Kezdőoldal » Utazás » Európa » Valaki azt mondta nekem, hogy...

Valaki azt mondta nekem, hogy Németországban nem fogadják el a Magyarországon megszerzett érettségi bizonyítványt, igaz ez? Mások meg azt mondják, hogy elfogadják, csak le kell fordíttatni németre. Most kinek higgyek?

Figyelt kérdés
2012. jan. 28. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez sok mindentől függ. Ha dolgozni akarsz kimenni de magyar céghez vagyis Magyarországról irányítanak oda akkor elég a sima érettségi is. Ha kimész elvileg le kell fordíttatni. Én erről amit tudok még az az hogy németből is legalább középfokú érettségidnek is kéne lennie.
2012. jan. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt úgy érted német nyelvből?De amúgy meg nem lehet kimenni dolgozni oda,ha nincs német nyelvből középfokú érettségim?(Angolból van...)
2012. jan. 28. 17:32
 3/7 anonim ***** válasza:
eleve ugy erdemes kimenni hogy a bizonyitvanyokat le kell fordittatni. azt tuti el fogjak fogadni. a masik meg hogy sima erettsegivel ott max takaritoi, gyari munkat kapsz ott meg nem fognak nagyon foglalkozni vele...
2012. jan. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
A magyar érettségit csak magyarországon tudod használni, külföldön nem fogadják el. Ergo ott olyan leszel, mint egy sima 8 általánost végzett. Tanulj ki rá valami piac képes szakmát, mert azt elfogadják.
2012. jan. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én itt vagyok augusztus óta, az informatika területén dolgozom, mindent autodidakta módon tanultam, van ugyan egy felsőfokú okj-s papírom, de ezt eddig senki nem kérte! Gyakorlatilag behívtak interjúra, kérdezgettek, volt egy próbafeladat, melyet én oldottam meg leggyorsabban, így 2 nap után értesítettek, hogy enyém az állás! Viszont az tény, hogy ha csak érettségid van, semmi gyakorlati tudásod nincsen, akkor csak gyári vagy kisegítő munka jut.
2012. jan. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Van gyakorlati tudásom.Egy ideig dolgoztam külföldön (bár nem Németországban) mint pincérnő,de szakmám az nincs róla.Szóval nem csak a papír számít,szerintem...
2012. jan. 28. 20:29
 7/7 anonim ***** válasza:
a magyar erettsegi egyenerteku a kulfoldi kozepiskolai bizonyitvanyokkal, azaz a kulfoldi erettsegivel...az mas kerdes hogy sajna nem sokat er kulfoldon sem.
2012. jan. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!