Kezdőoldal » Utazás » Európa » A németek szerintetek nem...

A németek szerintetek nem "flegmák", önteltek egy kicsit? Lejjebb elmesélek egy történetet is.

Figyelt kérdés

Kérem olyanok válaszát, akik már több ideje laknak/voltak kint Németországban (több, mint 2 hónap), mert ti ismeritek őket!


Igazából nem szeretem a ezt a "flegma" szót használni, de nem jutott jobb szó erre az eszembe!


Mondtam egy ismerősömnek (aki német, de Magyarországon lakik), hogy szerintem a németek kicsit egoisták.

Ő persze erre megírta nekem, hogy nem azok, csak szeretik a hazájukat (meg ehhez hasonlókat írt még).

Utána megírtam neki, ha felnőtt leszek, akkor legelőször Angliában próbálok állást keresni, ha ott nem találok jó munkát (aminek az esélye igen kevés, tudom), akkor Németországba megyek...erre mit ír?! Hogy ha nekem Németo. csak egy "vésztartalék", ha nem tudok Angliában elhelyezkedni, akkor be ne tegyem abba az országba a lábam, mert ha a németek megtudják ezt...


Mindegy!

Kettő kérdésem lenne!

1. Tényleg ennyire nagy baj vagy csak az ismerősöm túlozta el azt, hogy nekem nem a kedven országom Németország?

2. Szerintetek (főleg a leírtak alapján) szerintetek nem egoisták egy kicsit a németek?


Én mondom, nem nagyon ismerem ezt az országot, ezért fordultam erre a weboldalra.

Kérem, hogy csak olyanok válaszoljanak, akik már több időt (min.2 hónapot) töltöttek Németo.-ban.

Köszönöm!


2012. jan. 16. 16:49
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

első válaszomat kibővíteném, hogy ne legyen félreértheő:

1. Tényleg ennyire nagy baj vagy csak az ismerősöm túlozta el azt, hogy nekem nem a kedven országom Németország, HA OTT IS AKAROK LAKNI?


(a nagybetűs rész a bővítés)

2012. jan. 16. 16:51
 2/22 A kérdező kommentje:

na, bocsi. fáradt vagyok.

*első KÉRDÉSEMET

2012. jan. 16. 16:51
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
A németek szeretik a hazájukat, de a személyes tapasztalatom az, hogyha látják, hogy valóban dolgozni és élni mentél hozzájuk, tehát nem a segélyért vagy egyéb juttatásért, akkor megtűrnek. Én egy irodában dolgozom Münchenben, nekem azt mondta egy német kollégám, hogy annak ellenére, hogy eljárok velük meccsekre meg sörözni, soha nem tekintenek rám úgy, mint egy igazi németre, azaz azt sohase várd tőlük, hogy szeressenek, inkább az van hogy megtűrnek. A másik az hogy idő kell ahhoz, még megismernek és befogadnak.
2012. jan. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

érdekesek a németek, nem?


nekem ez a bizonyos "nem befogadó" képességük nem túl szimpatikus. :/

2012. jan. 16. 17:46
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a németekben az tetszik, hogy precízek és figyelnek a részletekre. Mellesleg jobb az ő mentalitásuk, mert nem mindenben a csalást, a kibúvót keresik, mint a magyarok. Azt pedig el kell fogadnia annak, aki ide költözik, hogy a németek valószinüleg soha nem fogják úgy kezelni mint egy "echte" németet, de ez nem csak itt van így, hanem általában mindenhol. Egy volt kollégám már itt született, de az apja szerb volt, és még a mai napig megkapja azt, hogy nem ért a németekhez.
2012. jan. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy jó tanács. Ha Angliában nem tudsz ott maradni és azért akarsz Németországba menni, mert az is jó lesz, akkor ne tedd. Menjél Hollandiába.

Rengeteg ember ment ki úgy, hogy csak a pénz miatt, meg nem fogok kamion pakolni, mert én gépesített hegesztő vagyok meg ilyenek. Ezt nagyon nem szabad csinálni. Németország a legjobb ország, de csak azoknak, akik tényleg ott akarnak élni.

2012. jan. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
26%
Ez a befogadás egy érdekes kérdés, mert vidékenként változik. A legjobb Berlin és Hamburg, a legrosszabb München.
2012. jan. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

Legrosszabb München???

Berlinben nem igazán csípik a külföldieket, legalábbis a magyarokat.Minket el akartak "zavarni" mert magyar rendszámos volt az autó, de elmondtuk hogy németek vagyunk, így maradhattunk.

Münchenben nem rossz,sőt...

De viszont igen.. Eltűrnek. A magyarokat egyébként sem nagyon szeretik.


És igen! Munkában jó ország Hollandia. A legliberálisabb! Ott még a nővé operáltatást is biztosítja az alám, de nem ez a lényeg. Hanem hogy elfogadja a bevándorlókat.

Én nemrég voltam pár napot Amszterdamban, ott azt mondták, hogy a turistákat nagyon szívesen látják, de aki ott is akar élni azt már nem annyira. Így is sok a bevándorló..

Nekem ezt mondták. Viszont a jó hogy Nederlandban mindenki beszél angolul és németül.

Ja és tiszták (mint a németek. És Hollandiában jellemző még hogy nincsenek függönyök az ablakokon, így mindenki benézhet a szomszédjához is akár :)

Ja és kedvesek, és felettébb mosolygósak..


Nem nem én túloztam el! Talán hinned kellett volna nekem!

Nem egoisták ( de vannak. mindenhol vannak.

Te azért mondtad hogy egositák mert egyszer kitettek egy német zászlót az ablakra. Kérdezem én: ezért egoisták mert a saját zászlójukat kiteszik az ablakon???? Nálunk ez "divat" de még a horvátoknál is. És nem fakók a zászlók mint MO egyes helyein.


És igen a németek szeretik a hazájukat!!!


Tudod hogy megbékéltem Angliáal sőt Németország után Angliát szeretm a legjobban. ( Hollandiát és az egyéb miniatűr országokat kivéve)


És igen. Számodra ha vésztartalék Németország és ott hangoztatod, akkor neogy azt hidd hogy örülnek neked!

Én most is csak neked akartam segíteni, mert ismerem az egész országot és az összes tartományát és tudom hogy hol milyenek!!!

Ha megtudják, hogy egostának, fapofájúnak, beképzeltnek, pofátlanoknak, és lusta disznóknak ( már nem jut eszembe hogy mknek nevezted) és ezt megtudják + hogy számodra Németország vésztartalék, akkor majd meglátod hogy fognak rádnézni.


"bottal kergtenek ki gyalog az országon kívülre" ezt egy német ismerősm mondta..



De ne csodálkozz!Nálunk van egy rend. Tiszta minden rendezett, szorgalmasak stb.

Bejönnek a külföldiek ( pláne a magyarok) háát...

Szétcseszik az országot! Ezen nem kell csodálkozni!

Németorzág "különleges" ország, sok minden más mint a többi országokban.Szigorúbb is, és ez meg is látszik rajta.


TALÁN HINNED KELLETT VOLNA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

...

2012. jan. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Elsőnek:


Melyik épületben?

2012. jan. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
36%
A bajorok tényleg borzasztóak elfogadás szempontjából, ez nem legenda. Nemcsak a külföldiekkel szemben ilyenek, hanem a többi némettel is. A nagyon elvakultak meg is sértődnek, ha lenémetezed őket, merthogy ők bajorok.
2012. jan. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!