Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik a szebb, olcsóbb,...

Melyik a szebb, olcsóbb, élhetőbb város? Moszkva vagy Szentpétervár?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 11. 11:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Moszkváról egyszer azt olvastam hogy a világ legdrágább fővárosa. Pétervárról nincs ilyen infóm, mondjuk ezen a listán nem is lehetett rajta mert nem főváros, de gondolom olcsóbb. Mivel a komcsi időkben se volt már főváros, lehet hogy kevésbé terhelt az akkori emlékekkel, építészetben például. Én sokkal kellemesebb helynek képzelem, már csak azért is mert nincs az ország közepére zárva, mégiscsak egy tengerparti város, közel van Skandinávia és a Baltikum.
2012. ápr. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Április és október között Szentpétervár élhetőbb. De csak azért mert kisebb, kevesebb ember, több látnivaló van és közel van a természet. Viszont télen hiába van melegebb, mint Moszkvában sokkal rosszabb az időjárása. Alig süt a nap és gyakran erős szél fúj a tenger felől és havas eső esik.
2012. ápr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindkét városban voltam, de csak turistaként. Mindkettőben vannak szép helyek, főleg az utóbbi időben zajlik a felújítás, mert Putyinéknak van pénzük (nyilván az olajból). Moszkvában kunyeráló hajléktalannal is találkoztam. :) Az éjszakai Szentpétervár viszont szebb.
2012. ápr. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!