Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hol vannak a svájci német...

Hol vannak a svájci német nyelvről jó anyagok?

Figyelt kérdés

Május végén vagy június elején mennénk ki barátnőmmel Svájcba. Kicsit össze kéne szednünk magunkat a svájci német nyelv terén. Nem nagyon találok róla anyagokat a neten. Ha valaki ismer ilyen weboldalakat, belinkelné?


Előre is köszönöm!


2011. dec. 1. 08:02
 1/7 anonim ***** válasza:

ilyen nincs, ha minden igaz....svájcon kívül nem lehet svájci németet tanulni, ezt több embertől hallottam

sem nyelviskolában sem sehol.

Először ijesztő ám, mert az igazi némethez szokott ember nem ért semmit, de meg lehet azt érteni, ráadásul a magyar kiejtéshez jobban hasonlít a kiejtésük

2011. dec. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
oké, köszönöm
2011. dec. 1. 21:44
 3/7 anonim ***** válasza:

Nyugi értik a németet :)

És tény, hogy sehol nem tudsz svájci németet tanulni. Én itt élek, és itt tanulom nyelvsuliban. Ennek ellenére a német németet is értik, viszont aki meg a svájci németet beszéli azt nem értik Németoban. Vicces szitu :) Pl én a suliban úgy tanulom hogy irodalmi német és svájci német azon belül pedig berni német. Pl: itt Bernben úgy köszönsz, hogy Grüsse! Luzernben pedig (a szomszédos kanton) Grücci!

2011. dec. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy dolog, hogy a svájciak megértik a rendes németet (hochdeutsch) meg egy másik, hogy ők viszont semmit nem fognak a svájci németből érteni. :D

Youtubon vannak fent videók svájci akcentussal, szerintem azokat érdemes lenne hallgatni. Ahogy észrevettem, a svájciak nagyon ch-znak, meg sch-znek. Idővel hozzá lehet szokni, de először borzasztó...

(A németek sem értek amúgy tényleg. :) )

Utolsó, csak nem aupair vagy talán? :)

2011. dec. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Dede, au pairként tevékenykedem :)
2011. dec. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én is Svájcban vok, és nem beszélem a svájci németet, de ez nem okoz gondot, mert ők az iskolában a hochdeutschot beszélik. Tehát bármikor át tudnak váltani rá, és nem is várják el, hogy az ő dialektusukban beszéljen az ember.
2011. dec. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én svájciak között dolgozom 4 év óta, a munkanyelv az angol.


A hochdeutschból alapfokon vagyok még, de a svájci nyelvből SEMMIT nem értek, egyszerűen nem ragad rám (a köszönésen és néhány szón kívül).


Esetleg akik hasonló cipőben vannak, írhatnak tanácsokat,mitől ragad...:)

2012. jan. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!