Kezdőoldal » Utazás » Európa » Aki járt már/vagy Hollandiában...

Aki járt már/vagy Hollandiában él, írjon, azonbelül Amszterdam!?

Figyelt kérdés

Barátommal most őszi szünetben mennénk ki Hollandiába és sose voltam még külföldön így gondoltam felteszek pár kérdést Hollandiával kapcsolatban.


1. mennyi a LEGOLCSÓBB repülőjegy/fő(oda vissza)? honnan indul? tényleg a Wizzair-nál a legolcsóbb?

2. kell-e útlevél?

3. Milyen idő van ott kb ilyenkor? (hogy tudjam milyen meleg cuccokat vigyek)

4. Látványosságok Amszterdamban?

5. egyéb tudnivalók? bármiről(helyi szokás.. bármi)


ha eszembe jut még vmi kérdés akk írok előre is köszönöm a válaszokat, legfőképp az 1. kérdésre érdekelne a válasz :)


2011. okt. 10. 17:54
 1/6 anonim válasza:

Én tavaly voltam barátnőmmel másfél hétre. A Wizzair-rel (sztem ide ez a legjobb) mentünk, Budapesttől Eindhovenig, aztán vonattal Amszterdamba. (Bptől nemn megy A-ba, talán Bécsből igen) A repülőjegy ára attól függ, mikor foglalod le, tehát minél előbb, persze szezonfüggő, nekem akkor kb. 35 000-ből jött ki (retúr), akkor július volt, és előtte pár héttel foglaltam.

Akkor ott 10°C-kal hűvösebb volt, de nekünk akkor teljesen megfelelt, mert itthon kánikula volt. :D


Érdemes útikönyvet kivenni a könyvtárból. Van Amszterdam-kártya is, ami kedvezményeket ad egy csomó helyre. Híres a Rijksmuseum (az összes hollandi festő művei, kb. ókortól napjainkig, én ebbe voltam) és a Van Gogh múzeum is. De több mindent megtudhatsz könyvből. :) Ja, és amit soha senki nem hagy ki: a híres vöröslámpás negyed. :P


Útlevél nem kell, és nem tudom, hogy amúgyis, vagy csak akkor, de magyar stewardessekkel és pilótákkal utaztunk.

2011. okt. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a választ :)

az útikönyv viszont jó ötlet, (könyvtárra nem is gondoltam hogy kikölcsönözzek:$) könyvesboltokban láttam pár jó útikönyvet darabja 4000 :S de beleolvastam és olyanokat írt hogy nemszabad utcalányokat fotózni mert utánunk szaladnak és elveszik a géped xD

2011. okt. 10. 20:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Meleg cuccokat azért vigyél, én tavaly decemberbe voltam, csontrepesztő hideg volt, wizzairrel voltunk, de mi düsseldorfig mentünk ,mert egy holland barátunkhoz mentünk arnhembe, onnan kocsival amsterdamba, pontosabban almere-be és onnan pedig vonattal, érdemes ott vonatozni, érdekes embereket lehet látni :) bécsből viszont nem megy wizzair
2011. okt. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. okt. 11. 17:25
 5/6 anonim válasza:

1. a legolcsóbb a wizzairral- de szerintem csak akkor, ha korábban veszed meg a jegyet, de tényleg csak Eindhovenig megy. Repülőtérről 401, vagy 402-es busszal a vasútállomásig.A vonat onnan 2 óra út Amszterdamig.

2. Útlvél nem kell, de csak a kártyaalapú igazolványt fogadják el.

3. Az idő most elég jó, bár szinte minden nap csepereg ilyenkor is egy kis eső (így egy dzseki azért jól jön)

4. Sajnos nem ismerem Amszterdamot.

2011. okt. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
64%
Malévnak van közvetlen járata Amsterdamba . ha a wizzer jegyet meg a busz jegyet és a vonat jegyet összeadod nem sokkal kevesebb mint a malév repjegy. a belvárost nézd meg az érdekes. és a stadiont. ott mindig hidegebb és esős az időjárás. de nagyon jó város. nyugodt és nem nézik ki az embert.
2011. nov. 9. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!