váróba. Az a váró ott lesz ahonnan a gép indul? Vagy messzebb? Szoktak lenni ilyen táblák amik eligazítanak, segítenek? Vagy hogy van ez?

Mi van az étkezéssel - 2 órával előtte bejelentkezés, aztán váró + 3 órás repülő út = ki kell bírni 5-6 óráig kaja nélkül (előtte jól bekajálni) vagy lehet valamit felvinni? Ugyan ez a innivalóval hogy működik?

Mit lehet rakni a 20 kg-os bőröndbe - pl. kozmetikai szerek, tusfürdő ilyenek is bele mehet, ajándék csoki, gyógyszer vagy csak ruha. Mit tartalmazhat a kézi poggyász?

Ez az első utunk s semmit nem tudunk, senki nincs ki elmondaná.

Valaki tudna segíteni, kicsit részletesebben mi hogy zajlik?

Köszönjük

Ez az első út, s nem nagyon


2011. szept. 5. 12:46
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:

Ez az első út s nem nagyon értjük a társaság oldalán írtakat.

Jah s a 20 kg az fejenként van, tehát egy ember egy 20 kg csomag + 1-1 kézi táska?

2011. szept. 5. 12:48
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Két órával korábban csekkolsz be,és utána ücsörögsz a váróban,vagy vannak boltok,és kávézók,de vihetsz magaddal szendvicset is,így nem maradsz éhen.A gép vagy onnan indul,vagy messzebbről,de akkor busszal visznek ki.

Folyadék ugyebár nemigen lehet a kézipoggyászban,de amit a vámmentes üzletben veszel(a váróban)azt felviheted,tehát vehetsz innivalót.

A bőrönd fejenként 20 kg,abba szinte bármit tehetsz,a kézipoggyászban nem lehet szúró,vágó eszköz,és folydék is csak 100ml/db,és bezacskózva.A gyógyszert lehet,hogy megkóstoltatják.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2011. szept. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

A repülőtéren minden ki van írva, minden ki van táblázva! Mikor először repültem, előtte be voltam tojva, mi van ha eltévedek? De nem lehet eltévedni! Melyik társasággal mentek? Mert a fapadosoknál nincsen kaja és innivaló(csak pénzért!!). A normál légitársaságoknál van ital és utazási napszaktól függően reggeli vagy valami más(reggeli általában kávé, üditő, szendvics, keksz.)

Személyenként 1 db feladandó poggyász és 1 db kézipoggyász lehet. De ez szintén változó, mert légitársaságoktól függ!

A kézipoggyász mérete általában 55x40x20cm! és max. 10 kg.

Kézipoggyászban nem lehet 1 liternél több folyadék, de azok max 100 ml üvegekben kell lennie és átlátszó műanyag visszazárható zacskóban kell lenniük. A bőröndbe minden olyat betehetsz, amit a kézipoggyászba nem!

2011. szept. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim válasza:
Malév gépeken már 23 kg lehet a csomag, plusz egy kézipoggyász, de nézd meg annak a légitársaságnak a honlapját, amelyikkel repültök, ott megkapod a biztos infót, de egyébként a 20 kg a legáltalánosabb. Becsekkolás után a váróban elég nivósak a büfék és bizony drágák is, de máshonnan üditőhöz nem tudsz jutni a várakozás során. Ha szeretnétek enni valamit, akkor bőven kell rá pénzt szánni. Egyébként segitséget kérhettek bárkitől, aki egyenruhás. Becsekkolás lent lesz rögtön, ahogy beléptek az indulási oldalra, érdemes a bőröndöket, feladandó csomagokat fóliáztatni (azt 2-3 ezer Ft körül van darabja), aztán becsekkoláskor elkérik az útlevelet, repjegyet, a csomagot fel kell tenni az ügyintéző mellett a futószalagra, lemérik, cetlit ragasztanak rá, és a feladandó csomagra ragasztott szalag igazoló részét beleragasztják a repjegybe. Ott meglesz rögtön a helyetek is. Utána még lesz útlevélvizsgálat, kézipoggyász átvizsgálást, edző cipőt/bakancsot előfordul, hogy levetetik és azt is megnézik. A repcsin segitenek a styuik mindenben, utazó magasság elérésekor van étel-ital (nagy eszem-iszomra ne számitsatok). Leszálláskor a magasságcsökkenés miatt lehet fülzúgás, eldugulás, általában adnak cukorkát, de akár vihettek is fel magatokkal rágót, cukrot. Egyébként nagyon klassz dolog a repülés!-) Jó utat!
2011. szept. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

jet2-vel megyünk Edinburgh-ba

akkor jobb előtte bekajálni közvetlen s akkor kibírja az ember az út végéig, ezek szerint

ugy még is kb mennyi a kaja, ital ott?

2011. szept. 5. 13:23
 6/31 anonim ***** válasza:
Ásványvíz fél liter 500 Ft körül, kávé változó, 500-1500 Ft között.
2011. szept. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

> érdemes a bőröndöket, feladandó csomagokat fóliáztatni...


Sosem értettem ezt a fóliázós dolgot. Mi az értelme ? Ha egy lakattal lezárt bőröndöt feladok, azt akkor se tudják kinyitni, ha nincs fóliázva. Ha pedig pengével felvágják, akkor azt akkor is felvághatják, ha fóliázva van.

Egyébkét sehol sem láttam ilyen fóliázó-gépet (London, Amsterdam, Frankfurt stb.), csak Budapesten.

Ez valami balkáni szokás és mi még nem szabadultunk meg tőle ?

2011. szept. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Jet2 esetén van online check in, azt csináljátok meg! :)

Így ti magatok választhattok ülőhelyet!

[link]

2011. szept. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Ha ti olyan gyakran esztek, akkor nyugodtan csomagolhatsz szendvicseket a család számára. Azt ehetitek akárhol, a repülőgépen is (nincs tiltva és nem kötelező vásárolni sem).
2011. szept. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Ha fapadossal mentek, akkor viszont sietni kell a beszállással, mert ott nincs meghatározva, hogy hová kell ülni, hanem mint a birkák tolongani kell, oda ülsz ahová akarsz. Azon nem adnak enni meg inni sem. Minden ki lesz táblázva biztos, hogy nem tévedsz el. A bőröndbe én vittem már egyszerre 1 liter pálinkát és 2 liter sört, be is vallottam, nem vették el. Viszont a kaját azt elveszik. Tőlünk elvették a süteményt. Inni sem vihettem fel 2 éve, a bontatlan kólát is elvették. azt nem tudom, hogy ha befóliázod az innivalót, akkor milyen nejlon használhatsz. Csak azt amit ők adnak, vagy azt is amit te csomagolsz. Én mindig egyenzacskót láttam az üditős palackokon. Semmi szúró szerszám nem mehet a kézi bőröndbe. Amúgy láttam már, hogy valaki vitt 1 nagy kézit, mellé egy hátizsákot, meg két nejlonszatyrot. Mondjuk 10 cm-es miniszoknyában volt, lehet csak így engedték meg neki a férfi vámosok.

Mivel te Angliában mész ott a leszállás után semmilyen vámos átvizsgáláson nem lesz részed mivel EU tagállamok vagyunk.

És igen előtte 2 órával be kell csekkolni, de legyél ott hamarabb, mert sosem tudni, hogy nincs e sok utas, sztrájk, viharfelhő.

És még egy tipp: legyen rajtad tiszta sulikising meg zokni,mert rendszerint levetetik a cipőt, meg a pulóvert. Fényképeződ, telefont, laptopot lehet felvinni a gépre is, persze ki kell kapcsolni.

2011. szept. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!