Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kedves Mindenki! Abban szeretn...

Kedves Mindenki! Abban szeretném a "közönség" segítségét kérni, hogy vajon a Magyarországról (Budapest) Montenegróba utazóknak mi a javasolt útvonal?

Figyelt kérdés

Sok helyen próbáltam utána olvasni a véleményeknek, de mindenhol olvastam pro és kontra érveket.

Horvátország mellett a hosszú autópálya szól, ellene pedig azok díja, illetőleg, ha jól látom minden útvonaltervező Ploce-Trapnj komp irányába írja az utat, ami megint csak egy bizonytalansági tényező illetve plusz költség.

Szerbián át az út szépsége lehet az érv, ellene pedig a messzeföldön hírhedt szerb rendőri vendégszeretet szólhat.


Ha bárkinek van tapasztalata vagy saját útról élménye, köszönettel veszem, ha megosztja.



2012. máj. 7. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Megjártam már kétszer a Szerbián át vezető utat. Nem volt semmi gondom a szerb rendőrökkel, tartsd be a szabályokat és kész. Még akkor is, ha a szerbek lendületesebben mennének - majd megelőznek, ha akarnak (márpedig akarnak.)


Ami lelassíthat: Újvidéken a város keleti részén átvezető ideiglenes híd (1999-ben lebombázták az eredetit) egysávos ÉS vasúti híd, így vonat haladásakor hosszú időre lezárják az amúgy is váltakozó irányban haladó közúti forgalom elől.


És a hegyi szakaszokon sem lehet túl gyorsan haladni, hagyjál magadnak időt. 12-14 óra kb.

2012. máj. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bár nem írtál úticélt Montenegrón belül, Podgoricát kijelölve Szerbián kersztül visz az iGo (796 km, 13:42).

Kotor 895 km lenne (14:52).

Horvátországon keresztül utazni duplán ostobaság lenne: egyrészt jóval hosszabb, így többe kerül a benzin, másrészt extra költség a nem kevés autópályadíj. Akkor már Bosznia-Hercegovinán keresztül is jobban megérné, rövidebb, gyorsabb, olcsóbb, szebb. Persze egy szállást mindenképpen be kellene iktatni. Szerbia felől viszont van valami alagút, úgy tudom, és az nem mindig van nyitva, a bosnyák határőrök pedig épp sztrájkolnak, szóval... Szegedtől nem rossz az autópálya Újvidékig (a többi utat nem ismerem, csak Belgrádig), szerintem arra menj, ha gyorsan oda akarsz érni.

2012. máj. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Az úticél amúgy Petrovac (kb. félúton az albán a és a horvát határ között).

Határátkelőknél sokat kell állni amúgy?

(Magyar-Szerb, Szerb-Montenegró, Horvát-Bosznia)

2012. máj. 7. 15:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. A határátkelőknél változó a helyzet, függ attól, hogy a kelet-európai származású vendégmunkások mikor-merre vonulnak testületileg. Röszkét általában jó elkerülni, én mindig Tompa felé mentem (M5-55). A szerb-montenegrói határon 10-15 perc várakozás előfordulhat, de nem durva a helyzet. A szerb-bosnyák határra ugyanez vonatkozik. Horvát-bosnyákon nem voltam. A bosnyák-horvát határon brutális sorok tudnak kialakulni, ha a tengerparti úton akarsz átmenni. (Van "párhuzamosan" út fent a hegyekben. Eléggé lelombozó a végtelen aknamezők miatt, viszont nincs sor a határon, az út viszont jó minőségű - mint általában Boszniában a főutak. Hiába, a háború után muszáj volt mindent újrahúzni.)
2012. máj. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!