Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hallottam egy bizonyos vízumró...

Hallottam egy bizonyos vízumról. Ki tudok-e menni néhány napra/hétre Ukrajnába úgy mint pl Németországba (hogy összecuccolok, felüök egy vonatra és elmegyek) vagy be kell szereztem valamit? Magyar állampolgár vagyok.

Figyelt kérdés
2011. szept. 24. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:

google: ukrajna + vízum

1. találat


Az adott Egyezménynek megfelelően Magyarország polgárai vízum mentesen utazhatnak Ukrajna területére, amennyiben az ukrajnai tartózkodásuk ideje 6 hónapon belül nem haladja meg a 90 napot, ugyszintén Ukrajna területén tranzit vízum nélkül átutazhatnak.


Magyarország polgárai bizonyitani kötelesek tartózkodáshoz szükséges anyagi fedezetet.


Az ukrán határ átlépésekor Magyarország polgárai migrációs kártyát töltenek ki, melyen feltüntetik az utazás célját és helyét. Ezért fontos tudni a szálloda vagy az ukrajnái ideiglenes tartózkodás pontos címét.

2011. szept. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ua-ba nem kell vízum. Legolcsóbb Bp-Csap vonat (menettérti jegy 9000 Ft körül), onnan meg méssz, ahova akarsz. Migrációs kártyát, meg vámáru nyilatkozatot már rég nem kell töltögetni. Ha a határőr megkérdezi hova méssz, érdemes valami kárpátaljai helyet, vagy turistaközpontot (Jalta, ilyesmi)mondani, és akkor nem kérdez többet. Ha pl. Krivoj Rogot mondasz, lehet, hogy csóválja a fejét, de akkor sem kell vízum, max. megkérdezi, hogy ott meg mit fogsz csinálni:-)
2011. szept. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

mit vihetek át a határon, vagy mit nem?

mivel érdemes Csapról tovább menni Donyeck-be? vonat,busz?

hol nézhetnék ezekről menetrendet? vagy bármit.

2011. szept. 28. 23:17
 4/5 anonim válasza:
mész ungvarig. Ott meg mar talalsz vonatot. Busz nincs és ha volna kb 30 órat kellene utazni. Miert mesz donyeckbe?
2011. szept. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

valóban nincs busz?

egy baráthoz megyek.

2011. szept. 30. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!