Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit érdemes megnézni feltétlen...

Mit érdemes megnézni feltétlen észak-nyugat Franciaországban?

Figyelt kérdés
Itt a Loire-völgyére, Bretagne-re és Normandiára gondolok. Mennyi időt érdemes ott eltölteni? Valaki járt már arrafele? Mi az amit nem szabad kihagyni?
2009. máj. 10. 17:10
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én ezek közül csak a Loire-nál meg Normandiában voltam, a Bretagne-nál még nem. A Loire-ra érdemes rászánni egy hosszú hétvégét, elég sok kastélyt meg lehet ott nézni. Mi egyénileg voltunk ott, nem szervezett úton. Lehet kapni olyan térképet, amin rajta vannak a kastélyok és felkutatni a legtöbbet. Vannak kisebbek-nagyobbak, van 4-5 híresebb ahova mindenképp érdemes elmenni, mert azok a legszebbek. Szerintem egyénileg sokkal jobb odamenni ha van rá lehetőség, mert akkor azt a kastélyt nézheted meg amelyiket szeretnéd, és nincs időhöz kötve. Már tavasszal nagyon szép minden arrafelé, jó az idő is, mi kétszer is voltunk, mindig húsvétkor. Normandiába viszont érdemesebb inkább nyáron menni, mert ott sűrűn esik az eső. Ott a Mont Saint Michelli szigetet érdemes megnézni, egy kis sziget a La manche csatorna mellett és egy hegyre, vagy várra épült kolostor van rajta.
2009. máj. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!