Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyire szívóznak Ferihegyen...

Mennyire szívóznak Ferihegyen a Wizznél a csomagméretekkel?

Figyelt kérdés

Jó sok kérdésem lenne :-) Csak a biztonság kedvéért...

Először is az online check-in.Kapásból a biztonsági ellenőrzésre kell mennem? (mert ugye itthon kinyomtatom a beszállókártyám). Itt lemérik a bőröndöm? Mármint méretre gondolok, súllyal nem lesz gond. A szabvány a wizznél ugye a 55x40x20, nálam minden stimmel csak a 20 helyett 22-23 a mélység. Mindig bele kell tenni a keretbe? Vagy csak rápillantanak?

Rómában mennyire veszik szigorúan a méreteket?

Főleg olyanoktól kérdezem akik nemrégiben repültek wizzel, sőt legjobb ha idén :)

Előre is köszi!!! :-)



2012. ápr. 7. 23:42
 1/6 anonim ***** válasza:
hát sajnos kiszámíthatatlan, hogy mikor mérik le, és mikor nem... lutri.
2012. ápr. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A standard, hogy szívóznak. Tehát ha nem megy bele a keretbe, akkor ne nagyon kockáztass vele, mert sokba fog kerülni.
2012. ápr. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"A szabvány a wizznél ugye a 55x40x20, nálam minden stimmel csak a 20 helyett 22-23 a mélység."


Nem véletlen van megadva a szabvány méret! Ha akár 1 centivel eltér, már nem vihető fel! És ez nem kekeckedés, hanem ez a szabály!

2012. ápr. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Oké, tudom, hogy ez a szabály :-) 2 éve repültem velük, az akkori bőröndöm 3 centivel volt mélyebb mint a megengedett! Mégis felengedtek :) (csak ránéztek)

Most csak azért kérdeztem, hogy mi a helyzet, mert olvastam, hogy 2010 nyara óta nagyon szigorúan veszik és kíváncsi voltam, hogy mennyire igaz ez a szigorítás a gyakorlatban!

Köszi a válaszokat! :)

2012. ápr. 8. 10:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Rómából hazafelé ellenőrizték a mi csomagunkat, a kereke miatt nem fért át a kereten (nem tudtuk összenyomni) így nem engedték fel, 40 eurót kellett fizetnünk...

Ha össze tudod nyomni, akkor nem baj, ha kicsit nagyobb, lényeg, hogy át tudd tuszkolni valahogy...

Tavaly szeptemberben volunk.

2012. ápr. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért adták meg ezeket a méreteket, mert ez fér be a gépen a fejed feletti fakkba!
2020. ápr. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!