Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan jutok el Párizsban ide...

Hogyan jutok el Párizsban ide és mennyibe kerülnek átlagosan a tömegközlekedésre a jegyek?

Figyelt kérdés

Ide szeretnék eljutni az orly repülőtérről -- > [link]


és érdekelne hogy ahhoz hogy le szállok a repülőről mennyi pénzre lesz szükségem hogy onnan a cél állomáshoz érjek?



2012. jan. 26. 04:54
 1/7 anonim válasza:

A RER az külvárosba is kijutó vonat.


[link]


Szerintem pár euróért veszel napijegyet, az használható a metróra és a RER-re is...biztos az is megtalálható neten.

2012. jan. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

első vagyok


[link]


árak...

2012. jan. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nem pontosan tudok válaszolni a kérdésedre, de - mivel elég sokszor voltam már Párizsban -, ha nem baj, adnék pár tanácsot. :)


Amikor megérkezel a reptérre, ott van Információs pult. Én úgy szoktam - és neked is ezt tanácsolnám -, hogy ott rögtön vegyél annyi napra, amennyit kinn vagy, bérletet. Ez sokkal olcsóbb, mint folyton jegyeket venni. Dátumra kérheted, és mindenre jó. Még Siklózni is lehet vele, meg elvileg csomó helyre kisebb kedvezményt ad, pl. a Grévin Múzeumba, aminek a megtekintését csak javasolni tudom. :) (Olyan, mint a Madame Tussauds)

Metróval így Párizsban bárhova eljuthatsz. A lényeg, hogy zónák vannak, összesen 6. Ha Disneylandbe is elmész, akkor érdemes a 6 zónásat venni, az odáig is teljesen jó, a RER ugyanis Disneyland kapujában áll meg, és az esti tűzijátékot is végigvárja.

Ha ilyen terved nincsen, vagy esetleg nem is turistaként mész (mert ezt a kérdésedből nem tudom), akkor viszont érdemes megnézned egy metrótérképet, azon a zónák színessel vannak jelölve, így el tudod dönteni, hogy neked abból mennyi kell. Viszont ezt a többnapos metrójegyet, akár kevesebb zónára, de mindenképp érdemes megvenni szerintem.


Az is tuti, hogy Párizson belül szinte mindenhova eljuthatsz így, mert nagyon jó a metróhálózat, de ezzel a bérlettel akár buszra is szállhatsz.

Metrótérkép minden megállóban van, és nagyon jól használható, úgyhogy eltévedni nem igen lehet. Rengeteg átszállási lehetőség is van.


Ha a Hotelt keresed, ami a link alján ki van írva (nem értek sajnos franciául, ezért csak következtetek, hogy ez lehet, amit keresel), az elvileg az "A" RER-rel elérhető.

2012. jan. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
első válaszoló vagyok :) nem turistának megy ha jól sejtem, hanem a légiós sorozó székhelyre...
2012. jan. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat Igen.


nekem csak az a léneg hogy a toborzóközpontba el tudjak jutni és kb Orly bol egyből oda kössek ki.

2012. jan. 26. 15:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, jó, ezt nem tudtam, bocsi. :)
2012. jan. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2012. febr. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!