Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen most az élet Lengyelors...

Milyen most az élet Lengyelországban?

Figyelt kérdés
Tudna-e valaki arról információkat,ahogyan élnek a lengyelek? Jól élnek vagy nélkülözés van?
2012. ápr. 1. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
22%
kb. úgy ahogy Magyarországon élnek, ott is rengeteg a szegény, talán több is, mint Magyarországon, mivel eleve háromszor ennyien vannak
2012. ápr. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Gazdaságilag jobban állnak, és a kilátásaik is jobbak.

Amit én tapasztaltam, az alapján ott most jobb a helyzet.

A boltokban nagyobb a választék, mint itthon. Menj be a krakkói Carrefourba, és megtudod, mire gondolok...

Ha másért nem is, de turistaként felkeresheted az országot, nem fogsz csalódni.

2012. ápr. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát a kedves első téved. Angliában élek,és nagyon sok lengyel kollégám volt.1-másfél éve folyamatosan mennek hazafelé.Kérdeztem én is tőlük,hogy miért.(volt aki 6-8 év után ment haza) Azt mondták,hogy annyira fejlődött gazdaságilag,hogy ma már a saját hazájukban is simán megkeresik azt a pénzt amit itt kint Angliában kaptak.Ráadásul nem megy el nekik több mint a fele fizetésük albérletre..

Nagyon sokan hazamentek.Még ma is megy haza pár kollégám,így nem csoda,hogy van munkafelvétel..

Kár,mert bírtam őket,nagyon..

38/N

2012. ápr. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lengyelország nem egységes, sokkal nagyobb különbségek vannak, mint Magyarországon. Krakkó környékén nagyon jó minden, Katowice a határ, ott már vannak problémák. Katowicétól nyugatra kezdődik a nyomor, az Odera mellett egészen megdöbbentő szegénység, elhanyagoltság van.


Az északi területekről még csak hallottam, de ott is hasonló lehet a helyzet. Szczecin híresen lepukkadt hely, még az egyébként polkorrekt németek szörnyülködve beszélnek róla. A Hármasváros viszont nagyon jó lehet. Én is ismerek egy lengyel lányt, aki Magyarországon egyetemen oktatott és Gdnanskba ment vissza, hogy egy lakótelepi magánóvodában dolgozzon.


Olyat is ismerek, aki magyar és Kielcébe költözött. Az is az ország közepén van Varsó és Krakkó között. lehet, hogy Kielce jobb hely, az ország közepén, de nyugatra lévő terület egyáltalán nem az.

2012. ápr. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 VIARADB válasza:
Nem értek egyet az előző kommentelővel abban a tekintetben, amit Szczecinről ír. A németeknél eleve jó a gazdaság, de a lengyelekkel fennálló "barátságra" való tekintettel is szeretik fikázni a lengyeleket. Jómagam többször is voltam Szczecinben, bár kevés a látnivaló, nincs rosszabb állapotban, mint mondjuk Budapest (és most nem a 8. kerületet hoztam párhuzamba). Amúgy az a része igaz, hogy nagy különbségek vannak, ott is jellemző, mint nálunk, hogy a falvakban nagyobb a szegénység, míg a városokban kevésbé. Lengyelországban jelenleg általánosságban az átlagkereset valamivel jobb, mint itt, az ingatlan árakon, a dohánytermékeken és néhány alkoholos italon kívül (főleg borra gondolok itt) minden olcsóbb, mint Magyarországon. Tehát összességében hosszútávon Lengyelországban biztos jobban meg lehet élni.
2012. ápr. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!