Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németország sokban hasonlít...

Németország sokban hasonlít Magyarországra?

Figyelt kérdés
pl. Franciaországhoz, Spanyolországhoz, Nagy-Britanniához, Olaszországhoz, stb. képest
2011. okt. 26. 21:16
 1/9 anonim válasza:
63%
Már mint tájban? Abban elég jól.
2011. okt. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

50%-ban, mert ha kivonod belőle a németet, akkor ott marad az ország, pont ugyanúgy, mint Magyarország esetében. A megfejtés, hogy félig.

Bár ha aránypárként írod fel, akkor meg egy és ugyanaz a kettő:

ország : ország = német : magyar

(kültagok szorzata egyenlő beltagok szorzatával)

ország x magyar = ország x német

Magyarország = Németország

2011. okt. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Hasonlít!

Ott is németül beszélnek,

meg itt sem...

2011. okt. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Azt azért nem ártana tudni, hogy pontosan mire gondolsz: tájra, gazdaságra, mentalitásra stb.

Táj: Inkább szavakkal jellmezném: hegyek, erdők, kastélyok, várak.

Gazdaság: Azt hiszem talán ezt nem kell jellemzni.

Mentalitás: Otthon mindenki magyarázza, hogy nyugaton mennyire más a mentalitás. Én ezt nem tapasztaltam. Persze vannak eltérések, van ami különbözik, de azért az alap mindehol ugyanaz. Ami itt talán kiemelkedően más, az a gyereknevelés. Itt sokkal-sokkal több dolog meg van engedve a gyerekeknek. Sterssz mennyisége megenyezik, inkább csak a menősége más mint otthon.


A többi felsorolt országról nem tudok nyilatkozni.

2011. okt. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 King of Reptoids válasza:
100%
Nem.
2011. okt. 27. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
`spanyolorszag: szabad,nyitott,laza,magas tolerancia,emberi jogokat tisztelo ,alapvetoen feminista ,biztonsagerzete es jovokepet mutato orszag. meg nem labalt ki a krizisbol ,igen benne van de meg igy is a lehetosegek orszaga. nem meggazdagodas teren hanem a nyugalom es a jovotervezes szempontjabol.
2011. okt. 27. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A többi országot annyira nem ismerem, habár angliában éltem, és szerintem anglia nem hasonlít még szokásokban sem Mo-oz.

No-ban élek pár éve, és azt kell mondanom, hogy szokásokban rengeteget hasonlít. nekik is van töltött káposztájuk, ugyan úgy ünnepelik a karácsonyt, húsvétot, rengeteg mindenben hasonlít.


amiben mások, hogy törvénytisztelöbbek, és tisztábbak.

törvénytisztelés jön hogy óriási az ellenörzés, de itt pl kipakolhat az árus az utcára majd elmegy semmi nem fog eltünni neki. habár bicajt itt is lopnak, de szerintem azonak is többsége nem német.


ami nekem nagyon tetszik, hogy bemehetsz szakattan egy elegáns boltba és ugyan úgy szolgálnak ki, kedvesek, és nem nézik mid van, hogynézel ki, egyszerüen kedvesek veled.

2011. okt. 27. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

No szerintem nagyon katonásak, de nem éltem ott sohasem

Spanyolországot tudom, mert van ott ingatlanom, én a fenti hozzászólóval szemben patriarchálisnak látom a társadalmat, főleg a falvakban. A nők viszont ebben az állapotban jól érzik magbukat, szívesen szülnek, már csak azért is, mert, ha a férjük véletlenül idő előtt meghal az állam gondoskodik róluk, nm úgy mint itt. Itthon lehet 3-t szülni, ha a férj meghal a nőt leszarja az állam magasról.

Olo. eléggé vad kapitalizmus van, elég kegyetlenek az alkalmazottakkal. Nem túl toleránsak a bevándorlókkal.

A Fro.-t nem tudom, eléggé utálom a franciákat, rossz tapasztalatok miatt.

2011. okt. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk szerintem a németek nem a tisztaságról nevezetesek. Aupairként élek egy német családnál, így lehetőségem van bepillanatani az otthoni életükbe is. Nem fürdenek minden nap. És ezt nem csak én mondom, más lányoktól is hallom, aki német családdal él együtt.
2011. okt. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!