Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hollandiában holland nyelvtudá...

Hollandiában holland nyelvtudás nélkül?

Figyelt kérdés

Angolul jól beszélek, és franciát is tanulok most. Németet tanultam régen, vmi még rémlik belőle,(ezenkívül spanyolul is beszélek, de ez gondolom ott abszolút nem számít)...Szerintetek van így esély Hollandiában, nem kétkezi munkára?

Még nem most tervezem a dolgot, két év múlva, esetleg addig tanulgathatnék is hollandul, de érdekelne, hogy milyenek az eddigi tapasztalatok.


2011. szept. 15. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A hollandok jól beszélnek angolul és németül. Szerintem nem lesz gond.
2011. szept. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
sztem ez függ hova mész,mert én Eindhovenben voltam,és szart se beszelnek angolul,németül meg még inkabb nem,.elvarjak h hollandul beszelj!
2011. szept. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 timtimi válasza:
72%
En Zwolleban eltem egy ideig, es sokat jartam Amsterdamban, Rotterdamban, es Hagaban .....az angolt legtobb helyen jol beszeltek, de ha nem akkor is probaltak megerteni, hogy mit szeretnek...a hollandok amugy is roppant kedves emberek, tenyleg...nekem csak jo tapasztalatom van veluk....de en a nemettel nem probalkoznek, nincsenek oda a nemetekert..legalabb is ahol en jartam...
2011. szept. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez új, a hollandok nincsenek oda a németekért? Mondjuk ennek örülök, mert a német nyelvet én sem szeretem...
2011. szept. 15. 12:51
 5/6 anonim ***** válasza:
64%
Tapasztalatból mondom, hogyha Hollandiában akarsz élni és dolgozni, akkor kell a holland nyelvtudás, mert minden hivatalos ügyet csak hollandul tudsz intézni. Holland nyelvű munkaszerződést kapsz, stb. Az mind szép és jó, hogy beszélnek angolul, de igazán nem fogsz tudni beilleszkedni közéjük, ha nem beszélsz hollandul. A holland nyelv ismerete nélkül csak alap munkákat kapsz, mint mosogatás, takarítás, konyhai kisegítés. Az irodai munkák esetében elvárás a holland nyelv középfokú és az angol nyelv felsőfokú ismerete.
2011. szept. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
De alap munka mellet van lehetőség holland nyelvet tanulni igyenesen angol- holland tamfolyam. van aki egyik nyelvet sem tudta de kint simán meg tanulta.
2011. nov. 9. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!