Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyi az utazási idő Splitbe?

Mennyi az utazási idő Splitbe?

Figyelt kérdés
Splitbe szeretnénk vonattal menni , de valahol azt olvastam , hogy 22 óra. Ez reális?
2012. ápr. 15. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]

Eszerint bőven nincs 22 óra. :)

2012. ápr. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ki van csukva hogy 22 óra.
2012. ápr. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Havonta szoktam lemenni Bp.-ről autóval és kb 7-8 óra az út.

Vonattal sem lehet sokkal több.

2012. ápr. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2012. ápr. 15. 23:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha rám hallgatsz csak és kizárólag zágrábi átszállással mész, én is úgy szoktam menni, ha oda utazom! Kellemetlen élményeim vannak a nyaranta közlekedő Adria nemzetközi gyorsvonattal, tavaly telt be a pohár és akkor mondtam, hogy soha többet, csak és kizárólag zágrábi átszállással!!!!! (a vonatjegy így is annyiba kerül 2.osztályon 68,8 EUR, Zágrábbig el lehet menni helyjegy nélkül, onnan az IC-re kell helyjegy, 2.osztályon 7kn irányonként)

2010-ben a vonat indult 17:05-kor a Keletiből és másnap reggel ért Split-be 7:35-re

2011-ben 17:05-kor indulás a Keletiből és másnap reggel 8:39-kor érkezés

2012-ben 17:05-kor indulás a keletiből és másnap reggelre érkezés 9:25-re

Tavaly éppen ezzel a vonattal volt gondom, Keletibe kb. 1 órás késéssel indult, mert egy nagyon fontos embert kellett megvárni. Nos, ez a késés azt eredményezte, hogy a Keleti és Kelenföld között legalább állt még a szerelvény forgalmi okokból 1 órát, és Kelenföl Székesfehérvár közt is ugyanannyit. Gyékényesre 21:15 helyett 23:45-re, míg Zágrábba 3 óra késéssel érkezett meg!!! Kb. 4-5 óra késéssel érkezett volna Split-be, de a horvát mozdonyvezető jóvoltából a hegyekbe lefaragott rengeteg időt, így Split-be 8:39 helyett 10:15-re érkeztünk.

Komfortkocsiba váltottunk jegyet, nem tetszett, mivel nem volt szemetes kuka és egy zacskóba kellett gyűjteni a szemetet. A teremfelügyelő modora sem jött be igazán, mivel elég csúnyán beszélt pl. velem, mert Zágrábba leakartam szállni 2 percre friss levegőért.

Ha végülis a közvetlen járattal szeretnél menni, akkor kérlek, vegyél helyjegyet minimum (hidd el, csak jót akarok Neked). Nem helyjegy köteles a vonat,így sokan jártak úgy, hogy a folyóson kellett végig állniuk ezt a fantasztikus utat, mert minden hely foglalt volt! Félreértés ne essék, nem a MÁV-ot akarom lejáratni, csupán csak némi hiányosságokra hívnám fel a figyelmet!

Az út sokkal hosszabb, mint pl. 8-9 óra. Számold ki!

Hazafele zágrábi átszállással jöttem, akkor 14 óra volt az út, Zágrábba kellett várni másfél órát a Bp-re jövő vonattal.

Ha van bővebb kérdésed, kérdezz, akár priviben is, szívesen segítek!!!

Ahol szoktam lakni Split-ben, szívesen megadom az elérhetőséget, azt el is küldöm Neked privát üzenetbe!

2012. ápr. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!