Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvátországban melyik városok...

Horvátországban melyik városokban szép, homokos a tengerpart?

Figyelt kérdés

kisgyerekes nyaralóhelyet keresek, minél közelebb Mo.-hoz.

Köszi!



2012. márc. 21. 09:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebb talán Zambratija van, az Isztriai-félsziget északi csücskén, de ezt annyira nem ajánlom. (kilátás sem olyan szép, kicsi és azért vannak éles kavicsok rendesen)

Én Medulin-t ajánlanám, szintén az Isztriai-félszigeten van, közel Pulához. A családosok általában oda szoktak menni.

2012. márc. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha az igazi mediterrán éghajlatot keresed, akkor Split és környékén van a helyed. Omis-ban van nagyon jó homokos strand-többek szerint. Medulinról is hallottam, hogy jó, viszont oda nem mennék, mert szerintem ott nem találom meg azokat a mediterrán sajátságokat, mint pl. Split és környékén.
2012. márc. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Split és környéke!


Még az olaszok is átjárnak oda nyaralni. Azt hiszem ezzel mindent elmondtam!


[link]

2012. márc. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszi!

Omis és Split biztos gyönyörű, de az nekünk messze van.

Medulin az esélyes.

2012. márc. 21. 16:06
 5/9 anonim ***** válasza:
Kár, pedig megérné. De Medulin se lehet rossz, ha olyan sokan járnak oda!
2012. márc. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Medulin körül is vannak mediterrán sajátosságok! :) Ősszel voltam, még akkor is szép idő volt.

Ha már unjátok a strandolást, vagy épp rosz az idő, akkor ajánlom városnézésre Pulát. Érdekes ott a helyi piac (főle a halpiac), illetve az amfiteátrum.

[link]

Ha történelmibb, hangulatosabb várost szeretnétek látogatni, akkor Rovinj-t se hagyjátok ki! Hangulatban kb. olyan, mint Olaszország-Velence térsége. :)

[link]

[link]

Illetve gyerekkel nem tudom, hogy mennyire megoldható, de ha már nagyobbak, akkor a Brijuni Nemzati Park is szép látványosság lehet. (Ez egy szigetcsoport Medulintől északra.

[link]

2012. márc. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Zadar környékén 3 homokos strandal rendelkező üdülő helyet is találtunk tavaly.Mind lassan mélyülő és pici gyerekkel is látogatható.1.Zaton 2.Nin 3.nem emlékszem a hely nevére,útban Biograd felé.

Zaton egy meleg vizű,homokos,sokáig bokáig érő vizben gázolós strand.Ráadásul alig volt ott valaki,nem volt zsufi.Nin egy homokos laguna rendszer iszonyat jó.Mi minden nap hol itt-hol ott fürödtünk.

2012. márc. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszi!

jó lenne! de azok olyan messze vannak, talán 1-2 év múlva felfedezzük azt a tájékot is.

2012. márc. 23. 07:53
 9/9 anonim válasza:
Sziasztok! Én Rab sziget Lopar mellett tenném le a voksom. A komppal való átkelés miatt az utazást éjszakára időzíteném, így nem sok se időben, se km-ben az út. Omist azonban én nem szerettem, mert a homok nem igazi homok, hanem apró törmelékes kavics. A mellette lévő Cetina(?)folyó pedig nagyon hideg vizet hoz le a hegyekől. Meg persze sok falevelet és egyéb cuccot, amitől nem olyan szép a víz a strandon.
2012. jún. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!