Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ki volt már Olaszországban...

Ki volt már Olaszországban nyaralni?

Figyelt kérdés
Mindent írjatok le, légyszi, pl. hány napra, mikor, hol szálltatok meg, miket csináltatok/néztetek meg, mennyibe került, milyenek voltak az emberek stb. Azt is légyszi, hogy honnan tudtatok a szállásról. Köszönöm.
2011. szept. 12. 20:06
 1/5 anonim válasza:
100%
olaszt tanulok és oszttársamék elvittek Lomazzoba ami Milánó mellett van voltunk Milánóban ami felejthetetlenül szépvolt ,Comoban a tonál és a környéken.milánot érdemes megnézni :)az árak kicsit magasabbak mint itthon de nem drága.az emberek amugy kedvesek.az olasz kaja isteni(L) a hegyek gyönyörűek .csak ajánlani tudom!!!
2011. szept. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi most májusban voltunk átutazóban és megálltunk 2 napra Velencében.Kettőnknek 2 éjszakára kempingben egy bungalóban nagyon olcsó volt.Már pontosan nem emlékszem de olyan 50-60 euró volt(2 napra/2 főnek) Volt medence is..Nekem nagyon tetszett..A párom talált a kempinget a neten.

Mi a 2 napban megnéztük Velence minden látványosságát.Megkóstoltuk az Olasz fagyit,és a pizzát is.Mivel Velence külterületén volt a kemping így igénybe vettük a velencei buszjáratot is.Pontosan olyan mint a BKV. Késik,tömve van emberekkel,és a buszvezetőtől nem tudsz jegyet venni,hiába van kiírva.

Az olasz emberek tök barátságosak.Hazafelé menet eltévedtünk,és olasz emberektől kérdeztük meg az helyes utat-Olyan jópofák voltak amikor lelkesen számolták olaszul a buszmegállók számait,hogy hol szálljunk le..:) Érdekes társalgás volt.A párom angolul,és magyarul,ők olaszul beszéltek,és megértettük egymást.A buszon is beszélgettünk egy igazi Olasz férfival aki úgy nézett ki mit egy gigoló..Jópofa volt ő is.. Mi nagyon jól éreztük magunkat,csak egy valamit bántunk meg! de azt nagyon.Azt hogy csak 2 napra álltunk meg..

De már tervezem a Római utat is..de oda több napot szánunk..Ha bejön akkor mehet a következő város:Firenze..ás így tovább..

2011. szept. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi is 2 napot voltunk csak. 1et Velencében, és 1et Veronában. :) Valami Velencéhez közeli helységben szálltunk meg, pontosan ebben a hotelben: [link] . Utazási irodával voltunk. :)

Az emberek érdekesek voltak, azért barátságosnak nem mondanám őket, elég mogorvák voltak inkább.

1 gömb fagyi 1,20-1,50 euró, és nagyonnagyonfinom. A főételek pedig 8 eurótól kezdődnek.

2011. szept. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kb 16-18x szor töltöttem a nyaralásomat (meg volt telelés is..) Olaszországban..összevissza Sziciliától Dél-Tirolig (É-D), Ventimigliától Muggiáig (Ny-K. gyakorlatilag több olasz várost bejártam mintahány magyar létezik. (Legtöbbször Garda-tónál min 8x és Velencében 5x voltam)

Mindent megnéztem amit csak lehetett, amit meg nem azt majd csak jövőre.. (Kis olasz szigetek pl Lampeduse, Pantelleria, Aosta-völgy, Cinqueterra, Szardínia tervbe van véve).

Az emberek mindenhol kedvesek (mármint a helyiek), délen szokatlanul közvetlenek.

Rengeteg szállodájuk és kempingük van csak érdemes előre lefoglalni a szállást mert főidényben elég zsúfoltak.

Legegyszerübben a Google Maps-en találhatod meg a szálláshelyeket, csak rákattintasz és már löki is a weboldalukat amin keresztül tudsz szállást foglalni.

Mivel minden történelmi időszakben jelentősen meghatározó szerepe volt az országnak, elég széles a kultúrális látnivalók köre, az ókori római kortól, a longobárdok korszakán át, reneszánszon keresztül a gótikán, barrokkon kersztül az újabb korszakokig, gyakorlatilag minden történelmi időszakból rengeteg látnivalót tartogat.

Ha meg valaki a természet iránt érdeklődik akkor tengerpart, tópartok, hegyek, vulkánok, szigetek.

2011. szept. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
2007-ben voltam ugy, hogy egy hetet. Voltam még 2szer de akkor csak 1-1 napot. Bibionéban laktunk, ami egy nagyon klassz tengerparti város, átugrottunk Velencébe mert csak 80 km, bejártuk a környék kis tsrandvárosait, ill voltunk egy közeli városban Portogruaroban, ott bevásárolni, mert ott van nagy bevásárlóközpont(Carrefour).AZ emberek nagyon kedvesek voltak, az Apollo nevű átterembe ettünk esténként ahol élőzene volt. Hogy mennyit költesz az relativ, igény függő. Mi ha jól emlékszem 1000 eurót hagytunk ott, ebbe benne volt a benzinköltség is(2 személyre költöttünk ennyit de az autoban 4-en mentünk, igy feleződött
2011. szept. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!