Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen helyekre érdemes...

Milyen helyekre érdemes elmenni Europában?

Figyelt kérdés
A szüleim nagy europai utazast terveztek, es nem nagyon van ötletem hová mehetnénk. olyan helyeket irjatok amelyek érdekesek,és szórakoztatók gyerekeknek és felnőtteknek is!
2012. jan. 5. 22:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ezt így igen nehéz megválaszolni, más érdekli a felnőttet, más a gyereket..

Ugyan nem nagy utazás, de mondjuk jó lehet, Bécs.

Szülőknek vannak turisztikai látványosságok, sima séta a belvárosban a MariaHilferen, aztán a gyerekkel az ottani "Vidámparkba".

Nagyjából ez Párizsban a Disney landdel..

Aztán nyáron tengerparti városokban mint fent, kiegészítve vizi/nyaraló programokkal.

2012. jan. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Hát szerintem a "híres nagyvárosok" bármelyik: Madrid, Róma, Milánó, Velence, Párizs, London, Bécs, München... Ezek mind jók felnőtteknek, gyerekeknek egyaránt. Persze attól is függ, hogy egyrészt mi az érdeklődési körül az embereknek, másrészt meg mennyi pénzt szánnak a dologra...

(Csak példákat mondtam, természetesen nem hiszem, hogy ennyi helyből áll Európa.)

2012. jan. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
kössz az eddigieket
2012. jan. 5. 23:07
 4/15 A kérdező kommentje:
ha van még ötlet, írjatok
2012. jan. 5. 23:07
 5/15 anonim ***** válasza:
Repüljetek el Párizsba, ott töltsetek el egy hetet, aztán onnan vonattal menjetek le a francia riviérára a második hétre. Teljesen mindegy, melyik településen szálltok meg, egyik szebb, mint a másik, és bérelt autóval az egész környéket bejárhatjátok. Mi már háromszor voltunk ott, és még mindig nem tudunk betelni vele, mindig újabb és újabb szépségekre bukkanunk.
2012. jan. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Melyik ország vonz?Mediterrán? Vagy esetleg hidegebb országok?Esetleg örök hó?
2012. jan. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Keleti országokat miért nem írtatok? Krakkóval, Varsóval, Szabadkával, Belgráddal, Ungvárral, Lvovval, Nagyváraddal, Marosvásárhellyel, Bukaresttel, Pozsonnyal, Kijevvel, Moszkvával, Tiranával, Isztambullal mi a probléma?


Ezek a helyek általában sokkal olcsóbbak, mint Nyugat-Európa és teljesen más az emberek mentalitása, meg a környezet. Nincsenek távolabb, mint a felsorolt nyugati nagyvárosok és ezeket is érdemes meglátogatni.

2012. jan. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
pl. Bécs, Prága, Krakkó... stb.
2012. jan. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Nenya válasza:

Ha szerettek túrázni, akkor irány Svájc vagy Ausztria. Svájcban az Interlaken környéki hegyek nagyon szépek, és ha szerettek úszni - és bírjátok a hideg vizet - az interlakeni tavakban úszkálni a több ezer méteres hegyek lábánál életreszóló élmény. Vagy a Rajna-vízesés Schaffhausennél... Szóval szerintem irány az Alpok! És nem csak túrázni lehet, de millió meg egy gyönyörűen felújított-karbantartott vár van, ahol persze műsor is van.

Ha inkább városokban mászkálnál, akkor persze Velence és Észak-Olaszország (persze megint a tavak miatt :)). Sirmione-t ki ne hagyd!

A tipikus nagyvárosok, mint Milánó, Brüsszel, Köln vagy Amsterdam szerintem nem sokban különböznek Pesttől. Megnézed a látványosságokat, amúgy meg ugyanolyan koszos, büdös és zajos... (Prágában nem jártam, de hasonló "szépeket" hallottam...)

2012. jan. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

MEDITERRÁNRA GONDOLTAM,ÉS 3 HÉTIG TART A NYARALÁS

.És úgy gondoltam hogy különböző helyekre mennénk...

2012. jan. 6. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!