Kezdőoldal » Utazás » Európa » Velencébe megyünk egy napra....

Velencébe megyünk egy napra. Szerintetek érdemes lenne elmenni az üveggyárba? Lehet fakultatívan is?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy kíváncsi vagyok rá, de csoportosan elég drága program ez az üveggyár. Lehetne, hogy csak úgy külön menjünk? Érdemes egyáltalán időt szakítani rá, ha csak egy napunk van? Szerintetek miket nézzünk meg feltétlenül?
2012. márc. 15. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:
ha csoportosan drága, akkor egyedül feltételezhetően még drágább...
2012. márc. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Üveggyárban még nem voltam (Muranoban a szigeten igen..), de gyár nélkül is találtam elég látnivalót: Szt Márk tér a Dózsepalotával és a harangtorony, Sóhajok hídja, Rialto híd, Santa Maria székesegyház, St Giovanni bazikika.

Gyakorlatilag maga a város a látnivaló, nem csak kimondottan az előbb felsoroltak. Érdemes gyalog bejárni.

Utána meg vizibusszal felkeresni az alábbi helyeket: Murano (ha nem is üveggyár, üvegmúzeum van, horribilis árú belépőért) és Burano a színes utcáival, ahol minden kis házat különböző színűre festenek. (és ha Muranoban üveg van, akkor itt meg csipke)

2012. márc. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Mi csoportosan voltunk Muránó szigetén egy picike 3-4 fős üveghutába, ahol épp állatfigurákat készítettek, annak gyártását mutatták be nekünk, utána elmentünk szintén ott az egyik üvegmúzeumba. Érdemes megnézni, mert én pl. üveggyárban dolgoztam, de olyat mint ott láttam itthon nem láthattam és a múzeumban a sok szép gyönyörűséges tárgyakat, színeket, ilyet csak Muránóban látsz. Ha van sok pénzed lehet vásárolni is. A belépő egyébként nem volt egy nagy összeg, már nem emlékszem rá, de megfizethető volt. Egy napra nem érdemes Velencébe menni az a baj, mert akkor csak rohanás. És Buránót sem lehet kihagyni olyan mint egy kis ékszerdoboz, egyedi, különleges, ilyet sem látsz máshol.
2012. júl. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt itthon is megnézheted,Salgótarjánba az üveggyárnak minimum olyan múltja van mint Velencébe hidd el :)
2013. jún. 24. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!