Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliai magyarok! Akkor, hogy...

Angliai magyarok! Akkor, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Nos, előre jelzem mondandóm hosszú lesz és enyhe indulatból írom.

Január óta aktívan tervezgetjük a kiutazásunk Angliába párommal. Komolyan gondoljuk és a munka se büdös. Jelen helyzetet nézve itthon se luxuskörülmények között dolgozunk.

Párom már volt kint pár éve, de hazajött (tudom, butaság volt, így döntött, ezen kár keseregni).

Kint megismert néhány embert akiknek segített, önzetlenül ahogy tudott. Most, amikor viszonozni kellene, csak a kifogásokat hangoztatják. Szállás és munkahely keresésben kértünk segítséget. Mivel egyszeri tőkénk van, szerettünk volna minél megfontoltabban nekilátni, de falakba ütközünk.

Hallottam már azt is, hogy "nem szokás munkahely keresésben segíteni" de miért is? Amikor ők kaptak, nem ellenkeztek.

Felajánlottam azt a verziót is, mivel engem nem ismernek, miért is segítenének, hogy párom jusson ki és a többit megoldjuk, de nem. Ígérgetés az van, de ha nem is akarnak segíteni minek ígérgetnek?

Sajnos azt a variációt félünk meglépni, hogy kimegyünk és lesz ami lesz, mivel a tőkénk véges. Mondhatni stabil munkahelyünk is van, csak éhbérét, így lutrira feladni nem akarjuk.

Az hogy ésszerű kereteken belül bármit elvállalnánk senkit nem érdekel.

Elnézést, hogy önsajnáltatás és sebnyalogatás lett a mondandóm, csak érdekelne, hogy élnek még segítőkész emberek? Tényleg így működne ez, hogy nincs segítség? Old meg?

Köszönöm annak aki elolvasta!

23L/párom 24F



2012. máj. 9. 12:18
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzáfűznék, hogy a segítségnyújtást nem ingyen kértük. Többször kihangsúlyoztuk, hogy ha kijutunk és munkába állunk mindenféleképpen honoráljuk.
2012. máj. 9. 12:20
 2/13 anonim ***** válasza:

Elég valószinü, hogy idöközben változott a helyzet, már sokkal nehezebb munkát találni, akik kinn vannak, azok örülnek, ha nekik megmarad a munkahely. Másrészt rengetegen mentek úgy oda, hogy ismerös ajánlotta öket, és utána nem rendesen dolgoztak, és az ajánlók maradtak bajban.


Keressetek valami megbizható állásközvetitöt, és azon keresztül menjetek ki.

2012. máj. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

Szerintem itt arról lehet szó, hogy mások nem tudnának nektek megfelelő munkát ajánlani. Ha itthon van normális munkahelyetek, azt nehéz lehet űberelni külföldön, ahol a külföldieknek csak a proli munka jut.

Ha van biztos állásotok, miért akartok kimenni? Szerintem talán az ismerősök így nem is gondolták annyira komolyan, hogy segítségre van szükségetek. Meg akiknek a barátnőd segített, azok lehet, hogy amolyan segítségre szoruló típusok, rosszul kommunikálnak, és ilyenektől nem várhatod, hogy nektek találjanak munkát, ha még maguknak sem tudtak. Bár ez az utóbbi gondolatom nyilván feltételezés.

2012. máj. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

köszi a választ, igen erre én is gondoltam, de nem ez jön le. Nem kell akkor szépíteni, ígérgetni. Páromnak van esélye közvetítővel menni, de az én angolom kevés hozzá. Párom kollégája 2 közvetítővel is kapcsolatban van, azt mondták nem probléma ha nem perfekt az angolja, mégis olyan interjú körök vannak, hogy feltétel.

Persze, akitől kértünk segítséget, nem véletlen mondtam, hogy páromnak segítsenek, őt már tudják milyen hozzáállással dolgozik.

