Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen hely Belgrád? Érdemes...

Milyen hely Belgrád? Érdemes ellátogatni oda? Olcsóbb Magyarországhoz képest? Ott lehet találkozni az igazi balkáni zenével? Tényleg jó az éjszakai élete?

Figyelt kérdés
2012. jan. 15. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó hely. Érdemes, de nem most, hanem egy hónap múlva, de a legjobb áprilisban. A szállás olcsóbb, az élelmiszer nem. Persze, hogy lehet, de nem az igazi népzenével. Igen, nagyon mozgalmas az éjszakai élet.
2012. jan. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én nyárra gondoltam. Köszönöm a választ, jöhetnek még!:)
2012. jan. 15. 19:38
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha elmesz,latogasd meg a Skadarlijat,ez Belgradban egy hely,ahol regi varosi dalokat hallhatsz,en egesz kicsi koromban voltam,de el voltam vele ragadtatva.

Tedd a google keresöbe,Skadarlija Beograd,szep ovarosi kepeket talalsz,es persze a Kalemegdan is szep.

2012. jan. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

Nyáron nagyon nagy a hőség. Persze nem mindig, de már május elsején lehet olyan idő, hogy 9 - től csak az árnyékban lehet tartózkodni. Szerencsére elég sok utcai csap van és ásványvizet is lehet kapni mindenhol.

Az élelmiszerek árai a magyarországinak felelnek meg, az egyetlen áruházlánc a Maxi / Minimax a Sparra hasonlít.

A szállás hostelekben 15 - 20 €, de nyáron nem biztos, hogy lesz hely.

2012. jan. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Vonattal 26 € oda - vissza. A tömegközlekedésben nincs napijegy, de az ellenőrök jólláthatósági mellényben vannak.

Szerintem érdemes kimenni a belvároson kívülre is. Én legalábbis mindig megyek. A két pláza is Újbelgrádban van.

2012. jan. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok tőle annyira elragadtatva (elég sokszor voltam már), de persze, mindent érdemes megnézni a világban legalább 1x. Szerintem Szerbia olcsóbb Magyarországhoz képest. Balkáni zenét még sehol nem hallottam Belgrádban, de engem nem ez érdekel, szóval valahol biztos van. Éjszakai élet, mire gondolsz, diszkókra? Gondolom van egy csomó.:DD

# 4/5 kicsit elvagy maradva, nem a Maxi az egyetlen áruházlánc. Kapásból amiket fejből tudok Rodic/Roda/Mercator, KTC, Valdi [vagyis mostmár Lurdy, mert az Aldi beperelte, hogy lopja a nevét :DD], CBA...

2012. jan. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%
Maxiból van a legtöbb. Mercator tényleg van, de kevés. CBA - t meg csak Zomborban láttam.
2012. jan. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mercator kevés? viccesvagy, lassan minden kis sz.r faluban lesz már. (rodic és merkator egyesültek, Roda Market már van pl Magyarkanizsán, Zentán, sőt Adán is...)

Maxiból van inkább kevés, én speciel még csak a Szabadkaiban jártam.

CBA pedig már tényleg mindenhol van. Én zentai vagyok, csak itt van 7 (ebből 4 nagy) db, de az is lehet, hogy több, pedig húszezres kisváros...

2012. jan. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudom. Mercatorból ismerek kettők, a blok 11 plaza és a Sándor király út végén, Maxiból és Minimaxból van a Szlávia mellett a Beogradska utcában, a Kralja Milan utcában egy Minimax, a Beogradankaban egy Maxi, a vasútigazgatósággal szemben, a Sarajevska utcában és az Usce Centerben. Ezek csak azok, ahol én voltam. De lehet, hogy Mercatorból több van, csak nem annyira feltűnő.
2012. jan. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!