Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha külföldre költöznél,...

Ha külföldre költöznél, mondjuk Angliába vagy Németországba, akkor 5-6 év után is magyarnak vallanád magad, vagy már angolnak/németnek?

Figyelt kérdés

2012. máj. 4. 18:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
magyarnak vallom magam 30 év után is.
2012. máj. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
61%
Én 2 éve élek Angliában,de sosem fordult meg a fejemben h masnak valljam maga. Magyar vagyok, magyar maradok mindörökre. ;-) s a székely mivoltomra még büszkébb vagyok!
2012. máj. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Az 56-ban külföldre távozottak,sőt még az unokáik is magyarnak vallják magukat!
2012. máj. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Magyarországon születtem, magyar vagyok, dédszüleim szlovákok voltak, így nagyon kevés szlovák vér is csordogál bennem.

Ha külföldre sodor az élet, tegyük fel Angliába, úgy gondolom, hogy amennyiben megkapom a brit állampolgárságot, akkor már britnek, viszont szívemben magyar maradok.

2012. máj. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Még 1000 év után is.
2012. máj. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ahhoz szerintem valami nagyon-nagyon csúnya dolognak kell történnie az emberrel, hogy 5-6 év alatt megváltoztassa az identitását. Tökéletesen lehetetlen is ez, annyira erősek a gyermekkori szocializáció keretében rögzült kulturális minták. Egyébként egy borzasztóan érdekes kérdés ez. Simán lehet, hogy valaki mondjuk kiköltözik Londonba és pár év múlva már londoninak vallja magát, hiszen ebben a szűk közegben éli mindennapjait. De a nemzeti identitását meg gyakorlatilag egy életen át hordozza magával.
2012. máj. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ahhoz nagyon utálnia kell valakinek a hazáját, hogy már ne vallja magát magyarnak pár év után. Én az ismerőseim, rokonaim között, akik régóta külföldön élnek, inkább azt vettem észre, hogy pont hogy nagyon erős a magyar öntudatuk, sokkal erősebb, mint a mienk akik itt lakunk.
2012. máj. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Angliában tuti nem, de Németországban sajnos sokan elnémetesednek, évek alatt. Akcentus, mentalitás stb. Ez a kulturális közelség de sok esetben a vér miatt is van. A következő nemzedékről nem is beszélve. Én még nem láttam olyat aki kint született "magyarként" és tisztességesen beszélt volna magyarul.
2012. máj. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Én lassan 2 éve vagyok Angliában, tervezem, hogy három év múlva megpróbálom megszerezni az állampolgárságot, de ettől függetlenül nem vallanám magamat angolnak, szerintem ki is nevetnének. Ausztriában él egy nagynéném, aki már 50 éve ott lakik, de soha nem vallotta magát osztráknak. Szerintem maximum akkor merül fel ilyesmi egy emberben, ha még gyerekként költözött ki, vagy ha nagyon primitív.
2012. máj. 5. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem van Ausztriában rokonom, meg gyerekei, és teljesen az osztrák életstílust nyomják, lehet hogy magyarnak tartja magát, de ennek szerintem nincs sok jelentősége Bécsben, ugyanis Magyarország nem igazán külföld nekik, akárki akármit mond. Ha nem is vallják magukat "osztráknak", nem sok közük van a magyarokhoz, persze beszélik a nyelvet, néha átjárnak de ennyi. Na de Ausztria, főleg Bécs szerintem speciális eset, ha valahova be tudunk olvadni akkor oda.
2012. máj. 5. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!