Kezdőoldal » Utazás » Európa » Élhető élet, vagy szeretteink...

Élhető élet, vagy szeretteink közelsége? Ti mit választanátok?

Figyelt kérdés

Évek óta élek külföldön (Angliában), de jó eljátszani a gondolattal, hogy milyen lenne vissza költözni, Magyarországra. Itt azért meg lehet élni, de nincs kolbászból a kerítés. Sokan mondják hogy hülyeség lenne, mert otthon nem lehet megélni, de viszont azt nem tudják hogy milyen az amikor évente egyszer látod a szüleidet, rokonokat... (Mikor látod hogy öregszenek, és Te olyan keveset vagy velük...) Otthoni ismerősöktől csak azt hallom, hogy nem jó a helyzet stb., de mikor haza látogatok, azért kicsit mást látok. Néha úgy tűnik hogy csak azért elégedetlenek egyesek, mert nincs olyan tuti TV, vagy jobb autó a birtokában, ezzel szemben tudom hogy vannak olyanok is akiknek a mindennapi megélhetés is gondot okoz.

De mégis hogy van ez? Ti hogyan látjátok?


2012. febr. 9. 13:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

A főcím elolvasásakor az élhető életet választottam.

Amikor elolvastam a többi szöveget meginogtam és inkább a szeretteimet választanám. Igen nehéz itthon, de a család melege mident megér.

2012. febr. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Én is Angliában élek, a szüleimhez évente 2 alkalommal utazok haza 1-1 hétre, de napi kapcsolatban vagyunk webkamerán és telefonon keresztül. És mivel a szüleimnek elég hosszú a céges nyári szünet, így általában 2 hetet nálam töltenek Londonban. Így szerintem azért elfogadható a dolog, főleg hogy én is élem a saját életem és ők is élik a sajátjukat. Magyarországra nem költöznék vissza, mert itt már kialakítottam magamnak egy olyan egzisztenciát, amire otthon, a mai körülmények között esélyem sem lenne. Én azt mondom, hogy inkább élek jobb életszínvonalon, minthogy otthon küszködjek a megélhetéssel,annak ellenére, hogy ott a családom. Ha van egy jó szakmád, akkor mindenképp megéri külföldön lakni, mert otthon még a szakembereket sem fizetik meg rendesen.
2012. febr. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

bárcsak olyan közel lehetnék a szeretteimhez, hogy Angliában lakjak! Nem okozna gondot a repjegy anyagi kérdése...


hát igen, viszonyítás kérdése az egész :-)

2012. febr. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Én is Angliában élek, de szerintem azért nem olyan vészes a helyzet, gyakorlatilag annyi idő alatt haza lehet repülni, amennyi idő alatt vidékről felmegy Pestre egy vonat. A gyereknek ez a dolga, egy idő után el kell szakadni szülőktől. Mondjuk én ilyen szempontból szerencsés vagyok, mert tanár mindkét szülőm, így nyáron egész hosszú időre ki tudnak jönni hozzám, karácsonykor én megyek haza, és néha belefér egy őszi és egy tavaszi hosszú hétvége is otthon. Én biztos nem mennék haza végleg, hacsak nem lenne valami nyomós indokom, és nemcsak a jobb fizetés miatt, hanem mert nagyon megfogott ez az ország, a hangulata, a légkör és az emberek viselkedése.
2012. febr. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Én élhető életet élek itthon, a szeretteim közelében. Ha gond lenne a megélhetés, akkor is maradnék.
2012. febr. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Bár hozzá kell tenni, hogy éltem és dolgoztam is külföldön, de 1-2 évnél tovább nem tudom elképzelni kint a létet.
2012. febr. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
azért mondja mindenki h maradj kint mert ugy gondolják h ott minden tökéletes itthon meg minden rossz. ha kint jo állásod van olyat itthon is tudsz találni. viszont ha kint mosogatásbol meg ilyesmiből élsz akkor már itthon rosszul járnál. ez az anyagi oldal az érzelmit neked kell eldöntened...de ha kint egész jol élsz akkor egy 30ezres odavissza repjegy azért nem egy nagy halál azt megejtetheted párhavonta
2012. febr. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Én állandóan ugyanezt érzem, amit Te. A szüleim nagyon hiányoznak, már idősek, de még nincsenek abban a korban sem, hogy ápolásra szorulnak. Szoktak minket látogatni, de én már arra gondolok, mi lesz akkor, ha már betegek lesznek, nem tudnak kijönni hozzánk, mert gondozásra szorulnak, és akkor nem leszünk ott velük. Én tervezem a hazaköltözést, nem érzem jól magam idegenbe. Nekem 6 év elteltével is idegen. Szerencsére olyan helyzetben vagyunk, hogy megoldható a hazaköltözés, kicsit(nagyon) át kell szervezzük a dolgainkat és megoldható lesz rövid időn belül. Mert szerencsére anyagilag nem fog problémát okozni a hazaköltözés, persze ha gond lenne, akkor én is többször átgondolnám.

Egyébként mostanában elég sűrűn vagyunk otthon, és előtte én is azt gondoltam, hogy nem is olyan rossz a helyzet. De amióta többet vagyok otthon, azóta jobban látom ezt a megkeseredettséget, elégedetlenséget az embereknél.

2012. febr. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

A vicces az egészben az, hogy az elégedetlenkedők körében szinte kivétel nélkül hódít a képzetlenség. Nem gondol senki óriási magaslatokra, amikor arról beszél, hogy ez embereknek képezniük kéne magukat. Pár hónapos tanfolyamoknak már számtalanszor köszönhettem jó állásokat.


+ a legtöbb esetben egy gyenge érettségi és 0 nyelvtudás mellett vágynak az emberek jobb létre.


0 befektetett munka = rossz élet


Egyébként nyilván vannak kivételek, kilátástalan helyzetek, időhiányos szituációk a család miatt, ami nem teszi lehetővé, hogy valaki fejlődjön. De azért ez nem egy általános hátráltató tényező.


(Bár most a válság nagyon sok mindent felülír, de a károgás már évtizedes (sőt!) hagyomány nálunk Mo.-on)

2012. febr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

"h ott minden tökéletes itthon meg minden rossz."



Nem teljesen értek egyet! Kinn sem tökéletes, de sokkal jobban megbecsülik a tisztességes munkát és ha valóban jó vagy valamiben, akkor viheted valamire.


"ha kint jo állásod van olyat itthon is tudsz találni"


Ez nem feltétlen igaz! Az IT szektorban dolgozom, otthon is abban dolgoztam, de a munkámat sem fizetésben, sem megbecsülésben nem értékelték annyira, mint itt Angliában. Otthon 200.000 nettó fizetéssel szúrták ki a szemem, annak ellenére, hogy 2 diplomás, 2 nyelven folyékonyan beszélő informatikus vagyok. Külföldi ajánlataim voltak, egy Németországból, egy pedig Angliából, és én ezt választottam, és most van olyan életem, amilyet akartam!

2012. febr. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!