Kezdőoldal » Utazás » Európa » Miért drágák az olyan nemzetkö...

Miért drágák az olyan nemzetközi vonatjegyek is, amik csak határállomástól határállomásig szólnak egy pár kilométeres útra?

Figyelt kérdés

Mentem Magyarországról Ausztriába és Romániába is vonattal, mindkét alkalommal retúrjegyet kértem a magyar és az idegen országbeli határállomás között és a jegy 2300 Ft volt, tehát 1150 Ft volt egy kb. 3 km-es út, csak azért, mert átmegy egy határon.


Hol ebben a logika? Ilyen nehéz összeszervezni azt, hogy egy vonatot ráengednek egy másik ország vasúthálózatára és azért ilyen drága?


Ausztriába ingázók, ti nem sokalljátok ezt az árat? Ha nincs kocsitok akkor hogyan ingáztok pl. Hegyeshalom és Nickelsdorf között?


2012. febr. 23. 21:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Mert nemzetközi utazásra egy fillér állami támogatás nincs, így az utasok - jobb híján - kénytelenek kifizetni a teljes költséget.
2014. ápr. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát azért mert olyan baromi jófej, lehúzós banda a MÁV is, mint a többi, Hegyeshalom-Bécs (retúr): 36 euró, Budapest-Bécs (retúr): 29 euró. Most kérdeztem meg telefonon.
2015. márc. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!