2012. máj. 9. 13:12
 5/13 A kérdező kommentje:

Kedves második, nekik is van munkájuk, ott pl mindig van takarítói állás is, akár szezonális is. Proli munka, pont ez az, nem zavar hogy wc-t pucolok, most sincs másként csak szebben van fogalmazva. Van munkánk itthon is, de arra nem elég, hogy hónap végéig kitartson a fizetésünk, de igen, stabil hely. Ebből sose lesz jövőnk.

Bocsánat kuszán fogalmaztam párom a férfi :)

Annyi volt a kérés, hogy ha megyünk/megy ne lutri legyen, hanem tudjon valamerre megindulni, a tőkénket nem szeretnénk eljátszani.

2012. máj. 9. 13:17
 6/13 anonim ***** válasza:
Már bocsánat, de az hülyeség, hogy a külföldieknek csak a proli meló jut. Ahol én dolgozom, 3 ember helyi lakos, plusz a szobalányoknál akad 1-2. A vezetőség ázsiai, lengyel, német, magyar... És nem mindegy hogy mennyi pénzért szakadsz meg, és mennyi munkáért. Inkább itt súrolom a wc-t (így is kezdtem itt), úgy hogy tudom, hogy van előrelépési lehetőség, minthogy otthon, ahol tudom, hogy esélyem sincs előrelépni, és a pénzből még éhenhalni sem tudok. Sok ember azért nem segít akik kint élnek, mert már párszor ráfáztak (mint gondolom a párod is, lehet ő sem fog ezek után segíteni senkinek, mivel őt is cserbenhagyták). Ha neki menne közvetítőn keresztül, akkor menyjen előre, utána magaután tud vinni. Most még az időzítés is jó, most keresnek mindenhova embert, jön a szezon, Londonba pl többször annyi ember kell az olimpia miatt mint rendesen. Lehet hogy nem a legjobb megoldás, de így nem kell a semmire kijönnötök, hogy "majdcsak lesz valami". Nemtudom, hogy ezeket az oldalakat ismeritek e: www.gumtree.co.uk (lakást, munkát és nagyjából mindent találsz rajta), www.caterer.com, [link] (utóbbi 2 munkára). Remélem sikerrel jrtok
2012. máj. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha már voltatok kint,miért nem mentek vissza munkát keresni ha van félre tett pénzetek meg egy kis tapasztalatok?

Én is tervezek kimenni mert igaz hogy szeptemberig biztos állásom van meg persze napi 12 órát dolgozok és alig élek meg belöle.Én sem proliként éhbérért akarok élni,amúgy sincs itt jövő Magyarországon.

Érdemes meggondolni ha még stabil állásotok van.

2012. máj. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Sajnos itt ez van...Mindenki a saját érdekeit nézi és a saját seggét védi..itt is megy a harc a munkahelyekért. Szinte biztos, hogy senki sem fog segiteni...az meg butaság, hogy fizettek a segitségért...lesz épp elég kiadásotok. Én úgy jöttem ki, hogy nem segitett senki. Lényeg, hogy keressetek neten valami szállást előre..A munkát jobb ha magadnak intézed amikor már itt vagy. Általában ha az ügynökségeknél regisztráltok akkor kiközvetitenek. Bár elég sokat kell a nyakukra járni.
2012. máj. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Előző vagyok..még csak annyit, hogy ha otthon biztos munkátok van akkor jól gondoljátok meg..Én szivesen cserélnék veletek. Én nagyon szeretnék otthon lenni a családommal..nem olyan jó itt kint sem mint azt sokan gondolják...
2012. máj. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
mégis, mit vársz? hogyan segítsenek munkát találni? alig van munka, mindenhol elbocsátások vannak! s amúgy is, mégis, hogy képzeled? hogy mondjuk megüresedik egy hely x. cégnél, az ott dolgozó magyar meg odamegy a főnökéhez, hogy te figyelj, vedd már fel az én ismerősömet? a legtöbben utolsó beosztottak itt, nem függ tőlük semmi, nincsenek döntési helyzetben, mégis, hogy a fészkes fenébe szerezzenek nektek munkát? munkát szerezni nektek kell. de ha van otthon biztos munkahelyetek, akkor ne gyertek ki, tök felesleges, szarban van Anglia nagyon.
2012. máj. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!