Kezdőoldal » Utazás » Európa » Az érettségi szünet előtt nem...

Az érettségi szünet előtt nem sokkal elmegyek egy kirándulásra, ami érinti Auschwitzot is. Aki járt már ott, ahhoz szól a kérdésem: [? ]

Figyelt kérdés

Szerintetek nem lesz túl felkavaró, így érettségi előtt? Nagyon kiborulok, ha rágondolok is, mire képes az emberi tudatlanság és gonoszság, fogalmam sincs, milyen hatással lesz rám, ha látni fogom...


Mit gondoltok?


2012. jan. 29. 22:24
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Nem igazán emlékszem arra, hogy mi is volt ott pontosan, de bizonyára arra gondolsz, hogy az amerikai katonák kegyetlenül kivégezték a német tiszteket. Felkavaró, az biztos, de nem lesz kihatással az érettségi eredményedre.
2012. jan. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én 12 évesen voltam ott, persze , megérintő, de tuti nem lesz annyira felkavaró, hogy ne tudj gondolkozni..
2012. jan. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 babigabi válasza:
Nekem a tesom volt ott meg anno kb. 15 eve, akkor meg a magyar turistaknak ingyenes volt a belepö oda, mivel sok magyart is megöltek ott. De nem tudom hogy ez igy van-e meg.
2012. jan. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Nem igazán emlékszem arra, hogy mi is volt ott pontosan, de bizonyára arra gondolsz, hogy az amerikai katonák kegyetlenül kivégezték a német tiszteket. Felkavaró, az biztos, de nem lesz kihatással az érettségi eredményedre."



Ööö, nem, arra gondolok, hogy az volt a legnagyobb haláltábor a világon, oda deportálták a zsidókat, akiket aztán gázkamrákba küldtek, lenyúzták a bőrüket és levágták a hajukat, vagy halálra dolgoztatták őket.

2012. jan. 30. 13:01
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A maga módján felkavaró lesz, de semmi köze sincsen ahhoz, hogy az érettségi előtt, vagy után látogatsz-e el oda.

Én már kétszer jártam kint, legutóbb 1 évvel ezelőtt. A belépés nem ingyenes. Általában csoportokat indítanak, de nem kötelező utána a csoporttal maradni. Sokat alakítottak a kiállítási struktúrán, egy kicsit modernebb lett, igazodik a mostani elvárásokhoz, ezáltal kevésbé felkavaró, mint korábban volt.

2012. jan. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
Felvilágosítanálak kedves kérdező, hogy az oroszoknál sokkal nagyobb haláltáborok voltak, amikről nem nagyon beszélnek. Aischwitzot meg ott fújják fel, ahol tudják. Nem kell mindent elhinni, amit az amerikai filmekben mutatnak. Kicsit hitelesebb forrásokat olvass, nézz.
2012. jan. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"Felvilágosítanálak kedves kérdező, hogy az oroszoknál sokkal nagyobb haláltáborok voltak, amikről nem nagyon beszélnek. Aischwitzot meg ott fújják fel, ahol tudják. Nem kell mindent elhinni, amit az amerikai filmekben mutatnak. Kicsit hitelesebb forrásokat olvass, nézz."



Egyetlen amerikai filmet sem láttam Auschwitzról, viszont ismerem apám, a történelemkönyvek és több történelemtanár elbeszéléseiből. Ennél hitelesebb forrásokat nem tudok felmutatni.


A gulágokról is hallottam eleget, de tudomásom szerint olyan halálgyárak (gázkamrák) azért ott nem voltak...

2012. jan. 30. 18:39
 8/8 anonim válasza:

valószínű ezzel már nem neked segítek, hanem esetleg erre tévedő érdeklődőknek. 10 előtt a belépés ingyenes,10 után csak csoportokat engednek be, ami persze fizeztős(idegenvezető). a parkolót kell fizetni ami 8 złoty auschwitzba és minden megkezdett óra 2 złoty a birkenau-i tábornál.

tegnap jártam ott :)

2012. júl. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!