Kezdőoldal » Utazás » Európa » Munkalehetőség nyelvtudás nélkül?

Munkalehetőség nyelvtudás nélkül?

Figyelt kérdés

Tegyük fel,hogy van 2 ember.Az egyik jól tud magyarul,a másik egy szót sem(vagy csak pár szót)

Mennyi az esélye hogy Budapesten kapnak egy jól fizető állást??


2011. dec. 31. 01:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha egy szót se beszél magyarul akkor semmit nem kap még takarítást se nagyon mert ott is érteni kell mit mondd a főnök. Esetleg egy török a tesóknál mondjuk egy kebabosnál lehet, hogy el tud helyezkedni.


Ha meg te nem beszélsz semmilyen idegen nyelvet hát igencsak nehéz lesz a dolgod. Én is munka nélkül vagyok alapfokon beszélek angolul de már az aktív középfokú, tárgyalási szint az alap feltétel, na meg a diploma.


Ezek nekem is megkeserítik az életemet igaz én önmagamat fejlesztem mert nincs már több tanfolyamra pénzem.

2011. dec. 31. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Most éppen semmi. Esetleg ha kínai, vagy vietnami (a törököt már írták) akkor esetleg a piacon, vagy a büfében. De egyébként teljesen reménytelen, nemcsak jól fizetőt, de bármilyet is találnia.
2011. dec. 31. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha a kérdés valóban pesti álláslehetőség, akkor azt kell mondanom, hogy a pesti pestieknek is nehéz munkát találni, s a helyzet csak romlani fog.

Külföldre hirdetett álláslehetőségek között láttam olyant, amihez nem kell nyelvtudás, de ezek pl. metrótakarítás, szállodai kulimunka (takarítás, mosodai munka stb.). De enélkül hogyan intéz az ember bankszámlanyitást, szállást, napi egyéb ügyeket, s ahogyan előttem is írták: a főnököt azért nem árt megérteni, s az sem baj, ha ő érti, mi mit mondunk.

2011. dec. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Előző!Vigyázni kell a nyelvtudás nélküól meghírdetett állásokkal.Nagy részük kamu.!!!!!!Konkrét céget is tudok mondani.
2011. dec. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.


Akkor nem értek valamit.Ha azt mondjátok,hogy nyelvtudás nélkül esélytelen,hogy munkát kapjon bárki Budapesten,akkor miért hiszik sokan hogy külföldön ez nem így van? Pl: németeknél,angoloknál??Vagy oda lehet menni nyelvtudás nélkül is??

2011. dec. 31. 18:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Mert nem néztek utána rendesen. Sok ilyen ötletet a kétségbeesés szül.

Angliában 3 - 4 éve még nem kellett angolul tudni, de ez azóta nagyon megváltozott.

2012. jan. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

mert hülyeséget beszélnek. olyan nincs, hogy nem kell tudni a nyelvet és lesz munkád. angliában létszámleépítések vannak, a 16-24 korosztályban 22%os munkanélküliség, egészére véve majdnem 9%os.

KELL NYELVTUDÁS, LEGALÁBB ALAPFOK!

2012. jan. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!