Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ki utazott már repülővel?...

Ki utazott már repülővel? Mire kell számítani? Mi hogy történik?

Figyelt kérdés

Annyit tudunk, hogy 2 órával előtte be kell jelentkezni s be kell menni ilyen váróba. Az a váró ott lesz ahonnan a gép indul? Vagy messzebb? Szoktak lenni ilyen táblák amik eligazítanak, segítenek? Vagy hogy van ez?

Mi van az étkezéssel - 2 órával előtte bejelentkezés, aztán váró + 3 órás repülő út = ki kell bírni 5-6 óráig kaja nélkül (előtte jól bekajálni) vagy lehet valamit felvinni? Ugyan ez a innivalóval hogy működik?

Mit lehet rakni a 20 kg-os bőröndbe - pl. kozmetikai szerek, tusfürdő ilyenek is bele mehet, ajándék csoki, gyógyszer vagy csak ruha. Mit tartalmazhat a kézi poggyász?

Ez az első utunk s semmit nem tudunk, senki nincs ki elmondaná.

Valaki tudna segíteni, kicsit részletesebben mi hogy zajlik?

Köszönjük

Ez az első út, s nem nagyon


2011. szept. 5. 12:46
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

11.01 : hát lehet, hogy a Te kemény bőröndöd mindent kibír, de speciel egy barátnőmnek törték már el a kemény bőröndjét - ki is cserélték.

Akármit mondtok, én több helyről, több forrásból hallottam , hogy a kemény bőröndök miatt van a fóliázás és a japánoknál is mind kemény bőröndöt + fóliát látok. A puha bőröndön nyilván csak a kerék, fogantyú...stb. tud törni.

2011. szept. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Bocs, azzal még kiegészíteném, hogy természetesen a sokzsebes hátitáskánál is van értelme a fóliának, nem is kevés.
2011. szept. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Köszönjük a sok hozzászólást. Azért okosodtunk, már nem tartunk annyira az úttól :) Köszi.

Bőröndünkhöz van lakat, szerintem mi azzal zárjuk le. Tusfürdőn, egy két gyógyszeren s ilyen alap dolgokon kívül mást nem gondoltunk feladni - ja 3 ajándék bonbont, de eldugjuk a ruhák közé s nem lesz gond, remélem..

Erre a fóliázásra rákérdezünk majd.

Úgy döntöttünk, hogy előtte eszünk, aztán csak kibírjuk (munka miatt is reggel 6-kor meg délbe eszünk, így nem lehet gond ez a kis idő). Kibírunk 5-6 órát, innivalót meg megpróbáljuk, ásványvizet, bontatlanul, hátha. Meg lehet, valaki írta is, pogácsát megpróbálunk felvinni, hátha Edi-ben nem találunk hirtelen valami boltot. Mert mint írtátok is reptér drága.

Jet 2 van helyünk. 7 E F. Ez mennyire lesz jó? Igazából nem tudtuk mit jelöljünk foglaláskor, itt volt egymás mellett először hegy s ez lett. Reméljük jó lesz. S online utasfelvétel lesz. Azt hiszem pont azt is írta valaki, hogy az legyen, akkor jót jelöltünk be. Köszi még egyszer a sok választ

2011. szept. 6. 13:56
 24/31 anonim ***** válasza:

Szerintem az E F jó, mert gondolom két sorban három szék van a gépen - és akkor az F az ablaknál van.


A fél literes vizet sztem észre fogják venni. viszont nekem még sose vették észre a körömvágóollót, kis sprayt, 3/4-ig kiürült 250 millis tusfürdőt.

2011. szept. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Igen, úgy néztük, mikor foglaltuk, hogy van ABC egy kis hely gondolom folyosó, DEF, szerintem is 3 ülés egymás mellett. S a 3 dl vizet theodora szokott lenni tescoba, műanyag üveges azt is kiszúrják. Bele a bőröndbe nem lehet szendvicset+ vizet eldugni, amit ott kiveszünk?
2011. szept. 6. 14:08
 26/31 anonim ***** válasza:
Bocs, még annyit, hogy talán ha üres vizesflakonnal mentek át az átvilágításon, és utána odabent a mosdóban töltötök bele vizet, az járhatóbb út (persze csak ha nem tartjátok gusztustalannak a mosdós vizet - mondjuk a mozgássérült wc-ben vagy a babapelenkázóban elég nagy a tisztaság szerintem).
2011. szept. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Hát ezt tudom tanácsolni, hogy a kézipoggyászba dugjatok el üres flakont és az átvilágítás után, míg várni kell a beszállásra, töltsetek bele vizet.
2011. szept. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

A szendvicset, pogácsát, száraz kekszet, ilyeneket átengednek azzal nem lesz gáz. A vízzel már lehetnek gondok. Meg lehet próbálni, max ha észreveszik eljátsszátok, hogy jaaajj elfelejtettem és kidobjátok, vagy marad a wc-s megoldás ha semmiképpen nem akartok vizet venni.

Ha nem fapadossal utaztok, akkor nyilván valami apróságot a gépen is kaptok. Egy ujjnyi szendvics meg egy pohár üdítő vagy hasonló, ki lehet bírni.

2011. szept. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

A B737-800-as gépen nem rossz választás a 7EF ülés. A szárny előtt van, de előre-hátra egyaránt kilátsz.

A gép is jól néz ki. Igaz a lábnak nincs sok hely :)

2011. szept. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Igen, szárny előtt jó ülni, mert nem lóg bele a kilátásba, és nem is látod, ahogy "hajlik", mert az ijesztő lehet annak, aki nem nagyon repült még, vagy fél tőle... :)

Ne izgulj, nem lesz gond, eltévedni nem lehet, csomagokról meg már mindent elmondtunk, ami fontos. Törékenyet a ruhák közé, ha sok a zseb, érdemes fóliáztatni, amelyik zsebet lehet, lakattal vagy számzárral lezárni, kaja mehet a kézibe is, folyadék nem, az üres flakon viszont nagyon jó ötlet. :)

Jó utat!

2011. szept. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!