Kezdőoldal » Utazás » Európa » Utazott valaki szervezett...

Utazott valaki szervezett busz úttal Dél-Franciaországba?

Figyelt kérdés
Nem tudom mire számíthatok. Kb. 100 ezer forint/fő, OLaszországon keresztül Provance, és egy kis Svájc hazafelé, amit kinéztem. Tehát még az olcsóbbak közül való, nem számítok luxus hotelekre, nem is igénylem, de ennyi látnivalóért egy ágy nekem bőven elég, de azért tartok tőle. Milyen a hangulata egy ilyen útnak? Volt valakinek nagyon rossz tapasztalata? Akár szállás, akár a program, vagy a tempó, vagy bármi ügyben? Nyilván az a tapasztalat is számít, ami akár egy másik uticél során volt.
2012. máj. 11. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én jártam már Francia Riviéra és Provance körutazáson Franciaországban, nagyon tetszett. Mi oda és visszafelé is Ausztrián és Olaszországon keresztül mentünk, útközben még Grazot, Monacót, Milánót és San Remót is megnéztük. Sok mindent láttunk, de nem éreztük feszítettnek a tempót. A csoport összetétele vegyes volt, átlagéletkor kb. 45 év, persze volt egy két fura fazon is a csapatban (de hol nincsenek...), ők sem voltak zavarók. Az idegenvezető is remek volt. A szállásuk Antibes-ban volt, mobilházakban, egyszerű, de tiszta, rendes.

Arra mindenképp figyelj, hogy milyen szervezésben mész, szerintem mindenféleképp irodát válassz (pl. Fehérvártravel, Zseppelin, Vivaldi), a magán szerveződések elég kétesek, többnyire ott spórolnak, ahol tudnak, és ez általában a jó idegenvezető, a busz és a szállás rovására megy...

2012. máj. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Medici Travel, Budavár Tours, és World Tours, amiknél láttam ezt az utat. Sajnos nincs tapasztalatom, hogy ezek megbízhatóak-e. Láttam a neten ezt a mobil home-ot. Az mi tulajdonképpen?
2012. máj. 12. 10:39
 3/7 anonim ***** válasza:

A felsorolt irodák az általános megbízhatóság tekintetében számítanak csak(vagyis egy nevesincs irodával járhatsz jó, és veszíthetsz el mindent).

A konkrét út minősége döntően az idegenvezető személyiségétől és az utasok összetételértől függ, ezekről nem fogsz információt kapni. Ha igényes vagy a látnivalókra, pontos menetrendet kérsz - hol és mennyi időre állnak meg, mit néznek meg. Ezeknek a neten külön is utánanézhetsz, így képben leszel. Előfordul, hogy néhány erőszakosabb vásárlós utas kisírja, hogy sokszor álljon meg a csoport butikoknál, ezért nem árt tudni, mi az utazás célja. Ha jó a vezető, elég rugalmas, de nem enged lazaságot.

Nem írtad, mekkora időtartamról van szó, de ennyiért ilyen hosszú út nekem gyanús. Ha egy hét, akkor az bruttó, és két éjszaka a buszon. Viszont az út nettó nagyjából 20-22 óra+pihenők. Csak megjegyzem, hogy magánszervezésben az ember ugyanazt hozzávetőleg félárból kihozza, igaz a nyakába szakad minden szervezési gond, beleértve az utazás nyűgét is.

2012. máj. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
6 nap, 5 éjszaka, szállással(mindig máshol), ellátás nélkül. Nem számítok luxus utazásra, de extrém helyzetekbe nem szeretnék keveredni.
2012. máj. 12. 18:28
 5/7 anonim ***** válasza:

A kinézett provance-i körutadnak a szervezője a TDM Travel:

[link]

itt találsz bővebb infót róla

2012. máj. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Megnéztem a programot. Ez megér 100 ezret. Ha lehet, fizesd be a vacsorákat is, megéri.
2012. máj. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia én tavaly nyáron voltam busszal,viszont nem utazási iroda szervezte hanem egy iskola.Nagyon jó volt! Az út(kb 18 óra) szerintem kibírható:)Provence pedig gyönyörű tele látványosságokkal! Esetleg ha van kérdésed írj privátot :)
2012. máj. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!