Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyibe kerül a ferihegyi...

Mennyibe kerül a ferihegyi Duty Free shopba egy karton Marboro? Csak olyan válaszoljon aki tudja is

Figyelt kérdés
2012. febr. 16. 10:16
 1/4 anonim ***** válasza:
22%
Nem tudom pontosan, de rengetegszer repültem és minden Duty Free-ban minden legalább kétszer annyiba kerül, mint bárhol máshol.
2012. febr. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Direkt kiirtam hogy csak olyan válaszoljon aki tudja is! Ennek most sok értelme volt, ráadásul hogy irhatsz olyat hogy 2x annyiba kerül a Duty Free az vámmentes tehát minimum fele annyiba kell kerüljön! Köszönöm a válaszod!
2012. febr. 19. 19:31
 3/4 marsoska válasza:
86%
2 burekbe és 3 lepcsánkába.
2012. márc. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
33%

"Direkt kiirtam hogy csak olyan válaszoljon aki tudja is! Ennek most sok értelme volt, ráadásul hogy irhatsz olyat hogy 2x annyiba kerül a Duty Free az vámmentes tehát minimum fele annyiba kell kerüljön! Köszönöm a válaszod!"



Egyrészt bocs, hogy nem írtam konkrétumot, mert így valóban nem volt túl hasznos a válaszom.


Másrészről viszont mégiscsak hasznos volt, mert ha arról sincs fogalmad, mi az a "duty free" és mi az, hogy "vámmentes övezetben vásárolni", akkor olyan fogalomzavaraid vannak a témáról, hogy mégis megérte, hogy legalább ez kiderült.


A "vámmentes" nem adó alól mentesülést jelent. A vámmentes övezet azt jelenti, hogy bármi, amit ott vásárolsz, már eleve le van vámolva, nem ellenőrzik le. Amit ott vásárolsz, azt ellnőrzés nélkül viheted fel a gépre. Pl. élelmiszer. Vagy víz, amit ugye már nem nagyon lehet felvinni.



Akár hiszed, akár nem, ott minden sokkal drágább. Ha nem hiszel nekem, menjél, próbáld ki. K*rva magasak az árak. Nem tudom, hogy a cigi mennyibe kerül, mivel sosem cigiztem, de reptéren alapszabály, hogy minden sokkal drágább. Egy szelet pizza a Ferihegyen 900 Ft körül van.

Úgy mondom ezt neked, hogy jártam a hongkongi, szingapúri, kuala lumpur-i, amszterdami, frankfurti, bécsi, londoni, párizsi, sydney-i, szentpétervári reptéren. Nem hasból beszélek.

2012. márc. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!