Kezdőoldal » Utazás » Európa » Van Angliában munkalehetőség...

Van Angliában munkalehetőség év elején? Ha nincs, mikor érdemes próbálkozni?

Figyelt kérdés
A nyelvtudásom elég jó,viszont nincs szakmám. érdemes most kimenni?Ha nem akkor mikorra tervezzem az utazást?
2012. jan. 4. 18:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Szakma nélkül mit akarsz csinálni? Mert mosogatni meg takarítani vagy hasonlókat lehet, de az nem élet, hogy ilyen munkákat csinálsz, másrészt belefásulsz és ha belekerülsz egy ilyen körbe, akkor onnan nehéz kikerülni és megragadsz az ilyen alap munkáknál. Márciustól érdemes kijönni, mert olyankor több a meló, mint ilyenkor. A minimálbéres melókból félretenni normális körülmények nem lehet, csak akkor ha nem mész szórakozni, mindent megvonsz magadtól. Átszámolva jó a minimálbér, de itt az a pénz elég halványka összeg. Szerintem aki itt kinn minimálbéres az nem él jobban, mint otthon. Sőt. Idekinn a szakmával, jó nyelvtudással rendelkezőknek lesz jó élete. Szerintem .Sok sikert!
2012. jan. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%
Így van ahogy az első írja. Mégis mi az elképzelésed, kijössz és mit fogsz csinálni? Hová jelentkezel szakma nélkül?
2012. jan. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
57%
Ne hallgass az elsőre és a másodikra, sokkal jobb dolog egész nap valami egyszerű fizikai munkával robotolni, mint az irodában stresszelni valami "népszerű" szellemi munkával, vagy az egyetemen magolni.
2012. jan. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
itthon több,mint 1 éve nincs munkám,ennél minden jobb lehet. Érettségim van és a legtöbb ismerősöm,aki kint van,mind vagy étteremben,vagy gyárban helyezkedett el és úgy tudom onnan igenis feljebb lehet lépni. Tőlük is kérdezősködök,de legtöbbjük még 1 éve sincs kint,így nem igazán tudják megmondani,mikor érdemes kimennem.
2012. jan. 4. 18:43
 5/22 anonim ***** válasza:
Hát annál hogy otthon ülsz munka nélkül és esély sincs hogy normális életet kezdj mindenképp jobb megpróbálni. Szerintem várj márciusig, akkor esélyesebb hogy találsz valamit. Az ismerőseid nem tudnak segíteni? Hátha van felvétel azokban a gyárakban.
2012. jan. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Milyen szinten beszélsz Angolul és hány éves vagy?
2012. jan. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

"sokkal jobb dolog egész nap valami egyszerű fizikai munkával robotolni, mint az irodában stresszelni valami "népszerű" szellemi munkával, vagy az egyetemen magolni."


Csakhogy a fizikai munkásokat itt is nagyon keményen dolgoztatják(pláne a külföldit!), sokszor napi 10-12 órákat kell megállás nélkül dolgozni, közben a főnökeid minden ok nélkül leordítják a fejed! A volt szobatársam takarított egy szállodában és nekem panaszkodott, hogy milyen sza* a munka és bárcsak lenne egy szakmája amivel el helyezkedhetne. Én két hónapig pincérként dolgoztam, mikor kijöttem, ma pedig már a saját szakmámban dolgozom(2011 októberében jöttem ki) és hidd el, sokkal kényelmesebb egy irodába ülni és olyannal foglalkozni amit tanultam és amit szeretek, mint hogy bármi mást csináljak.

2012. jan. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

ma 19:15


Van aki pedig pincérnek tanult, és azt szereti csinálni. Egyébként sok helyen nagyon jó pénzeket lehet keresni a vendéglátásban is, persze oda nem vesznek fel irodai gyakorlattal.

2012. jan. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

"Csakhogy a fizikai munkásokat itt is nagyon keményen dolgoztatják"


Ezért kell Ukrajnában dolgozni, Anglia helyett!

2012. jan. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
22 vagyok és nem mondom,hogy nagyon jól beszélem a nyelvet,de megértetem magam és megértem amit mondanak.Kicsivel középszint alatt. tudom,hogy kint sincs kolbászból a kerítés,de talán találnék valamit.az ismerősök most kérdeznek körbe,hátha...egyiküknek sincs szakmája,mégis megállják a helyüket és fél év után jobban élnek,mint itthon valaha is fognak. Mondjuk,az is igaz,hogy sokan jöttek haza 2-3 hónap után mert nem találták meg a számításukat. Gondolom szerencse is kell hozzá.
2012. jan. 4. 20:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!