Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mi kell ahhoz, hogy Ausztriába...

Mi kell ahhoz, hogy Ausztriában legális munkát vállalhassak?

Figyelt kérdés
40 éves nő vagyok,egy 2,5 éves gyerekkel(GYED).Graz-ban lenne lakhatási lehetőségem és némi helyi segítségem... Milyen papírok kellenek,gyereket el tudom-e helyezni bölcsiben vagy oviban,milyen juttatásokra számíthatok.....stb.
2011. dec. 4. 23:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Magához a munkához semmi sem kell, csak egy személyi igazolvány/útlevél a bejelentéshez, amit majd a főnököd intéz, és minden további nélkül járhat oda bölcsibe/oviba a gyerek is.
2011. dec. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
munkavallalashoz kell legyen osztrak lakcimed ahova be vagy jelentve+hasznalhato nyelvtudas.ha nem megy a nemet meg se probald mert sehova nem fognak felvenni vagy ha igen akkor vmi alja munkat kapsz.de azert meg nyilvan nem adnak annyi penzt.meg gondolom nem akarsz napi 10 oraban mosogatni.egybkent 2011 majus 1-ota mindenhez eleg egy szemelyi.....tehat mar nem kell munkavallalasi engedelyt kerni,hanem mintha otthon lennel alairod a munkaszerzodest es kesz.amig nincs munkad addig szerintem semmilyen juttatasra ne szamits a gyerekkel kapcsolatban,de mondjuk ezt a temat mar nem vagom.
2011. dec. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

"munkavallalashoz kell legyen osztrak lakcimed ahova be vagy jelentve"


Ez nem igaz! Határ mellett lakom, a baráti köröm 80%-a dolgozik évek óta Ausztriában, és én is dolgoztam kint 1 évet. Nem kell semmiféle osztrák lakcím a munkavállaláshoz.

Egyébként több 10 000 Magyar ingázik nap mint nap át a határon, ők is itthon laknak.

2011. dec. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én Szombathelyről ingáztam nem volt ottani lekcímem
2011. dec. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*lakcímem
2011. dec. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt, és be voltam jelentve, és a barátaimnak sincs.
2011. dec. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
es ezt hogy lehet megoldani hogy osztrak lakcim nelkul felvegyenek?????mert lehet hogy ugy mukodik hogy te szombathelyrol ingazol,mesz napi 40km-et es kesz.csak az a baj hogy en debreceni vagyok es judenburg-ba dolgozom......
2011. dec. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ma 12:59


a lényeg hogy törvényileg nem kell Osztrák lakcím, téged sem emiatt nem vesznek fel, hanem mert fizikai képtelenség Debrecenből ingázni. Evidens hogy nem alkalmaznak 600km-ről senkit, de pl fél sopron kint dolgozik.

2011. dec. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!
2011. dec. 12. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!