Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lvov jó hely? Jártatok ott?...

Lvov jó hely? Jártatok ott? Ősszel érdemes menni? Vagy inkább nyáron?

Figyelt kérdés

2011. dec. 4. 22:24
 1/7 anonim válasza:

Azt mondják egy nagyon szép történelmi város. Fejlettebbnek nem, de szebbnek szebb mint Kijev.

Én 2 hét múlva megyek.

2011. dec. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
szebb mint Kijev?én is szeretnék majd elmenni egyszer.álmomban nem gondoltam volna hogy szebb.nekem tetszik nagyon Kijev is.:)
2011. dec. 8. 20:10
 3/7 A kérdező kommentje:
biztos szép Lvov:)
2011. dec. 8. 20:10
 4/7 anonim ***** válasza:
gyonyoru lemberg es tenyleg megeri elutazni oda.en telen voltam.
2011. dec. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem a családom ott él, úgyhogy voltam már télen is, nyáron is. Mindig is nagyon tetszett, gyönyörű város, az emberek kedvesek, az épületek és a parkok szépek, sok a különleges étterem, a kávé és a csokoládé pedig egyszerűen mesések. Persze vannak a városnak hibái is, de melyiknek nincsenek? Szerintem mindenféleképpen megéri elmenni. (Viszont egy jó tanács: ha elmész oda, inkább Lviv-et mondj, mert különben egy bunkó állatnak fognak nézni.)

Kijevben még nem voltam, de szívesen megnézném. Csak képeket láttam róla, de szerintem egyik város sem szebb a másiknál, egyszerűen csak másmilyenek.

2012. jan. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
utolsó!ha vminek van magyar megfelelője,akkor miért ne használjuk?az ukranok megsem ertik,h mi az a lemberg,persze,h lvivet kell mondani,ez egyertelmu..
2012. febr. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A Lvov az orosz név, ezt átvették a magyarok (mellesleg a magyar neve eredetileg Ilyvó volt), de a város ukrán neve ugyebár Lviv. Mellesleg aki tud egy kis Monarchia-kori történelmet, az simán megérti azt is, hogy Lemberg. Mindegy, igazából nincs nagy jelentősége.


Inkább azt nézem, ősszel vagy nyáron éri-e meg jobban kimenni. Nyáron jó idő szokott lenni, nincs akkora forróság, mint itthon, de többet esik... Ősszel hidegebb van, mint itthon és többet esik az eső, mint itthon...

A nyárra szavazok.

2012. febr. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!