Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ki utazott már repülőn? (a...

Ki utazott már repülőn? (a többi lent)

Figyelt kérdés

Mert hamarosan szeretnék menni, és nagyon érdekelne hogy hogyan történik a fizetés? Egyáltalán lehet-e ott készpénzzel fizetni a jegy átvétele kor? (azt tudom hogy banki átutalással, meg bankkártyával is lehet...de esetleg más mód?)

előre köszönöm!


2011. okt. 4. 16:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Készpénzzel csak utazási irodákban vagy a légitársaság irodájában lehet fizetni. Ott bemész megmondod hová szeretnél utazni, lefoglalják a jegyet te meg kifizeted helyben. Viszont ott sokkal drágább a jegy. Ajánlom, hogy inkább foglald le magadnak neten.
2011. okt. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
neten szeretném lefoglalni, de amikor átvesszük aznap a jegyet akkor ott is lehet?
2011. okt. 4. 18:26
 3/16 A kérdező kommentje:
ja és ha drágább akkor általában mennyivel?
2011. okt. 4. 18:28
 4/16 anonim ***** válasza:

Én évente kb 10 szer repülök. MINDIG előre le kell foglalni, főleg ha "fapados" légi t. repülsz( wizz air, easyjet, germanwings ) pl.: ha áprilisban repülsz és már január végén lefoglalod, akkord fizetsz 29 EUR (kb 8600 FT). Ha viszont nem foglalod le, és akkor helyben fizeted ki ( nem is tudom, hogy lehet e egyáltalán ) akkor kb 80 eur (23e ft) fizetsz.


Egyik legfontosabb dolog hogy korán lefoglald már.


Kifizetni lehet online bankkártyával, vagy utalással, egy két helyen paypal al is.

2011. okt. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
előző vagyok: tehát akkor fizetsz 80 eur ha későn, egy két nappal az indulás előtt foglalod le.
2011. okt. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Mi a Luton-i reptéren vettünk rep jegyet Budapestre. Reggel pár órával indulás előtt kimentünk a reptérre és ott az EasyJet standnál vettünk jegyet. Nem volt lényegesen drágább mint egyébként. Persze ha adott gép full akkor arra ott már nem lehet jegyet venni.
2011. okt. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ja és készpénzben fizettünk. Ha közel az indulás ideje akkor a társaságok megpróbálják megtölteni az üresen maradt helyeket és ekkor alkalmazhatnak árcsökkentést. Még mindig jobb nekik a kevesebb bevétel mint a semmi egy adott helyre ami még üres.
2011. okt. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem lehet általában megmondani, annyiféle eset van. Egyes helyekre, különösen, ha nem nagyon jó az összeköttetés, akár hónapokkal előre le kell foglalni. Külön kategória a Last Minit. Néha hirdetik, különösen nyári üdülőhelyekre, de általában indulás előtt a repülőtéren, ahogy fent írták.

Egy gépen az árak akár tízszeresek is lehetnek, ez üzletpolitika. Ezért kell előre körülnézni.

Egyedi esetektől eltekintve a neten történő foglalás a legegyszerűbb és legolcsóbb. Több portálon minden szükséges információt meg tudsz nézni, jobban, mintha a jegyeladót faggatod, kártyával fizetés után a jegyedet ki is nyomtathatod, és egyáltalán nem kell sehová menni, csak majd a check in pulthoz. Használd pl. a repjegy.hu-t, megbízható, akár külföldi járatra (mondjuk Amszterdam-Madrid) is vehetsz, jó az útvonal tervezője és olcsó hely kiválasztója is.

2011. okt. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm az előző válaszokat.

és mi a véleményetek az Air france-ről? (ugyanis Párizs lenne az uticél).

2011. okt. 5. 18:48
 10/16 TijuMK ***** válasza:

szia!

Én pont kedden utazok az Air France-szal Marokkóba, most átutalással fizettem, de múltkor kész pénzzel, az air france-os irodában, van a belvárosban is, meg a reptéren is, hát el kell hogy mondjam eléggé húzós.. csak azért mert ott veszed 5000forinttal drágább, ez az ügyintézési pénz vagy mi, valamint olyan csodálatosan választotta ki a hölgy a repjegyem hogy 1 órám volt az átszállásra szóval átrohantam az egész Párizsi repteret hogy elérjem a gépet. szóval mindenképp neten foglalj és fizess is, ha engem kérdezel mert sokkal olcsóbb és kényelmesebb. Valamint jó előre foglalj én például július elején vettem a jegyem, és 97ezer ft-ba került, most kb 130ezerbe kerülne. Viszont van egy olyan opció is, hogy a neten foglalsz de az irodában fizetsz készpénzzel, DE ez is 2500 forinttal több.

itt megtalálsz minden hasznos infót:

[link]

2011. okt. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!