Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen a dél-franciaországi...

Milyen a dél-franciaországi élet? Nizzában, Marseille-ben, egyéb tengerparti nagyvárosban?

Figyelt kérdés
Jobb, mint Magyarország? Az idő kellemesebb, azt tudom. Jobban lehet keresni, megélni? A déli franciák tényleg bolondosak, vidámak (szóval tipikus mediterránok)? minden érdekel erről a térségről, főleg olyanoktól, akik arrafelé laknak, vagy nagyon ismerik!
2011. nov. 7. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Jobb, mint Magyarország?" - Ég és föld a különbség.


"Jobban lehet keresni, megélni?" - Ha van munkád, akkor nyugodtabb és kiszámíthatóbb az életed, mint odahaza.

2011. nov. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Antimod ***** válasza:
74%
Marseille-ről sok rosszat is hallottam. Sok a bűnöző, vannak nagyon veszélyes részei.
2011. nov. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A férjem francia, nekem 2 diplomám van, köztük az egyik francia, tehát a nyelvet már előtte is jól beszéltem, minden kétkezi munkát elvállaltam volna,de tényleg, tisztességes határokon belül, de 3éve semmmi...egyedül a férjem dolgozik. Bár mindegyik országra igaz, hogy nem rajonganak a bevándorlókért, de 1-2-re főleg, hogy nagyobb az esélye,hogy sose lesz munkád, mint az lesz, ha nem vagy anyanyelvi, köztük Franciaországra is. Húgom Finnországban él, szerinte ott is ez van. Itt rengeteg a bevándorló,fetekék, arabok, akiknek legjobb esetben is semmilyen végzettségük nincs. Bele se merek gondolni, hogy miből tartják fenn magukat, de talán jobb is, ha nem gondolok bele. Hogy őszinte legyek, én azt szeretném csak mondani, hogy ez nem Britannia, nagyon önérzetesek egyrészről, tehát csak franciát alkalmaznak szinte mindig,másrészről meg nagyon a papírra mennek, itt pl. nem fogsz tudni mosogatni, ha nincs róla végzettséged, mert már arról is lehet kapni papírt, vagy nem lehetsz pincér, ha csak nem ez a végzettsgésed.
2011. nov. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok,egyébként tényleg bolondosak:), és sokszor ez már aroganciába csap át. Ha van még kérdésed,akkor csak írj. Mindezt tényleg nem pesszimizmusból írtam, csak azért, ha engem a férjem nem ide kötni, akkor tuti olyan országba mennék,ahol tudom,hogy van esélyem. Pl. Hallottam,hogy német nyelvterületen,csak kétkezi munkára vesznek fel szívesen,de legalább felvesznek külföldit. Északra és ide tuti nem jönnék,németekhez is,csak ha minden más elfogy, én a britekhez mennék, ha önmegvalósítani szeretnék,de ha a jóidő az elsődleges szempont,akkor szerintem jöhetsz ide is.
2011. nov. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
64%
Ha lenne ott egy jól kereső férjem, simán le tudnám kötni magam munka nélkül is. Annyira szép az a vidék, annyi látnivaló, program van, hogy sajnálnék napi 8 órát beülni egy munkahelyre.
2011. nov. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!