Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hova mentek idén kirándulni?...

Hova mentek idén kirándulni? Vagy hol voltatok tavaly?

Figyelt kérdés
Hátha ötletet meríthetek. Mennyibe fog belejönni?
2012. ápr. 26. 15:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Belföldre vagy külföldre gondolsz?


Belföld: tavaly voltam 1-1 napot kirándulni. Nyáron Siófokon, szeptemberben pedig Szolnokon. Idei nyárra Kecskemét és Siófok van betervezve, de viszont két hete jártam Hollókőn és Szécsényben, mindkettő nagyon tetszett.

Hollókő nagyon drága, viszont Szécsényben van egy nagyon jó étterem, ahol 2100 Ft-ért ettem azt, amit Budapesten dupla áron, úgyhogy...

De már voltam az elmúlt években Szentendrén (nagyon drága), Egerben (mérsékelt ár), Nyíregyháza-Sóstó (drága), Keszthely (dupla ár, mint Horvátország), valamint Sopronban (meglepődtem, hogy olcsóbb az ebéd, mint pl. Nyíregyházán).


Külföld: évek óta Horvátországba járok, Dalmácia régióba, Split-be. Nagyon szép hely,nagy város, szép az óváros és a pálmafás tengerparti sétány. Az árak, kb. mint nálunk, viszont Split-ben előny, hogy gyorsan és könnyedén el tudsz juttni több tengerparti városba, mint pl. Trogirba, Omisba, Makarskára vagy éppen hajóval, komppal, katamaránnal több dalmát szigetre. Általában 4-5 napra megyek,vonattal, a vonatjegy kb. 20eFt, szállást lehet találni.

Szerbiában Belgárdban jártam, olcsóbb, mint Horvátország és Magyarország.


Ha van időd és kedved feltétlenül menj el kirándulni, de ha Budapesten laksz 1-1 nap erejéig el tudsz menni pl. Bécsbe, Pozsonyba is......

2012. ápr. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az én fogalmaim szerint a kirándulás max. 1-2 napos dolog, úgyhogy én maradok a környékbeli tippeknél.


Illetve először is, hogy én hová megyek: teljesítek pár szakaszt az Országos Kéktúrából. Olyan gyönyörű, ám eldugott falvakon és hegycsúcsokon visz keresztül, ahová amúgy eszébe nem jutna az embernek elmenni, mert nincs benne a tudatában, hogy ott bármi érdekes lehet.


Amúgy meg ha nem rajongasz a természetjárásért, itt egy gyors lista, a teljesség igénye nélkül:

Budapest, Kőszeg, Sopron, Győr, Veszprém, Székesfehérvár, Pécs, Szeged, Debrecen, Kecskemét, Szolnok, Miskolc+Lillafüred, Eger, Vác, Szentendre, Visegrád, Esztergom.

No meg persze Bécs, Pozsony, Kassa, Ungvár, Munkács, Nagyvárad, Arad, Temesvár, Szabadka, Belgrád, Szarajevó (oké, ez már húzósabb, de nagyon jóó!), Eszék, Zágráb, Maribor, Graz. És akkor még csak a városokat mondtam.

2012. ápr. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én is évek óta Horvátországba járok. Omisba lakunk és onnan megyünk Splitbe esetleg Makarskára. Dubrovnikba is szeretnék, de az még messzebb van. Köszi a sok ötletet.
2012. ápr. 27. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!