Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mi szép Londonban?

Mi szép Londonban?

Figyelt kérdés

Egyre több embertől hallom ,hogy Londonba akarnak menni a tanulmányaik befejeztével. Ne vegyétek provokatív kérdésnek, komolyan kíváncsi vagyok ,hogy ti mit találtok benne szépnek. Én még nem voltam ,majd egy év múlva megyek 1 hétre és már nagyon várom, mert tényleg érdekes helynek tűnik mint túristalátványosság ,de ott lakni?

Mármint az idő is pocsék, az épületek meg mind olyan egyhangúak ,az utcák koszosak.(persze aztán lehet ,hogy ha kimennék mást tapasztalnék, de sokszor hallok ilyen véleményeket, az interneten, meg mindenhol máshol is)

Bárki válaszolhat!:)


2011. nov. 28. 20:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nekem pont az tetszik hogy a legtöbb épület nagyon hasonló egymáshoz, rendezettebb képe van az egész helynek tőle. A műemlékek is szépek, bár engem különösebben nem érdekel az ilyesmi, de attól még kívülről jól mutatnak, meg úgy maga a város, nem olyan mint a lepukkant Bp, hanem egy rendes igazi főváros. Nekem ennyi tetszik benne. Itt élek egy ideje, nem is fogok visszaköltözni.
2011. nov. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszik London, itt élek 1,5 éve és nem tervezek hazamenni én sem. Jól keresek, sok mindent megvehetek magamnak, rengeteg a program és annyiféle étel van, hogy ha minden nap mást ennék, akkor sem kótolnám végig mindet.
2011. nov. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%

Én már nagyon régóta élek itt és megmondom őszintén úgy igazán nem tetszik, de ettől függetlenül imádom.

Fantasztikus város, irdatlan mennyiségű látnivalóval és amit különösen szeretek benne, az a változatosság. Főleg a központban.

Az idő amúgy szerintem nem pocsék... nyáron nincs kánikula, ami szerintem nem gáz, mert én utálok az aszfaltra olvadni és télen sincs olyan hideg, mint otthon, ami szintén nem hátrány, mert így legalább nem fagyok szét, ha megyek valahova. Az ősz kifejezetten szép, általában napos... a tavasz. Na jó, a tavasz az tud trágya lenni, akkor sokat esik. Viszont az itteni esőt ne úgy képzeld el, mint az otthonit, mert nem úgy esik, hogy ömlik és nem lehet csinálni semmit. Sokszor az ember igazán észre sem veszi az esőt.

Amúgy meg a sok csapadéktól és párától gyönyörű zöld minden. Itt szabad fűre lépni és mesés, hogy még télen is virágzik egy csomó minden a kertekben. Ez kifejezetten szép. Meg a rengeteg, szépen rendben tartott park. Némelyikben szabadon élő szarvasok is vannak, meg papagájok! (Nem vicc, komoly)

Szóval összességében szuper hely és szerintem érdemes megtapasztalni azt, hogy milyen itt élni egy picit.

London több, mint a túrista látványosságok tömkelege! Sőt! London igazából nem is a túrista látványosságokról szól igazán. Az csak egy pici szelete, azoknak akik rövid időre jönnek ide.

Még annyit, hogy én éltem Párizsban is, ami sokkal szebb, rendezettebb (bár koszosabb és büdösebb), de mégsem győzött meg. Jó vissza, vissza menni néha, de ott már nem élnék és nem szeretem. Soha nem is szerettem úgy, mint Londont bármennyire is tetszetős.

Amúgy ha látvány, akkor nekem továbbra is Budapest, ami viszi a pálmát! Nem csak azért mert onnan származom, de amúgy is tényleg az a város szép. Gyönyörű... Szóval Bp-hez képest London nagyon durva, ami a szépséget illeti.

Mindenesetre remélem jól fogok magad érezni itt.

2011. nov. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
gyönyörű épületek vannak londonban.a normális negyedek nem koszosak én nem is olyan posh helyen laktam, mégis tiszta rendezett volt.ami az időjárást illeti én pozitívan csalódtam.a telek enyhék nincs az a nagy hideg, gyönyörű zöld minden tavasszal, sokkal korábban mint magyarországon.a nyár sem olyan rossz, nekem nem is hiányzik a 32 fokos hőség. Londonnak megvan a maga feelingje, ami nem hasonlít semmihez.amíg nem jártál ott addig nem tudsz véleményt mondani.Jah és ami az esőt illeti, az jön meg megy
2011. nov. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Egy évig éltem ott, most Glasgow mellett élek, de nagyon-nagyon hiányzik London.

Esténként a Temze-parton szerettem sétálni. Olyan megnyugtató hangja van a hullámoknak. Karácsonykor a Trafalgaron az énekkarok koncertje annyira szép és vidám. 9 hónapig éltem Richmond városrészben, közel a Richmond Parkhoz. Még olyan gyönyörű helyet nem láttam. Nagyon jókat sétáltam ott.

Praktikus is, mert minden elérhető távolságban van.

2011. nov. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Biztos rendezett, meg szép, viszont az állandó szürkeség és esős idő miatt nem szivesen laknék ott.
2011. nov. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Rendezettnek nem nevezném,és tisztának sem.Nekem nem tetszik London.Mégpedig azért mert mindenki Londonból csak a belvárost látja és azt tartja szépnek.Ha Budapesten csak a parlament környékét vagy a városligete vagy a hősök terét néznénk akkor Budapest is gyönyörű város(mellesleg tényleg sokkal szebb mint London)

London szép ott ahol turisztikailag szépnek kell lenni(palota,Big ban stb) de a többi része borzalmas.Szürke,koszos,büdös. (nem hiába hiszen a bővített London egy szeméttelepre épült..Vannak helyek ahol fehér embert nem is látni.Ott olyan pusztulás van,hogy az ember azt hinné háború után még nem indult meg a felújítás..

Volt egyszer hogy betévedtünk London belvárosában egy olyan utca negyedbe hogy a szívünk a torkunkba dobogott.Egy szociálisan kiutalt lakótelephez tévedtünk ahol mi voltunk csak fehérek..Jöttek is ki a lakók és megbámultak minket rendesen..Mintha a harlemi gettóba tévedtünk volna (volt is halálfélelmem..)

London tele van különböző bevándorlókkal,angolt csak elvétve látsz...Viszint rengeteg pakisztáni,arab él ott(olyanok mint a cigányok,még küllemre is) és rengeteg feketét..

Hál istennek nem sokáig éltem Londonban..Vidéken sokkal szebb az élet..

2011. nov. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ja és az időjárás úgy pocsék ahogy van..Állandóan esik és fúj a szél..
2011. nov. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Amúgy én szeretem az időjárást. Még keveslem is az esőt, azt hittem majd minden második nap esni fog, meg be lesz borulva, ehhez képest folyamatosan süt a nap...
2011. nov. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Aki azt írja, h Londonban csak a belváros szép meg, h tele van fekákkal, az csak a belvárost meg a keleti részt és Brixtont látta. Felvilágosítanám őket, h a belvárosi részen kívül rengeteg gyönyörű hely van még Londonban, csak kicsit ki kéne nyitni a szemeteket és szétnézni. Az idő egyáltalán nem pocsék. Gyertek csak fel Skóciába, egy hétig sem bírnátok itt. Kevesebb, mint 10 perc gyaloglásra lakom a munkahelyemtől, de vízhatlan táskában kell vinnem váltás ruhát, mert sz*rrá fogok ázni, mire beérek.
2011. nov. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!