Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ki utazott már a Lengyelország...

Ki utazott már a Lengyelország területén elhelyezkedő Zakopanéba?

Figyelt kérdés
A családommal utaznánk el szilveszter után pár nappal,nem tudna valaki tapasztalatokat mondani erről a helyről?Milyen síeilni,vannak-e kocsmák,nektek tetszett-e.Köszönöm.
2011. dec. 28. 16:54
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Hohó! Tudod én már rengeteg helyen voltam a világban, de Zakopane az egyik kedvenc városom. Imádom! Többször is voltam már.


Zakopane a szlovák határtól kb. 15 km-re van, de amint átérsz Szlovákiából, rögtön érzed a különbséget, a búskomor szlovák légkört felváltja a vidám, gondozott rendben tartott lenygel stílus. Ha mentél már át ezen a határon, tudod miről beszélek: a szlovákoknál fekete fából készült "kísértetházak" vannak, már alig várja az ember, hogy átérjen, Lengyelországban meg mindent szépen karbantartanak és szép kis barna faházikók vannak mindenhol. Ráadásul a lengyelek tényleg bírják a magyarokat.


Zakopane alapvetően egy síközpont, de nyáron is imádnivaló. Főutcája a leghangulatosabb, amit eddig láttam. Tele van apró vendéglőkkel: ezek kicsi faházikók, nagyon szépen, hangulatosan vannak berendezve, belül szól esténként az élőzene (mint nálunk a cigányzenészek), és sül a malacpecsenye. Tényleg nagyon szép, imádnivaló, meleg légkör vár odabent. Sok kis éttermecske, faházacska van. Síelni még nem voltam ott, de a szüleim igen, és azt mondták, elsőosztályú.

Mindenképp menjetek el, az egyik leghangulatosabb hely a világon! És adok pár tippet: a főutca ahol kezdődik, bal oldalon vannak faházikók. A malacpecsenye is isteni, de ha szereted a gombát, próbáld ki a vargányakrém-levest! (bár télen valószínűleg nincs friss vargánya.) És van egy hegyi patak a jobb oldalon, ha mentek a főutcán, lesz egy olyan étterem, aminek üvegből van a padlója és pisztrángot lehet ott enni. Ezt is érdemes megkóstolni.

2011. dec. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!